XIV Zawody na Starym Sprzęcie o Wielkanocne Jajo im Krystyny Behounek. ( FOTO)

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom XIV zawodów na starym sprzęcie, jakie  odbyły się na Kalatówkach w miniony " Lany Poniedziałek."  27 narciarek i 55 narciarzy z Polski, Słowacji oraz Francji  w starych i stylowych strojach  rywalizowało o jak najlepsze miejsca z jeździe stylowej i na czas.  W galerii fotoreportaż  z zawodów!!
( 10 Kwietnia 2012)
Slalom gigant w Jasnej - Hubert Knurowski czwarty

Zawodnik SPSZ Nowy Targ Hubert Knurowski zajął czwarte miejsce w slalomie gigancie zaliczanym do pkt FIS , który został 5 kwietnia rozegrany w Jasnej. Piotr Oramus z Siepraw Ski był dzisiaj szósty.  Zawodniczki KS Firn Zakopane Aleksandra Malinowska i Anna Kolasa uplasowały się na 15 i 16 miejscu.
( 5 Kwietnia 2012)
Memoriał Bronislawa Czecha i Heleny Marusarzówny zdominowali zawodnicy z Czech.

Slalom gigant rozgrywany w ramach Memoriału Bronisława  Czecha i Heleny Marusarzówny  w Jasnej na Słowacji zdominowali zawodnicy z Czech.  Polacy wystartowali w mocno okrojonym składzie i bez naszych kadrowiczów, którzy już zakończyli sezon startowy i są w innym okresie przygotowawczym.
( 4 Kwietnia 2012)
Ostatnie zawody TAURONA zakończone.
(żródło: A.Lesiewski SNOW PR)

W sobotę (31 marca) odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody przygotowane w ramach programu TAURON Bachleda Ski. Tym razem narciarze mieli okazję do wspólnej jazdy z polskim medalistą i pomysłodawcą projektu – Andrzejem Bachledą-Curusiem na zakopiańskich Kalatówkach.
( 3 Kwietnia 2012)
Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny przeniesiony na Słlowację.
(żródło: TZN)

Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzowny w slalomie gigancie zostanie przeprowadzony 4 kwietnia w Jasnej na Słowacji.  Po raz pierwszy w historii tych zawodów rozgrane zostaną one poza granicami Polski.    Taka decyzja  organizatorów została podjęta ze względu na warunki  śniegowe uniemożliwiające zorganizowanie zawodów w Polsce.  Memoriał nie został przeprowadzony w pierwotnym terminie  bowiem został on odwołany ze względu na ogloszoną żałobę narodową po wypadku kolejowym
Zawody O Goralski Klobucik na Słowacji z udziałem narciarzy z Frajdy.
(żródło: Ł. Nawalaniec SSR Frajda)

Dwudniowymi zawodami na Słowacji w Zubercu, zawodnicy Frajdy Zakopane zakończyli zmagania sportowe w sezonie 2011/2012. Zawody o Góralski Kłobucik zgromadziły na starcie czołówkę narciarzy ze Słowacji oraz Czech.  W galerii kilka fot z zawodów!!!
( 2 Kwietnia 2012)
Małopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjada w narciarstwie alpejskim.
(żródło: F. Piwowar Pif Sport)

Ponad 300 dziewcząt i chłopców z całego województwa małopolskiego rywalizowało w slalomie gigancie na stoku Czorsztyn Ski w Kluszkowcach .  Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nowym Targu przy wsparciu finansowym  województwa Małopolskiego pod honorowym patronatem Marszałka Marka Sowy
( 29 Marca 2012)
Wysoki poziom rywalizacji w finale Mistrzostw Polski Amatorów PZN.
(żródło: A. Lesiewski SNOW PR)

Zawody w Kluszkowcach kończą tegoroczny cykl zmagań najlepszych narciarzy z całego kraju. W ostatni piątek w Kluszkowcach odbył się finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Na starcie stanęło 115 zawodników, którzy swoje miejsce wywalczyli w jednej z 10 eliminacji zorganizowanych w tym sezonie na południu Polski. W sumie w całym cyklu, który odbywał się pod patronatem akcji TAURON Bachleda Ski, wzięło udział ponad 800 narciarzy z całego kraju.
( 26 Marca 2012)
OZI - slalom gigant telemarkowy.

Dwójka zakopianczyków Tymoteusz Stach i Stanisław Styrczula stanęła na podium slalomu giganta telemarkowego, ktory został rozegrany 24 marca w Kluszkowcach w ramach Ogólnopolskich Zawodów Instruktorów.  Tymoteusz Stach zajął pierwsze miejsce , drugi był Slawomir Lassak z Krakowa a trzeci Stanisław Styrczula. Gratulacje.
( 25 Marca 2012)
Ostateczna walka alpejczyków o tytuł Mistrza Polski Amatorów PZN.

Już w najbliższy piątek (23 marca) w Kluszkowcach najlepsi narciarze zmierzą się w wielkim finale Mistrzostw Polski Amatorów. O swoją szansę na start w finałowej edycji cyklu starali się w kolejnych eliminacjach rozgrywanych przez całą zimę w ośrodkah narciarskich na południu Polski.
( 21 Marca 2012)
Dobrowolski na podium Pucharu Świata w narciarstwie szybkim!

Rekordzista Polski w prędkości jazdy na nartach  zakopiańczyk Jędrzej Dobrowolski doskonale zaprezentował się na trasie Pucharu Świata w Vars, zajmując w finale trzecie miejsce. Zawody przebiegały w bardzo trudnych warunkach, stąd prędkości, jakie osiągalinarciarze, nie przekroczyły 180 km/godz.
( 20 Marca 2012)
Puchar MUKS Śmig Zakopane.
(żródło: fot wyniki M. Kowalczyk MUKS Śmig Zakopane)

17 marca na stoku w Witowie rozegrane zostały zawody w slalomie gigancie o puchar MUKS ŚMiG Zakopane. W zawodach wzięło udział 42 dziewczat i chłopców z roczników 1998-2007
( 19 Marca 2012)
Alpejskie MP - Kluś i Berndt wygrywają piątkowe konkurencje.

W trzecim dniu trwania Mistrzostw Polski rozegrano super gigant i superkombinację. Bezkonkurencyjna w obydwu przejazdach była  zakopianka Aleksandra Kluś Zamiedzowy. Wśród mężczyzn najszybszy był Czech Ondrej Berndt, który  tym samym czterokrotnie stawał na  najwyższym miejscu podium mistrzostw.
( 16 Marca 2012)
Alpejskie Mistrzostwa Polski - slalomy

W  drugim dniu trwania 79 Międzynarodowych Mistrzostw Polski rozegrane zostały slalomy . Najlepsze rezultaty w tej konkurencji odnieśli reprezentanci Czech  Martina Dubowska i Ondrej Berndt.   Najlepsi Polacy Katarzyna Karasińska i Michał Jasiczek zajeli drugie miejsca zdobywając tytuły Mistrza Polski.
( 15 Marca 2012)
Alpejskie Mistrzostwa Polski - Aleksandra Kluś-Zamiedzowy i Jakub Ilewicz najlepsi w slalomie gigancie

Zakopianka Aleksandra Kluś-Zamiedzowy(AZS AWF Kraków/Zakopane)i Jakub Ilewicz (AZS AWF Katowice) zdobyli w Krynicy tytuły mistrzów Polski w slalomie gigancie.