Mistrzostwa WZN i finał Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim.

20 i 21 marca w Jurgowie odbyły się ostatnie zawody zaliczane do  tegorocznego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim.  W rozegranych  dwóch slalomach bezkonkurencyjna wśród juniorek B okazała się Maryna Gąsienica Daniel z MUKS Śmig Zakopane, która także zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski z  1400 pkt. W juniorkach C obydwa slalomy  wygrała Katarzyna Wąsek z SRS Czantoria Ustroń, która również zajmuje pierwsze miejsce w generalce Pucharu.  W juniorach B na najwyższym miejscu podium stanął  Kamil Tokarczyk z Kn Gondola Krynica a w juniorach C Alan Kacica z Grań Karpacz. W galerii kilka fot z dekoracji zawodników otrzymane od Z. Karasia
( 23 Marca 2009)
VII Memoriał im. KS prof J. Tischnera w Narciarstwie Alpejskim
(żródło: tekst fot. Urszula Wąsowicz)

18 marca ,w stacji narciarskiej Czorsztyn Ski odbył się, organizowany od 2003 roku przez UKS Łopuszna, VII Memoriał im. ks. prof. Józefa Tischnera w narciarstwie alpejskim.  Na starcie stanęło 138 zawodników z  12 szkół mających za patrona ks. Józefa Tischnera oraz szkół zaprzyjaźnionych .Do Kluszkowiec przyjechali zawodnicy z Krakowa, Tarnowa, Chrzanowa ,Starego Sącza, Nowego Targu, Zakopanego, Szczawnicy, Rogoźnika i Łopusznej.   W galerii fotoreportaż z zawodów otrzymany od Urszuli Wąsowicz.
( 22 Marca 2009)
Agnieszka Gasinica Daniel dwukrotną Mistrzynią Polski w narciarstwie alpejskim.

Ponad  sto kobiet i mężczyżn  reprezentujących Polskę, Czechy, Słowację i Ukrainę stanęło na starcie mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim w slalomie i gigancie, które rozegrane zostały na fisowskiej trasie w Szczyrku 19 i 20 marca. Mistrzynią Polski w obydwu konkurencjach została zakopianka Agnieszka Gąsienica Daniel
( 21 Marca 2009)
Mistrzostwa TZN w gigancie i super kombinacji . Maryna Gąsienica Daniel dwa razy na podium.

Ponad 120  dziewcząt i chłopców w kategoriach junior B i junior C  wystartowało w czwartek  na Harendzie  w slalomie gigancie i superkombinacji walczac o  Mistrzostwo Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.   Zakopianka Maryna Gasienica Daniel dwukrotnie triumfowała: w gigancie i kombinacji.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 19 Marca 2009)
Puchar Jaworzyny 2009.
(żródło: B Bukowiec KS Jaworzyna)

8. marca na trasie nr IV stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka odbyły się zawody o Puchar Jaworzyny. Z 265. zgłoszonych  wystartowało 162. zawodników z Polski i Słowacji. W zimowej aurze walczyli oni o fantastyczne nagrody, które udało się pozyskać dzięki pomocy licznych sponsorów. W galerii kilka fot z zawodów udostępnionych przez Bernadettę Bukowiec !!!!
( 17 Marca 2009)
I Mistrzostwa Samorządowców Ziemi Tatrzańskiej w narciarstwie alpejskim Jurgów 2009

14 marca na stacji narciarskiej Hawrań  w Jurgowie rozegrane zostały I Mistrzostwa Samorządowców ziemi tatrzańskiej w narciarstwie alpejskim. Na starcie stanęło 26 Pań i Panów reprezentujacych samorządy powiatu tatrzańskiego.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!
( 14 Marca 2009)
Młodzieżowy Puchar Polski i Puchar Elana -Kotelnica Białczańska
(żródło: fot Z. Karaś)

10 i 11 marca na Kotelnicy Białczańskiej rozegrane zostały dwa slalomy giganty zaliczane do punktacji Młodzieżowego Pucharu Polski.  Wśród juniorek B dwukrotnie triumfowała Maryna Gąsienica Daniel - zawodniczka MUKS Śmig Zakopane.
( 13 Marca 2009)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny

Reprezentantka Słowacji Petra Gantnerova i Czech Jan Cermak wygrali we wtorek slalom rozgrywany w ramach Memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny. W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 10 Marca 2009)
Próba szybkości w Białce Tatrzańskiej.

9 marca na stoku Kotelnicy Białczańskiej z inicjatywy Barbary i Jacka Niklińskich doszło do kolejnych zawodów w biciu rekordu prędkości zjazdu na nartach. Zmagania wygrali  w kategorii juniorów Stefania Staszel i Robert Łapucha.
( 9 Marca 2009)
Międzynarodowe Akademickie Mistrzostwa Polski w Slalomie.

Poniedziałkowy slalom Międzynarodowych Akademickich Mistrzostw Polski  na Harendzie wygrali Mikail Renzhin z Izraela oraz Petra Gantnerova ze Słowacji. Srebro wywalczyli  Karolina Klimek oraz Krzysztof Mazurek, a brąz Karolina Mrózek i Michał Kłusak.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
Carvingowy Puchar Starosty Nowotarskiego.
(żródło: Organizator)

W dniu 8 marca 2009r. na wyciągu narciarskim Zadział w Nowym Targu odbyły się zawody o Puchar Starosty Nowotarskiego w Carvingu. Zakończyły one tegoroczne zmagania o Puchar Starosty Nowotarskiego, które składały się z czterech konkursów rozgrywanych na przełomie lutego i marca. W galerii fot z zawodów!!!
Akademickie Mistrzostwa Polski Harenda 2009
(żródło: fot P. Pełka)

W ciągu minionych dni na Harendzie w slalomie, gigancie i snowboardzie  zmagało się  blisko 1000 studentów walcząc o tytuł Akademickiego Mistrza Polski. W dwóch konkurencjach: slalomie i gigancie  najlepsza okazała się  zakopianka Karolina Klimek - studentka PWSZ Racibórz.  Z kolei wśrod panów tak samo podwójny tytuł wywalczył Jakub Ilewicz z AWF Katowice. W snowboardzie triumfowali Aleksandra i Przemysław Buczyńscy oboje studenci AWF Kraków.
( 8 Marca 2009)
III Ogólnopolskie Mistrzostwa Platformy Obywatelskiej RP w Narciarstwie Alpejskim.

Na stoku narciarskim Witów Ski rozegrane zostały Mistrzostwa Polski PO w narciarstwie alpejskim.  W 14 kategoriach  wiekowych wystartowało prawie stu zawodników, reprezentujących środowiska członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej z całej Polski.
( 3 Marca 2009)
I Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Fundacji i Stowarzyszeń.
(żródło: organizator)

W dniach 2 – 3 - 4 marca 2009 r. w Zakopanem odbędą się wyjątkowe zawody.Fundacja Jaśka Meli "Poza Horyzonty" ( www.pozahoryzonty.org ) organizuje niepowtarzalne zawody, w trakcie których reprezentacje narciarskie i przedstawiciele największych polskich organizacji pozarządowych zmierzą się w konkurencji slalomu giganta w Kotle Gąsienicowym Kasprowego Wierchu.
( 26 Lutego 2009)
Allegro.pl FIS Carving Cup. Marta Berezik trzecia w finale.

W rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej zawodach FIS Carving Cup Zakopianka Marta Berezik wywalczyłą brazowy Medal . wśród pan zwyciezayła Szwajcarka Melenie Burgener  Wśród panów  Włoch Gianluca Grigoletto  W galerii kilka fot z  niedzielnych zawodów!!!!