Kryształowa Kula AMP dla Andrzeja Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Pasko
(żródło: AST Poland)

Rozegrane 28.02.2012 Akademickie Mistrzostwa Polski były dla członów Grupy A.S.T. niezwykle udane, szczególnie dla chłopaków którzy zgarnęli 3 pierwsze miejsca wygrywając w pięknym stylu z resztą zawodników. Pokazali oni kto rządzi w tym sezonie na polskich stokach.
( 22 Marca 2012)
Tomasz Wolak drugi w Snow on Fire

Zakopiański snowboardzista Tomasz Wolak zajął drugie miejsce w zawodach Burna "Snow on Fire", które rozgrywane były w brasowie w  Rumunii od 7 -11 marca . Drugi z Polaków Bartek Rusin wywalczył 7 miejsce. Gratulacje.
( 15 Marca 2012)
Hańczewski i Kwiatkowski wygrywają zawody FIS w Niemczech

(2012-03-10, Bischofwiesen, Niemcy). Nazajutrz po Mistrzostwach Polski w Jurgowie pojechaliśmy na kolejny start. Tym razem nasi snowboardziści startowali w juniorskich zawodach FIS w Niemczech (Bischofwiesen-Goetschen). Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrano slalom gigant oraz slalom. Na starcie stanęli zawodnicy z Austrii, Niemiec, Czech, Słowacji, Serbii oraz Polski.
( 13 Marca 2012)
Rewelacyjny występ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2012 dla zawodników AST Poland była bardzo owocna. W sumie uzyskali 7 złotych medali i 1 srebrny. Świetnie spisali się zarówno „starzy” zawodnicy AST Poland jak i „nowy nabytek” - Oskar Kwiatkowski. W gigancie równoległym nasi zawodnicy zdeklasowali rywali zdobywając w tej konkurencji 3 złote medale w kategoriach junior oraz junior młodszy.
( 12 Marca 2012)
Mamy już pierwszy medal z Sochi!

Pomimo różnych przeciwności udało się wyjechać zawodniczkom Weronice Bieli oraz Karolinie Sztokfisz ( nowej zawodniczce Alpine Snowboard Team, która wróciła do sportu po kontuzji barku w poprzednim sezonie) na przedolimpijską próbę w cyklu Pucharu Europy.
Natalia Ficek dwukrotnie na podium w Czechach

Cóż za gorący okres startowy. Gruzja, Mistrzostwa polski Juniorów i prosto do Czech, gdzie zawodnicy rywalizowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Czech FIS. 24 lutego był spowity gęstą mgłą. Tego dnia rozegrano olimpijską konkurencję PGS – slalom gigant równoległy. W kwalifikacjach bardzo dobrze pojechała Natalia Ficek, która zajęła 2 pozycję.
Dzieci uczą się na snowboardzie.
(żródło: Elżbieta Biela)

Przez całą zimę dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbywają się na Gubałówce darmowe zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na snowboardzie.
( 8 Marca 2012)
Snowboardowe MP - drugie zwycięstwo Karoliny Sztokfisz
(żródło: info fot własna)

Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane AST Poland ) zdobyła drugi złoty medal.  Tym razem w slalomie gigancie, ktory został rozgrany w Jurgowie w ramch Snowboardowych Mistrzostw Polski seniorów  . Wśród mężczyzn wygrał Aleksander Kosacki (KS Spójnia Warszawa).      W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
Mistrzostwa Polski w snoboardowym slalomie równoleglym wygrywają Karolina Sztokfisz i Marcin Woźniak.

W pierwszym dniu snowboardowych Mistrzostw Polski  na stoku w Jurgowie  rozegrany został slalom równoległy PSL. W tej konkurencji triumfowali Karolina Sztokfisz (AZS Zakopane AST Poland) i Marcin Woźniak (UKS KUSY Warszawa)   W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów
( 7 Marca 2012)
Zawodnicy Alpine Snowboard Team podbili Gruzję
(żródło: AST Poland fot M. Sitarz)

Dzięki zaproszeniu Gruzińskiego Związku Snowboardu i uprzejmości trenera Michała Sitarza mieliśmy możliwość walki o dobre pozycje podczas rozgrywanych w Gudauri Międzynarodowych Mistrzostw Gruzji. Zawody odbywały się w dniach 18-19 lutego na malowniczych stokach gór Kaukazu.
( 5 Marca 2012)
Snowboardowe Mistrzostwa Polski - zmiana

Polski Związek Snowboardu informuje, iż w związku z żałobą narodową, Mistrzostwa Polski w konkurencji PGS zostały przeniesione na czwartek, tj. 8 marzec 2012
12 medali dla AZS i SMS Zakopane, klub AZS Zakopane na III miejscu podczas OOM

23 lutego był ostatnim dniem zmagań podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w konkurencjach snowboardowych. Tego dnia zawodnicy rywalizowali w Big Air, ogłoszono również wyniki kombinacji i klasyfikację generalną. Zawodnicy AZS oraz SMS Zakopane zdobyli łącznie 12 medali podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) – Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Klub AZS Zakopane zajął 3 miejsce wśród wszystkich polskich klubów, mimo iż AZS reprezentowało zaledwie 7 zawodników. Na specjalne wyróżnienie zasłużyli Oskar Kwiatkowski i Maciej Hańczewski – obaj zawodnicy wywalczyli po 3 złote medale. Srebrny medal w kombinacji wywalczyła również Natalia Ficek.
( 4 Marca 2012)
Weronika Biela wygrywa w Gruzji, Andrzej Gąsienica Daniel 5.

Weronika Biela (AZS Zakopane) zwyciężyła w prestiżowych zawodach FIS w położonym na wysokości ponad 2000 m n.p.m gruzińskim kurorcie Gudauri. Organizatorzy zaprosili wielu znakomitych zawodników i zawodniczek z całego świata, zadbano o świetną oprawę i nagłośnienie we wszystkich gruzińskich mediach. Międzynarodowe Mistrzostwa Gruzji FIS były zawodami o historycznym znaczeniu - snowboardziści rywalizowali w tym kraju po raz pierwszy.
( 3 Marca 2012)
Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek brązowymi medalistami Mistrzostw Ukrainy

W dniach 7-8 luty w miejscowości Krasiya (UKR) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy w slalomie gigancie równoległym oraz zawody FIS. Na pełen podziw zasłużyli Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek, którzy podjęli walkę jak równy z równym z ukraińską kadrą narodową i olimpijską.
Mistrzostwa Polski w snowboradowym Big Air

Zawodnicy Ski Test Kraków i kadrowicze Katarzyna Rusin i zakopiańczyk Tomasz Wolak zostali Mistrzami Polski w snowboardowym Big Air, ktore rozgrano na Gubałówce.  Na starcie niedzielnych Mistrzostw Polski Seniorów stanęło ponad 40 snowboardzistek i snowbordzistów z całej Polski.   W galerii fotoreportaż z niedzielnych zawodów .