Biathlonowy Puchar Świata w Oberhofie- Weronika Nowakowska Ziemniak ósma w sprincie.

O udanym starcie w inaugurującym pucharowe zmagania w Oberhofie sprincie mogą powiedzieć nasze biathlonistki.  Weronika Nowakowska Ziemniak zajęła ósmą pozycję  Magda Gwizdoń była szesnasta,Krysia Pałka dwudziesta trzecia. Monika Hojnisz uplasował się na dalszej lokacie była bowiem czterdziesta druga a Paulina Bobak pięćdziesiąta.  Jutro o godz 17,00 panie wystartują do biegu pościgowego.
( 3 Stycznia 2014)
Mistrzostwa ZSMS oraz Puchar Polski w biathlonie

21 i 22 grudnia na trasach w Kościelisku Kirach rozegrano Mistrzostwa Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem oraz Puchar Polski  w biathlonie.    Na starcie stanęło blisko 110  biathlonistek i biathlonistów, którzy w doskonałych warunkach rywalizowali w sprincie i biegu pościgowym.
( 22 Grudnia 2013)
Biathlonowy Puchar Świata w Le Grand Bornard

Krystyna Pałka w biegu pościgowym zajęła 18 miejsce. Polka, która wyruszyła na trasę biegu ajko 9 miała 3 niecelne strzały i spadła na 18 miejsce ze startą 1.43,2 do triumfatorki Ukrainki Walj Semerenko. M\gdalena Gwizdoń zajęła 22 miejsce a Paulina Bobak 45-e. Po zawodach w Le Grand Bornard liderką PŚ jest nadal Soukalova, która wyprzedza Starych o dziewięć punktów. Najlepsza z biało-czerwonych Pałka ze 155 punktami zamyka czołową dziesiątkę, tracąc do prowadzącej 79. W klasyfikacji biegów na dochodzenie na czele plasuje się Semerenko - 96 pkt. Pałka jest piąta - 71. Kolejne zawody biathlonistek odbędą się 8 stycznia w niemieckim Ruhpolding.
( 15 Grudnia 2013)
PS w biathlonie. Pałka 9 w sprincie

Krystyna Pałka zajęła dziewiątą lokatę w dzisiejszym sprincie rozgrywanym w francuskim Annecy- Le Grand Bornand.
( 14 Grudnia 2013)
Trzecie miejsce Krystyny Pałki w Hochfilzen

Krystyna Pałka wywalczyła w niedzielnym biegu pościgowy w pucharowych zawodach w Hochfilzen trzecie miejsce.  Bieg wygrała Norweżka Synnoeve Solemdal. Druga była Ukrainka Juliya Dzhyma.
( 8 Grudnia 2013)
PS w biathlonie Hochfilzen Bardzo dobry start Polek w sprincie

Bardzo dobrze zaprezentowały się polskie biathlonistki w drugich zawodach  Pucharu Świata w austriackim Hochfilzen ( pozycje wywalczyła Weronika Nowakowska Ziemniak mając 30,5 sek straty do triumfatorki Szwajcarki Seliny Gasparin. Jedenastą lokatę zdobyłaą Krystyna Palka, która obydwa strzelania zaliczyła bez pudła. Jutro   rozegrane zostaną sztafety a  w niedzielę bieg na dochodzeni
( 6 Grudnia 2013)
MISTRZOSTWA POLSKI NA NARTOROLKACH W DUSZNIKACH ZDROJU -

W Dusznikach Zdroju zostały rozegrane biathlonowe mistrzostwa Polski na nartorolkach. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy BKS WP Kościelisko, którzy zdobyli osiem złotych, dwa srebrne i dwa brązowe medale. Po dwa złota zdobyli Anna Mąka, Kinga Mitoraj i Jakub Topór, Złoto i srebro zdobył Łukasz Szczurek, złoto Krzysztof Pływaczyk a dwa brązowe krążki zgarnęła Beata Lassak.  Wychowanka BKS WP Krystyna Pałka zdobyła złoto i srebro . Natomiast  uczennica zakopiańskiej SMS Karolina Batożyńska dwukrotnie zdobyła srebro.
( 1 Września 2013)
I Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking.

7 lipca br na stadionie biathlonowym w Kościelisku Kirach rozegrane zostały pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walkingu  Na dystansach 3 i 4,5 km rywalizowało blisko 80 kobiet i mężczyzn z całej Polski. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Kościelisko dla biegaczy oraz BKS WP Kościelisko.    W galerii kilka fot z zawodów nadesłanych przez organizatora.
( 8 Lipca 2013)
MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE LETNIM W CZARNYM BORZE - BIEGI SPRINTERSKIE

Niedziela była ostatnim dniem Mistrzostw Polski rozgrywanych w Czarnym Borze. Ostatnią konkurencją rozegraną na Dolnym Śląsku był bieg sprinterski.  Kolejne medale zdobyli zawodnicy BKS WP Kościelisko
( 30 Czerwca 2013)
MISTRZOSTWA POLSKI W BIATHLONIE LETNIM W CZARNYM BORZE

W Czarnym Borze rozgrywane są Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. W pierwszym dniu zawodnicy rywalizowali w biegu ze startu wspólnego i sztafetach a w drugim w biegu indywidualnym. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z Podhala.
( 29 Czerwca 2013)
JAN ZIEMIANIN NOMINOWANY NA STANOWISKO TRENERA KADRY MŁODZIEŻOWEJ
(żródło: PZ Biathlonu)

Jan Ziemianin związany z BKS WP Kościelisko oraz ZSMS  został wybrany nowym trenerem biathlonowej kadry młodzieżowej.   Ziemianin wywodzący się z Mszany Dolnej, to doświadczony trener, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Mistrzostw Świata w biathlonie oraz wieloletni reprezentant Polski.
( 17 Czerwca 2013)
PP w biathlonie letnim - bieg sprinterski.

17 medali zdobyli reprezentanci BKS WP Kościelisko w biegu sprinterskim, rozegranym w drugim dniu Pucharu Polski w biathlonie letnim .  W galerii fotoreportaż z zawodów!!
( 9 Czerwca 2013)
Puchar Polski w biathlonie letnim rozpoczęty.

Ponad 130 biathlonistek i biathlonistów w pięciu kategoriach wiekowych  biegiem indywidualnym  na stadionie w Kirach rozpoczęli zmagania w ramach Pucharu Polski. Reprezentanci i wychowankowie BKS WP Kościelisko zdobyli w tym dniu siedemnaście  medali dwa złote, sześc srebrnych i dziewięć brązowych.    Pełne wyniki tutaj w formacie pdf!!!
( 8 Czerwca 2013)
Polskie biathlonistki czwartą sztafetą w Soczi.
(żródło: IBU)

Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska Ziemniak i Monika Hojnisz wywalczyły czwarte miejsce podczas niedzielnej rywalizacji biathlonowych sztafet w pucharowych zawodach w Soczi. Zawody wygrały Niemki drugie miejsce przypadło  Ukrainkom a trzecie reprezentacji Norwegii.  Gratulacje
( 10 Marca 2013)
Krystyna Pałka czwarta w biegu na dochodzenie

Krystyna Pałka zajęła czwarte miejsce w dzisiejszym (2 marca ) biegu na dochodzenie  podczas pucharowych zawodów w Olso Holmenkollen.  Biathlonistka z Czerwiennego miała tylko 2 niecelne strzały i stratę do triumfatorki biegu Norweżki  Tory Berger zaledwie 1.32,3 Drugie miejsce zajęła Francuzka Marie Dorin Habert a trzecia była Słowaczka Anastazja Kużmina. Gratulacje Jutro biathlonistki wystartuja w 12,5 km biegu ze startu wspólnego.