Justyna Kowalczyk kończy sprint w Rogli na ćwierćfinale

Norweżka Maiken Caspersen Falla oraz Szwajcar Dario Cologna wygrali rozgrywany w słoweńskim Rogla zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata sprint techniką dowolną. Justyna Kowalczyk, niewątpliwie zmęczona wczorajszą walką o zwycięstwo w biegu na 10 km, zakończyła zawody na ćwierćfinale.
( 18 Grudnia 2011)
Biegowy Puchar Świata. Sprinty w Davos dla Randall.

Amerykanka Kikkan Randall podobnie jak w kwalifikacjach nie dała szans rywalkom pewnie zwyciężyła w finale sprintu stylem dowolnym rozgrywanego w szwajcarskim Davos.  Marit Bjoergen oraz Justyna Kowalczyk nie zakwalifikowały się do finału i zostały sklasyfikowane na 7 i 8 pozycji.
( 11 Grudnia 2011)
Biegowy PS w Davos Ponownie Marit Bjoergen,Justyna Kowalczyk piata.

Rozgrywany w Davos bieg narciarski na 15 kilometrów stylem dowolnym w ramach Pucharu Świata wygrała Marit Bjoergen. Absolutna dominatorka tego sezonu pokonała aż o 41,8 sekundy drugą na mecie Vibeke Skofterud.Pozostałe dwa miejsca także dla Norweżek, jako trzecia ze stratą 42,2 sekundy została sklasyfikowana Therese Johaug, czwarta lokata to Marthe Kristoffersen. Justyna Kowalczyk straciła do Bjoergen 1:28,4 minuty co pozwoliło jej zając piąta pozycję w dzisiejszym biegu.
( 10 Grudnia 2011)
Kowalczyk piąta w Ruka Triple, Norwegowie najlepsi

Ruka Triple zakończył się podwójnym zwycięstwem Norwegii - wśród pań triumfowała Marit Bjoergen, a w gronie mężczyzn najlepszy okazał się Petter Northug. Justyna Kowalczyk awansowała o jedną pozycję w dzisiejszym biegu pościgowym na 10 km techniką klasyczną i ostatecznie uplasowała się na piątym miejscu.
( 27 Listopada 2011)
Justyna Kowalczyk coraz szybsza!

Justyna Kowalczyk zajęła dziś piąte miejsce w biegu na 5 kilometrów techniką dowolną w fińskim Kuusamo. Zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata wygrała po raz trzeci z rzędu Marit Bjoergen. Bieg na dwa razy dłuższym dystansie wyłonił zwycięzcę wśród mężczyzn, a został nim kolega Bjoergen z norweskiej drużyny Petter Northug.
( 26 Listopada 2011)
Kowalczyk trzynasta, ale Ruka Triple dopiero się rozpoczyna

Justyna Kowalczyk rozpoczęła rywalizację w turnieju Ruka Triple od trzynastego miejsca w sprincie rozgrywanym techniką klasyczną. W fińskim Kuusamo powtórzyło się podium z Sjuesjoen - wygrała Marit Bjoergen przed Charlotte Kallą i Vibeke Skofterud. Wśród mężczyzn triumfował Szwed Teodor Peterson.
( 25 Listopada 2011)
Biegowy Puchar Świata Polki jedenaste w sztafecie.

Polska drużyna w składzie: Ewena Marcisz, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Sylwia Jaśkowiec zajęła jedenaste miejsce w sztafecie 4x5km, rozgrywanej w Sjuesjoen w ramach Pucharu Świata. Zdecydowanie triumfowały Norweżki, których zespoły zajęły dwa pierwsze miejsca.
( 20 Listopada 2011)
Justyna Kowalczyk dziesiąta na początek

Justyna Kowalczyk zajęła dziesiąte miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich.  Bieg na 10 kilometrów techniką dowolną w norweskim Sjuesjoen wygrała reprezentantka gospodarzy Marit Bjoergen. W czołowej dziesiątce było aż siedem Norweżek.
( 19 Listopada 2011)
Jutro startuje Puchar Świata w biegach narciarskich!

W sobotę w norweskim Sjusjoen rozpocznie się rywalizacja o Puchar Świata 2011/2012 w biegach narciarskich. Wywalczonych w marcu Kryształowych Kul bronią Justyna Kowalczyk i Szwajcar Dario Cologna. Na starcie zawodów zobaczymy cztery Polki i dwóch Polaków.
( 18 Listopada 2011)
Trzecia wygrana Justyny Kowalczyk w Muonio.

Biegaczka z Mszany Justyna Kowalczyk po raz trzeci zwyciężyła w  Finskim Muonio , gdzie rozgrywane były zawody FIS. Tym razem Polka triumfowała w biegu na 5 km techniką klasyczna. Druga na mecie Finka Aino Kaisa Saarinen  przybiegła ze stratą 20 sek do Polki  Trzecia była Laura Ahervo również z Finlandii.
( 13 Listopada 2011)
Justyna Kowalczyk ponownie najlepsza w fińskim Muonio

Justyna Kowalczyk nie zwalnia tempa - dziś powtórzyła wynik piątkowego sprintu, wygrywając zawody FIS w Muonio. Tym razem panie rywalizowały na dystansie 5 kilometrów stylem dowolnym, a obsada była znacznie silniejsza niż w sprincie. Na podium oprócz Polki znalazły się dwie Finki - Aino-Kaisa Saarinen i Riita-Lisa Roponen.
( 12 Listopada 2011)
Justyna Kowalczyk wygrywa w Muonio!

Świetny początek sezonu biegowego w wykonaniu Justyny Kowalczyk! Polka zwyciężyła w pierwszych zawodach tej zimy - Pucharze FIS rozgrywanym w fińskim Muonio.
( 11 Listopada 2011)
Justyna Kowalczyk wygrywa w Nowej Zelandii!
(żródło: Alicja Kosman PZN)

Przebywająca na treningach w Nowej Zelandii Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną w Snow Farm. Polka pierwszy raz w życiu ścigała się w zawodach na nartach o tej porze roku.
( 14 Sierpnia 2011)
Justyna Kowalczyk w Zakopanem

Justyna Kolwaczyk  rozpoczyna 10 dniowy obóz w Zakopanem. W trakcie pobytu pod okiem trenera Aleksandra Wieretelnego będzie intensywnie przygotowywać się do kolejnego sezonu. W planach ma między innymi wycieczki w góry ćwiczenia  na siłowni oraz trening na rolkach - tak więc pobyt będzie niezwykle intensywny.
( 16 Czerwca 2011)
ZAKOŃCZENIE BIEGU NA IGRZYSKA 2011.
(żródło: RAF)

13 maja  w Krakowie, w Hotelu Qubus  uroczyście podsumowano Narodowy Program  Rozwoju Biegów Narciarskich Bieg na Igrzyska 2011 Podczas spotkania najlepszym zawodnikom, zawodniczkom i klubom sportowym zostały wręczone stypendia oraz nagrody.