𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐢 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 Ł𝐮𝐜𝐳𝐚𝐤 𝐥𝐢𝐜𝐳𝐲ł𝐲 𝐧𝐚 𝐰𝐢ę𝐜𝐞𝐣
(żródło: Polski Związek Narciarski)

Nasze alpejki dostarczyły wiele emocji polskim kibicom podczas wtorkowego slalomu giganta we włoskim Kronplatz  zaliczanym do Pucharu Świata. Na półmetku rywalizacji Maryna Gąsienica-Daniel była 7., a Magdalena Łuczak 13.  Niestety w drugim przejeździe przydarzyły się błędy i Maryna zajęła ostatecznie 24. pozycję, a Magda mimo agresywnej jazdy wypadła z trasy i nie ukończyła zawodów. Dziękujemy dziewczyny za wspaniałą walkę i trzymamy kciuki za kolejne udane starty
( 31 Stycznia 2024)
AZS Winter Cup Kawał mokrej roboty na Jaworzynie
(żródło: Pasja AZS.pl )

Mokry śnieg idealnie nadaje się do lepienia i bitwy na śnieżki, ale nie jest zbyt lubiany przez narciarzy. Przekonali się o tym uczestnicy i uczestniczki Akademickiego Pucharu Polski – AZS Winter Cup. Tym razem na podium nie zabrakło niespodzianek.
( 28 Stycznia 2024)
Sanetra i Polak dwa razy najlepsi w zawodach FIS PolSKI Mistrz w Szczawnicy

Za nami III edycja międzynarodowych zawodów narciarskich FIS PolSKI Mistrz. Alpejki i alpejczycy z siedmiu krajów rywalizowali 25 i 26 stycznia w ośrodku PKL Palenica w Szczawnicy. Podwójne zwycięstwa odnieśli nasz reprezentant Bartłomiej Sanetra oraz Słowaczka Sophia Polak.
( 27 Stycznia 2024)
Magdalena Łuczak z punktami w Jasnej. Mistrzostwo Czech dla Magdaleny Bańdo

Miniony tydzień obfitował w wiele międzynarodowych zawodów z udziałem naszych alpejek i alpejczyków. Po raz szósty w tym sezonie Magdalena Łuczak zdobyła punkty Pucharu Świata. W sobotnim slalomie gigancie w Jasnej na Słowacji zajęła 27. miejsce. Z dobrej strony pokazał się nasz junior Mateusz Szczap, który zajął trzecie miejsce w zawodach FIS w Niemczech. Najlepsze slalomowe wyniki w karierze zanotowały za to Magdalena Bańdo i Patrycja Florek.
( 23 Stycznia 2024)
Magdalena Łuczak z kolejnymi punktami Pucharu Świata.

Magdalena Łuczak po raz kolejny zdobyła punkty w Pucharze świata . W slalomie gigancie w Jasnej zajęła 27 miejsce. Maryna Gąsienica Daniel nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu. Do awansu zabrakło jej 0,24 sek. i ostatecznie zajęła 35 lokatę. Zawody wygrała Sara Hector. Jutro w slalomie zobaczymy ponownie Magdę Łuczak. Podczas zawodów kontuzji kolana doznała reprezentantka Słowacji Petra Vlhova i nie wystąpi już w tym sezonie w rywalizacji. Przed zawodami w Jasnej Vlhova była wiceliderką klasyfikacji generalnej.
( 20 Stycznia 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐭𝐮ż 𝐳𝐚 𝐜𝐳𝐨ł𝐨𝐰ą „𝟑𝟎” 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚 𝐰 𝐬𝐮𝐩𝐞𝐫𝐠𝐢𝐠𝐚𝐧𝐜𝐢𝐞

Nasza alpejka zajęła 31 miejsce w drugim supergigancie Pucharu Świata w Altenmark-Zauchense . Polka straciła 1,53 sekundy do pierwszej Lary Gut-Behrami . Trzymamy kciuki za kolejny start, który już w kolejny weekend w Jasnej 🇸🇰, gdzie zobaczymy także Magdalenę Łuczak
( 14 Stycznia 2024)
Maja Chyla w Rytrze grała pierwsze skrzypce

Choć weszliśmy w nowy rok i nowy był też stok, to dominatorka cyklu AZS Winter Cup pozostała ta sama. W Rytrze Maja Chyla odniosła podwójne zwycięstwo, będąc najlepszą zarówno w slalomie gigancie jak i slalomie. Z pierwszych miejsc na podium cieszyli się też Stanisław Hejmo oraz Juliusz Mitan.
( 12 Stycznia 2024)
Szafrański i Dubelski podwójnie złoci w III edycji MPP na Jaworzynie Krynickiej
(żródło: A.Karczewska PZN)

W poniedziałek i wtorek (8-9 stycznia) odbyła się III edycja Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz. Tym razem alpejki i alpejczycy rywalizowali w slalomie gigancie na trasie nr 2 w ośrodku Jaworzyna Krynicka. Stawka zawodów była podwójnie duża, bo oprócz medali i punktów do klasyfikacji generalnej, zawodnicy walczyli również o możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowych zawodach dla dzieci. W ciągu dwóch dni najlepiej spisali się Kosma Szafrański (UKS Alfa Wilkowice) i Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), którzy odnieśli podwójne zwycięstwa. Z największą ilością medali ponownie wyjechali reprezentanci klubu KS SportUp, którzy zdobyli łącznie 11 "krążków".
( 11 Stycznia 2024)
Natasza Kamińska i Gabriela Gaczorek z trzecim zwycięstwem z rzędu w MPP
(żródło: PolSKI Mistrz)

Za alpejczykami pierwszy dzień rywalizacji w ramach III edycji Młodzieżowego Pucharu Polski PolSKI Mistrz na Jaworzynie Krynickiej. Poniedziałkowym (8 stycznia) zawodom w slalomie gigancie towarzyszyła iście zimowa aura i bardzo dobre warunki narciarskie. W zmaganiach Młodzieczek trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła Natasza Kamińska (KS SportUp), a wśród Młodzików drugą wygraną odniósł Kosma Szafrański (UKS Alfa WIlkowice). Najlepszą Juniorką Młodszą po raz trzeci w tym sezonie okazała się Gabriela Gaczorek, także z klubu KS SportUp, a najlepszym Juniorem Młodszym był Jan Dubelski (KN Gondola Krynica), który wygrał także w slalomie w Suchem.
( 9 Stycznia 2024)
Czterech zwycięzców w zawodach FIS PolSKI Mistrz na Jaworzynie Krynickiej

Za nami II edycja międzynarodowych zawodów FIS PolSKI Mistrz w sezonie 2023/2024. Alpejki i alpejczycy w sobotę i niedzielę (6-7 stycznia) rywalizowali w slalomie gigancie na Jaworzynie Krynickiej na trasie nr 2, gdzie już 24 i 25 lutego odbędzie się historyczny Puchar Świata w snowboardzie.
( 8 Stycznia 2024)
Maryna Gąsienica Daniel 16 w Kranjskiej Gorze

Nasze alpejki 4. raz w sezonie zameldowały się we dwójkę w drugim przejeździe slalomu giganta Pucharu Świata. W sobotnich zawodach na wymagającej trasie Podkoren 3 w Kranjskiej Gorze Maryna Gąsienica-Daniel (KS Śmig Zakopane) zajęła 16, a Magdalena Łuczak (Mitan-Ski Zakopane) 24 miejsce. W niedzielę Łuczak niestety zajęła dopiero 43. miejsce tracąc 1.19s  do awansu do drugiego przejazdu w slalomie. Warto podkreślić, że nasza zawodniczka startowała z 67 numerem, a więc w trudnych i wymagających warunkach na przejeżdżonej już solidnie trasie.
( 7 Stycznia 2024)
𝐌𝐚𝐫𝐲𝐧𝐚 𝐆ą𝐬𝐢𝐞𝐧𝐢𝐜𝐚-𝐃𝐚𝐧𝐢𝐞𝐥 𝐢 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 Ł𝐮𝐜𝐳𝐚𝐤 𝐳 𝐤𝐨𝐥𝐞𝐣𝐧𝐲𝐦𝐢 𝐩𝐮𝐧𝐤𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐏𝐮𝐜𝐡𝐚𝐫𝐮 Ś𝐰𝐢𝐚𝐭𝐚

Nasze alpejki znów dostarczyły sporo emocji polskim kibicom. Tym razem we dwójkę awansowały do czołowej „30” w slalomie gigancie w austriackim Lienz . Maryna zajęła 12. miejsce, co jest jej najlepszym wynikiem w sezonie, Magdalena Łuczak była 20. Zwyciężyła Amerykanka Mikaela Shiffrin.
( 28 Grudnia 2023)
AZS Winter Cup 2023/2024 rozpoczęty.
(żródło: AZS Winter Cup)

Inauguracyjne zawody AZS Winter Cup zostały dzisiaj (22) rozegrane na Harendzie.  Podwójny triumf wśród kobiet odnotowała Maja Chyla z UJ Kraków a wśród mężczyzn w gigancie najlepszy był Wojciech Dulczewski z AGH Kraków. Z kolei w slalomie pierwsze miejsce zajął Juliusz Mitan również AGH Kraków.
( 22 Grudnia 2023)
Fiala i Semerakova z podwójnym zwycięstwem w Suchem

W Suchem koło Zakopanego w poniedziałek i wtorek (18-19 grudnia) odbyły się pierwsze w sezonie zawody rangi FIS w slalomie. Dwukrotnie triumfowali reprezentanci Czech – Eduard Fiala i Hana Semerakova. Z dobrej strony pokazał się również Polak – Bartosz Szkoła, który pierwszego dnia zmagań zajął drugą lokatę.
( 20 Grudnia 2023)
Alpejczycy zainaugurowali sezon MPP w Suchem

Za nami pierwszy weekend z Młodzieżowym Pucharem Polski w sezonie 2023/2024. Młodzicy oraz Juniorzy Młodsi rywalizowali 16 i 17 grudnia w dwóch slalomach w Suchem koło Zakopanego. Jako jedyna niepokonana okazała się Natasza Kamińska, która dwa razy wygrała, wyprzedzając Igę Kaczmarek. Inaugurację zdominowali zawodnicy KS SportUp, którzy zdobyli łącznie siedem medali, w tym cztery złote.