GORĄCY PUCHAR POLSKI W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
(żródło: M. Karkula KS Luboń tekst SZ. Wołdziński)

Wojciech Halejak (JBG-2) oraz Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) okazali się najszybsi podczas kolejnej edycji Pucharu Polski XCO, który rozegrany został w ramach wyścigu Pucharu Szlaku Solnego w Skomielnej Białej na bardzo wymagającej trasie.   W galerii kilka fot  M. Karkuli z zawodów
( 6 Lipca 2015)
Srebro Europejskich Igrzysk w kolarstwie szosowym dla Katarzyny Niewiadomej.

Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma zdobywa srebro Igrzysk Europejskich w Baku w  kolarskim wyścigu  szosowym ze startu wspólnego! Na finiszu Polka przegrała jedynie z Białorusinką Alieną Amialiusik. Wyprzedziła zaś Annę van der Breggen Brawa i gratulacje .!!!
( 20 Czerwca 2015)
Prezentacja trasy Pucharu Polski MTB XCO w Skomielnej Białej
(żródło: M. Karkula KS Luboń)

Nadszedł długo oczekiwany moment. Właśnie prezentujemy trasę Pucharu Polski MTB XCO w Skomielnej Białej. Wyścig odbędzie się 5 lipca 2015 roku. By dojechać w rejon startu należy z „zakopianki” skręcić na wysokości Auto-Złomu „Żegleń”         i jechać prawie do końca drogi na szczyt Pachurówki. Linia startu i mety zlokalizowana jest na ponad 730 metrach n.p.m. Czekają tam na Was niezapomniane widoki i mamy nadzieję bardzo interesująca trasa. Liczymy na Wasze niezawodne przybycie. Zapraszamy również kibiców, na których czekać będą liczne atrakcje.
( 19 Czerwca 2015)
MWG 2015: Ostatni etap dla Kurka, wyścig dla Kumpa
(żródło: M.Kobylińska MWG)

Ostatni etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego wygrał, po ucieczce i solowym ataku w końcówce, Adrian Kurek z CCC Sprandi Polkowice. Spóźnioną o nieco ponad 2 minuty grupę zasadniczą na kreskę przyprowadził lider wyścigu Marko Kump (Adria Mobil), przypieczętowując tym samym swój sukces w końcowej klasyfikacji generalnej.Tuż po kolarzach na trasę wyruszyli amatorzy.   W galerii fotoreportaż
( 15 Czerwca 2015)
Kamil Zieliński ze Złotym Pierścieniem Krakowa!~

To był spektakl jednego aktora – tak w skrócie można podsumować 32. edycją Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, w którym triumfował dziś zawodnik grupy Domin Sport, Kamil Zieliński.   W galerii fotoreportaż nadesłany przez Organizatorów
( 13 Czerwca 2015)
MWG 2015: Marko Kump nie zwalnia tempa

Drugi dzień z rzędu najlepszym kolrzem Małopolskiego Wyścigu Górskiego został Słoweniec Marko Kump z zespołu Adria Mobil, który po męczącym i niezwykle upalnym etapie okazał się najszybszy podczas finiszu w Szczyrzycu.
MWG 2015: Miechowski finisz dla Marko Kumpa
(żródło: M. Kobylińska MWG)

Sprinterską rozgrywką zakończył się pierwszy, najłatwiejszy z etapów Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Na mecie w Miechowie najlepszy okazał się Marko Kump (Adria Mobil), pokonując Vitaliy’a Butsa (Kolss-BDC) i Sylwestra Janiszewskiego (Wibatech Fuji Żory). Do Kumpa trafiła również pomarańczowa koszulka Małopolski-Regionu Kraków dla lidera klasyfikacji generalnej 53. MWG.
Podhale Tour - Adam Wójcik nokautuje rywali
(żródło: St. Kowalcze)

Kolarski wyścig o Puchar Burmistrza Rabki-Zdroju, który odbył się w ostatnią niedzielę maja, zgromadził na starcie ponad stu uczestników. Wielobarwny peleton, ruszył punktualnie o 13,00 z parku zdrojowego, by ulicami przez centrum miasta skierować się do Chabówki, gdzie nastąpił start ostry.   Fotoreportaż z wyścigu tutaj
( 4 Czerwca 2015)
Puchar Stölema MTB

Znakomicie spisali się zawodnicy KS Luboń Skomielna Biała podczas Pucharu Stölema MTB rozegranego w sobotę 30 maja w Ostrzycach. Klasą dla siebie okazała się Maja Latawiec, która pewnie wygrała wyścig młodziczek. W rywalizacji juniorów młodszych walczących o eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na drugiej pozycji finiszował Jarosław Żur a Maciej Biedrończyk był czwarty. W tej samej kategorii ale wśród dziewcząt dziewiątą lokatę wywalczyła Magdalena Utnicka. W wyścigu juniorów Bartosz Dziadkowiec uplasował się trzecim miejscu a rywalizującą w gronie kobiet Klaudia Demkowska sklasyfikowana została na piątej pozycji. Gratulujemy!
( 2 Czerwca 2015)
Rekordowa edycja Joy Ride BIKE Festival zakończona
(żródło: Mateusz Mróz)

3 dni, ponad 1700 zapisanych w 8 konkurencjach rowerowych, nowy rekord trasy zjazdowej, niespotykane w Polsce salta na rowerze downhillowym i najmłodszy 3 letni zawodnik – sporo się działo podczas Joy Ride BIKE Festival 2015, który wczoraj zakończył się w Kluszkowcach
( 18 Maja 2015)
Udany weekend KS Luboń.

Udane starty zaliczyli kolarze Lubonia Skomielna Biała podczas minionego weekendu. W sobotę 9 maja uczestniczyli w wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazała się Maja Latawiec, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu młodziczek
( 12 Maja 2015)
Jakub Zamroźniak i Kamila Biernat triumfatorami pierwszej edycji tegorocznego Podhale Tour

Jakub Zamroźniak z KCP ELZAT Bieniasz Bike Team oraz Kamila Biernat z BODYICOACH CYCLING TEAM wygrali pierwszy etap tegorocznego Podhale Tour, jaki rozegrany został na drogach gminy Czarny Dunajec. Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy    W galerii fotoreportaż  z trasy wyścigu.   W tej galerii fotoreportaż P. Duraja z trasy oraz z dekoracji.  W tej galerii fotoreportaż P. Duraja z dekoracji Mini Podhale Tour
( 11 Maja 2015)
Puchar Polski MTB w Białymstoku.

Bardzo dobrze zainaugurowali sezon kolarze Lubonia Skomielna Biała, gdyż każdy z uczestników sobotniej edycji Pucharu Polski zdobył swoje pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej tej imprezy.
( 20 Kwietnia 2015)
KULISY TOUR DE POLOGNE W KRAKOWIE

Od 20 marca w Galerii Krakowskiej w Krakowie można oglądać wystawę „Tour de Pologne – kulisy i emocje”.  Wyjątkowej urody zdjęcia gościły już w Warszawie, Gdańsku, Katowicach i Rzeszowie.
( 20 Marca 2015)
Rozpoczęcie sezonu kolarskiego

Za zawodnikami KS Luboń Skomielna Biała pierwsze zawody kolarskie w sezonie 2015. W Stroniach koło Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się XVI OGÓLNOPOLSKI KOLARSKI WYŚCIG PRZEŁAJOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZÓW. Reprezentacja Lubonia pojawiła się na tych zawodach w dość skromnym składzie gdyż w liczbie tylko 7 zawodników. Najlepiej spisała się Maja Latawiec, która zajęła 3 miejsce w gronie młodziczek.  W galerii  fotoreportaż nadesłany przez M. Karkulę Dziekujemy