Snowboardowe Mistrzostwa Polski slalom równoległy.

W drugim dniu snowboardowych  mistrzostw Polski rozegrany został slalom równoległy podobnie jak w gigancie na najwyższym stopniu podium stanęła Karolina Sztokfisz AZS Zakopane ,  Wśród mężczyzn zwyciężył Oskar Bom F2 Dawidek team.  W galerii kilka fot  z zawodów
( 13 Marca 2014)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski slalom gigant równoległy

W pierwszym dniu snowboardowych mistrzostw Polski rozegrano olimpijską konkurencję PGs Slalom gigant równoległy.  Zawodnicy AZS SMS Zakopane zdobyli 4 medale: dwa złote i dwa srebrne  po brązowym krązku zdobyli zawodnicy F2 Dawidek team i KS Spójna Warszawa
( 12 Marca 2014)
Mistrzostwa Polski Juniorów bardzo udane dla zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
(żródło: Oskar Kwiatkowski AST Poland)

W dniach 3-5 Marca w Wiśle odbyła się XX Olimpiada Młodzieży zwana również Mistrzostwami Polski Juniorów. Z powodu słabych warunków atmosferycznych przeniesiono zawody z Istebnej do Wisły w ostatniej chwili Zawodnicy AZS/SMS Zakopane jadąc do Wisły z Trenerem Michałem Sitarzem spoglądali na nieośnieżone stoki i wątpili w możliwość rozegrania zawodów na Śląsku.
( 11 Marca 2014)
Andrzej Gąsienica-Daniel 33 zawodnikiem na liście kwalifikacyjnej do Igrzysk w Sochi…
(żródło: AST Poland)

Niestety na Igrzyska Olimpijskie kwalifikuje się tylko 32 najlepszych zawodników z całego świata.  Jeszcze rok temu Andrzej Gąsienica-Daniel, mógł tylko marzyć o udziale w tej najważniejszej światowej imprezie. Kwalifikacją do Igrzysk były bowiem starty w zawodach Pucharu Świata oraz Mistrzostwach Świata Seniorów.
( 20 Lutego 2014)
SNOWBOARD: Weronika Biela pierwsza w Pucharze Europy!
(żródło: M. Sitarz www. snowplanet.pl)

(2014-02-16, Lenzerheide, Szwajcaria). Weronika Biela (AZS Zakopane, absolwentka SMS Zakopane), zwyciężyła w zawodach Pucharu Europy w olimpijskiej konkurencji PSL (slalom równoległy) – na starcie stanęło wiele zawodniczek z Pucharu Świata, Weronika zdobyła aż 320 FIS punkty – najwięcej w karierze.
( 17 Lutego 2014)
Snowboardowy Puchar Polski Jurgów

8 i 9 lutego w Jurgowie rozegrana została kolejna edycja Snowboardowego Pucharu Polski.  8 lutego  zawodnicy rywalizowali w snowboardcrossie ( SBX) a dzień później slopstyle (SBS) Zawody były równocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpioady Młodzieży  Pełne wyniki tutaj
( 12 Lutego 2014)
Snowboardowy Puchar Polski Długa Polana.

W drugiej edycji snowboardowego Pucharu Polski rozegrano dwa slalomy giganty tym razem na Długiej Polanie.  Na starcie stanąło blisko 100 snowboardzistek i snowboardzistow z Polski i Słowacji.
( 11 Lutego 2014)
Nowy snowboardowy projekt: Wolak Bros dayz
(żródło: M. Mróz Extrem Series)

W miniony weekend snowbordowa ekipa Wolak bros w składzie Tomek i Kuba Wolak ruszyli na podbój podhalańskich miejscówek. Najpierw zawitali na Harende gdzie zmierzyli się z wielką skocznią przygotowaną na PFO.
( 8 Lutego 2014)
Michał Nowaczyk nowym członkiem Alpine Snowboard Team

Miło nam poinformować iż od tego roku skład Alpine Snowboard Team powiększył się o jednego zawodnika, jest nim Michał Nowaczyk.
( 30 Stycznia 2014)
Snowboardowy Puchar Polski Suche
(żródło: fot snowplanet)

29 stycznia w Suchem rozegrano zawody   Snowboardowego Pucharu Polski  Na starcie slalomu stanęło  blisko 80  snowboardzistek i snowboardzistów we wszystkich kategoriach wiekowych. W zawodach wystartowali również dwaj reprezentanci Słowacji.    W galerii foto z dekoracji zwycięzców fot www.snowpalnet.pl
( 29 Stycznia 2014)
SUPER SOBOTA W WYKONANIU POLSKICH SNOWBOARDZISTÓW!!!
(żródło: P. Dawidek)

Świetnie wyniki osiągnęli nasi czołowi snowboardziści podczas międzynarodowych zawodów.  Aleksandra Król (F2 Dawidek Team.pl) wygrała zawody Pucharu Europy we Włoskiej miejscowości Lizzola Valbondione i zdobyła 360 fispkt.  Pozostali Polacy : Biela Weronika - 13, Kowalczyk Tomasz - 20, Gąsienica-Daniel Andrzej-30
( 26 Stycznia 2014)
Karolina Sztokfisz 12 w Pucharze Świata w snowboardzie równoległym

W miniony weekend w miejscowości Bad Gastein w Austrii odbyła się ostatnia edycja Pucharu Świata w slalomie równoległym w sezonie 2013/14. Rewelacyjnie spisała się Polka, Karolina Sztokfisz która osiągnęła życiowy wynik zajmując 12 miejsce. Walkę od finałową „8” przegrała zaledwie o 0,19s.
( 14 Stycznia 2014)
Weronika Biela i Andrzej Gąsienica-Daniel zwycięzcami I edycji Małopolskiej Ligii Akademickiej
(żródło: AST Poland fot M. Sitarz)

We wtorek, 7 stycznia w Kluszkowcach zostały rozegrane zawody w ramach Małopolskiej Ligii Akademickiej w snowboardowym gigancie. Na starcie stanęło łącznie 80 zawodniczek i zawodników z małopolskich uczelni . Po pierwszym przejeździe faworytem do zwycięzca w śród pań została Weronika Biela z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zdeklasowała rywalki zyskując przewagę 5 sekund przed koleżanką z uczelni Magdaleną Urbańską.
( 10 Stycznia 2014)
Gąsienica-Daniel i Król najlepszymi Polakami w snowboardowym Pucharze Europy

W dniach 7-8 grudnia w miejscowości Hochfugen ( Austria) odbyły się dwie pierwsze edycje Pucharu Europy w sezonie 2013/14. W sobotę i w niedzielę rozegrano gigant równoległy.  Do Igrzysk Olimpijskich zostało już kilka tygodni i wszyscy zawodnicy szukają możliwości skonfrontowania się z resztą świata.
( 10 Grudnia 2013)
Andrzej Gąsienica-Daniel i Oskar Kwiatkowski w Snowboardowym Pucharze Świata

W poprzednim tygodniu we włoskiej miejscowości Solda, odbył się trzydniowy sprawdzian męskiej Kadry Narodowej w snowboardzie alpejskim, który miał wyłonić dwuosobowy skład na grudniowy Puchar Świata we włoskiej Carezzie.