Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek brązowymi medalistami Mistrzostw Ukrainy
(żródło: AST Poland)

W dniach 7-8 luty w miejscowości Krasiya (UKR) odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Ukrainy w slalomie gigancie równoległym oraz zawody FIS. Na pełen podziw zasłużyli Andrzej Gąsienica-Daniel i Natalia Ficek, którzy podjęli walkę jak równy z równym z ukraińską kadrą narodową i olimpijską.
( 3 Marca 2012)
Mistrzostwa Polski w snowboradowym Big Air

Zawodnicy Ski Test Kraków i kadrowicze Katarzyna Rusin i zakopiańczyk Tomasz Wolak zostali Mistrzami Polski w snowboardowym Big Air, ktore rozgrano na Gubałówce.  Na starcie niedzielnych Mistrzostw Polski Seniorów stanęło ponad 40 snowboardzistek i snowbordzistów z całej Polski.   W galerii fotoreportaż z niedzielnych zawodów .
( 26 Lutego 2012)
Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w snowboardowym slopstylu.

Katarzyna Rusin (KS SKI TEST Kraków) i Piotr Janosz (KS 1080 Bielsko-Biała) wygrali w rozegranych  na Gubałówce w Zakopanem Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w snowboardowym slopstylu.  W zawodach rywalizowało ponad 50 kobiet i mężczyzn z Polski i Ukrainy. Po raz pierwszy zawody zaliczne były do pkt FIS.  W  galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 25 Lutego 2012)
Emocjonujące zakończenie BURN River Jump
(żródło: Marta Lesiewska SNOW PR)

30 najlepszych snowboardzistów w Europie wzięło udział w widowiskowych zawodach big air rozgrywanych we włoskim Livigno. Rywalizacja zawodników rozgrzała zgromadzony tłum do czerwoności.
( 24 Lutego 2012)
Mistrzostwa Polski w Snowboardzie na Górnej Polanie Gubałówki
(żródło: Skitest, PKL)

25 i 26 lutego na Górnej Polanie Gubałówki odbędą się Mistrzostwa Polski w Snowboardzie w 2 najbardziej popularnych konkurencjach freestylowych: Slope Style, Big Air. Pierwszy dzień imprezy ma charakter międzynarodowy (zawody rozgrywane pod federacją FIS), oprócz zawodników z Polski w mistrzostwach wezmą udział też reprezentacje z innych krajów. Drugi dzień imprezy to - MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW w Slope Style i Big Air.
( 23 Lutego 2012)
Tomek Wolak w finale slopestyle’u na Burn River Jump.

Reprezentant teamu Burn świetnie radzi sobie w 5 - gwiazdkowych zawodach TTR. Już dziś weźmie udział w finale konkurencji slopestyle. Miejsce w pierwszej 10. zapewni mu start w zawodach big air rozgrywanych w czwartek w centrum włoskiego Livigno.
( 22 Lutego 2012)
Kolejny tydzień, kolejne starty, kolejne medale dla Snowboardzistów z AST

28 i 29 styczeń to z pewnością najszczęśliwsze dni w karierze Tomasza Kowalczyka, który dwukrotnie zdobył srebrny medal na zawodach FIS w Austriackiej miejscowości  Kasberg. Po bardzo wyrównanych biegach Tomek uległ w pierwszym dniu Kamnik Andrazowi (SLO) a w drugim dniu Nofuji Yuki (JPN). Kolega z Teamu AST, Andrzej Gąsienica-Daniel zajął dwukrotnie 6 pozycję.
( 31 Stycznia 2012)
Kolejny udany weekend dla zawodników Alpine Snowboard Team’u.

18 stycznia zawodnicy AST wyruszyli na Mistrzostwa Bułgarii, które rozegrane zostały zaledwie 40km od granicy z Grecją w malowniczej miejscowości Pamporovo.
( 26 Stycznia 2012)
Michał Ligocki drugi w Pucharze Europy!
(żródło: M. Sztenke)

W rozgrywanym wczoraj Pucharze Europy, w snowboardowej konkurencji Half-Pipe, nasz reprezentant Michał Ligocki zdobył drugie miejsce. Zawody odbyły się we francuskiej miejscowości Les 2 Alpes. Wygrał IMBODEN Yannick Trzeci był TOURKI Yannis
( 23 Stycznia 2012)
I edycja Pucharu Europy na Słowacji

W dniach 14 i 15 stycznia, miejscowości Vratna na Słowacji  odbył się pierwszy w tym sezonie Puchar Europy gdzie na starcie pojawiły się 43 zawodniczki oraz 74 zawodników,  w tym również cała piątka Alpine Snowboard Team’u .
( 18 Stycznia 2012)
Pierwsze sukcesy Alpejczyków z AST Poland

W miniony weekend tj.  7-8 stycznia w austriackiej miejscowości  Kreischberg rozegrane zostały międzynarodowe zawody snowboardowe w gigancie równoległym.  Były to pierwsze zawody snowboardowe w Europie w kategorii niższej niż Puchar Świata, na które przyjechało prawie 130 zawodników i  70 zawodniczek z całej Europy a nawet Azji, by sprawdzić swe siły pierwszy raz w tym sezonie.
( 13 Stycznia 2012)
Snowboardzisći F2 Dawidek Team.pl tryumfują w Pucharze Austrii.
(żródło: P. Dawidek)

Miło nam donieść , że nasi mlodzi zawodnicy rewealcyjnie spisali się na zawodach w Kresichbergu. Rozgrywano tam Puchar Austrii w konkurencji PGS. W swojej kategorii wiekowej zwycięzył Maciek Guziak, który pomimo upadku w jednym z przejazdów kwalifikaycjnych nie dał szans swoim rywalom, a niektórzy byli duzo starsi od niego :).
( 7 Stycznia 2012)
BURN IN SNOW

Energetyzująca propozycja marki Burn dla wielbicieli dobrej muzyki i sportów zimowych. Już 11 lutego 2012 w Szczyrku odbędzie się największa impreza zimowa tego sezonu. Najlepsi snowboardziści powalczą o nagrody w czasie widowiskowych zawodów big air, a zgromadzoną publiczność rozgrzeją koncerty Hot Chip, Uffie, KAMP! i Future Folk.
( 27 Grudnia 2011)
Udany start naszych snowboardzistów w Telluride

Bardzo udany start w snowboardowym Pucharze Świata  w amerykanskim  Telluride odnotowali nasi snowboardziści.  W finale snowbordercrossu zobaczymy Zuzannę Smykałę, Mateusza Ligockiego ,oraz Macieja Jodkę.  Z kolei w slalomie równoległym Weronika Biela zajęła 33 miejsce a Aleksandra Król była 30 a
( 16 Grudnia 2011)
"OLA KRÓL TUŻ ZA MISTRZYNIĄ OLIMPIJSKĄ"

Podczas zawodów North America Cup bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Król ( F2 Dawidek Team.pl). Zawody rozgrywane były 10-11.12  w miejscowości Steamboat,  Colorado. Ola zajęła 2.miejsce  w konkurencji olimpisjkiej PSL  (slalom równoległy) przegrywając jedynie z Mistrzynią Olimpijską Nicolien Suaerbreij, a pokonała m.in. aktualna mistrzynię Świata Engeli-Hilde Katrin z Norwegii.