AZS Winter Cup 2012/2013 Harenda

AZS Winter Cup - Narciarski Akademicki Puchar Polski to cykl zawodów w narciarstwie alpejskim, składający się z sześciu zawodów eliminacyjnych oraz zawodów finałowych. Organizatorem AZS Winter Cup jest Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. AZS Winter Cup organizowany jest od dziesięci lat i zdobył już sporą rzeszę sympatyków narciarstwa, dla których rywalizacja na trasach slalomów jest wpisana w definicję tej wspaniałej dyscypliny.   W pierwszych zawodach tego sezonu na Harendzie wśród kobiet triumfowała zarówno w slalomie jak i gigancie  Dorota Kaczmarek z ALK Warszawa a wśród mężczyzn Jakub Ilewicz reprezentujący AWF Katowice.
( 22 Grudnia 2012)
Puchar SNA SKI Team w ramach Młodzieżowego Pucharu Polski 2012

Ponad 100 dziewcząt i chłopców wystartowało na stoku Nosala w  slalomie  pucharu SNA- Ski Team rozgrywanego w ramach mlodzieżowego Pucharu Polski.  W pierwszym dniu zawodów triumfowali  w juniorach B: Daria  Krajewska z SS_R LZS Sokół Szczyrk , Piotr Habdas z KS Beskidy oraz   w juniorach C  Izabela Tylek z KN Gondola Krynica i Jakub Matulka z MKN Gliwice.
Puchar Europy w narciarstwie alpejskim w Courchevel

Polskie alpejki  Agnieszka i Maryna Gąsienica Daniel oraz Aleksandra Kluś  wystartowały w dwudniowych zawodach Pucharu Europy we francuskim Courchevel.
( 19 Grudnia 2012)
Ski cross - Karolina Riemen 7 w Val Thorens.

Zakopianka Karolina Riemen zajęła wysokie 7 miejsce w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w ski crossie, które rozegrane były w francuskim Val Thorens. Gratulacje.
Frajda Zakopane zainaugurowała sezon zimowy

18 grudnia na trasie w Kluszkowcach , 11 osobowa reprezentacja Frajdy Zakopane otworzyła zimowy sezon startowy.  Na bardzo trudnym technicznie Slalomie Gigancie, zdobyliśmy dwa złote i jeden brązowy medal.
Ogólnopolskie otwarcie sezonu narciarskiego.

Już po raz szosty w małopolsce otwarto uroczyście sezon narciarski. Formułę "Sezon uważam za otwarty " wypowiedział marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa.  .  "Cieszę się że od tygodnia są już dobre warunki narciarskie a na amatorów bialego szalenstwa czeka 55 stacji oraz 250 km tras narciarskich" powiedział podczas konferencji marszałek naszego województwa.  W galerii kilka fot z otwarcia !!!
( 15 Grudnia 2012)
Co nowego na The North Face Polish Freeskiing Open 2013?
(żródło: J. Będkowski SNOWPR)

Najważniejsza polska impreza freeskiingowa ma już 10 lat. W związku z okrągłym jubileuszem organizatorzy przygotowali kilka nowości. The North Face Polish Freeskiing Open to zawody, które już od 10 lat gromadzą w jednym miejscu freeskierów i freeskierki z całej Europy. Wystartować można w konkurencjach big air i rails. Na wszystkich chętnych czeka także tradycyjnie Night Session, w czasie którego w luźnej atmosferze jamu, przy specjalnym oświetleniu i muzyce zawodnicy prezentują swoje najlepsze triki na przeszkodach w railparku.
( 14 Grudnia 2012)
Ski cross w Telluride- Karolina Riemen 16-a

W drugich zawodach Pucharu Świata w ski crossie zakopianka Karolina Riemen zajełą 16 miejsce  i w klasyfikacji generalnej PŚ zajmuje 18 miejsce.
( 13 Grudnia 2012)
Karolina Riemen 14 w kwalifikacjach PŚ w Telluride.

Zakopianka Karolina Riemen  zajęła 14 miejsce w środowych kwalifikacjach Pucharu Świata w skicrossie ,jakie rozgrywane są w amerykańskim Telluride.
Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2012/13

Kalendarzowa zima rozpoczyna się 22. grudnia, a już tydzień wcześniej  15 – 16 grudnia, na Polanie Szymoszkowej odbędzie się oficjalna inauguracja sezonu. Pokazy, prezentacje, seminarium i dużo dobrej zabawy – to wszystko miłośnikom śniegu obiecują organizatorzy.
( 12 Grudnia 2012)
PS w skicrossie- Karolina Riemen 15-a

Karolina Riemen zajęła 15 miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w ski crossie , które rozegrane zostały w  kanadyjskiej Nakisce.  Polka w kwalifikacjach zajęła 12 lokatę ale w drugim ćwierćfinale na metę przyjechała jako czwarta i nie awansowała do dalszych przejazdów. Ostatecznie została sklasyfikowana jako piętnasta  i z 16 pkt zajmuje także 15 pozycję w klasyfikacji generalnej. Kolejne zawody Pucharu świata w skicrossie zostaną rozegrane 13 grudnia w  Telluride  USA a następnie  rywalizacja przeniesie się  na stary kontynent do Francji  gdzie 19 grudnia odbędą sie kolejne - w Val Thorens.
( 9 Grudnia 2012)
Inauguracja PS w skicrossie - Karolina Riemen dwunasta.

Zakopianka Karolina Riemen zajęła dwunaste miejsce w kwalifikacjach pierwszych w tym sezonie pucharowych zawodów, któore rozgrywane sa w Nakiska w Kanadzie.
( 8 Grudnia 2012)
Udany start Maryny Gąsienicy Daniel w Pucharze Europy.

Zakopianka Maryna Gasienica Daniel idzie w ślady swojej siostry Agnieszki. W minionych dniach odnotowała całkiem dobry strat w Pucharze Europy w. norweskim Kvitfjell  W piątkowym ( 30 listopada)  slalomie gigancie młoda alpejka zajęła 36 miejsce mając niespełna 5 sek straty do triumfatorki  Szwedki Sary Hector.
( 2 Grudnia 2012)
Agnieszka Gąsienica Daniel druga w Aspen

Dzień po zdobyciu brązowego medalu w slalomie gigancie  zakopiańska alpejka   Agnieszka Gąsienica Dantel wywalczyła ponownie w gigancie tym razem drugie miejsce . Niespełna dwie sekundy lepsza była Amerykanka  Mikaela Shiffrin.
( 30 Listopada 2012)
3 miejsce Agnieszki Gąsienicy Daniel w Aspen

Zakopianka Agnieszka Gąsienica Daniel zajęła podczas wczorajszego slalomu giganta w Aspen 3 miejsce  do zwyciężczyzni amerykanki Mikaeli Shiffrin zabrakło jej 3 sek.