Kryształowa Kula PŚ dla Kamila Stocha i drugie miejesce polskiej drużyny

To były dwa piękne dni w Planicy - Kamil Stoch w piątek, w przedostatnim konkursie indywidualnym zapewnił sobie zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata, dzień później polska drużyna stanęła na drugim stopniu podium.
( 22 Marca 2014)
Pięciu Polaków w konkursie
(żródło: A. Kosman PZN)

Pięciu naszych reprezentantów zobaczymy w piątkowym konkursie indywidualnym Pucharu Świata na skoczni HS-139 w Planicy. Podczas kwalifikacji najlepiej z Polaków zaprezentował się Piotr Żyła, który po skoku na odległość 122 metrów zajął ósme miejsce. Niestety w jutrzejszych zawodach zabraknie Jana Ziobro. W czwartkowych kwalifikacjach triumfował natomiast Słoweniec – Matjaz Pungertar.
( 20 Marca 2014)
MŚwL w Harrachovie: Sobotnie serie odwołane, Freund ze złotem!

Po kilku godzinach oczekiwań, jury zawodów z Walterem Hoferem na czele podjęło decyzję o odwołaniu trzeciej i czwartej serii Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Wobec tego za ostateczne wyniki uznano rezultaty uzyskane przez skoczków w piątek. Złoto trafiło w ręce Severina Freunda. Kamil Stoch został sklasyfikowany na piątym miejscu
( 15 Marca 2014)
MŚ w lotach Stoch i Kot w "10" na półmetku rywalizacji

Kamil Stoch i Maciej Kot na półmetku rywalizacji konkursu indywidualnego Mistrzostw Świata w lotach narciarskich zajmują miejsca w czołowej "10". Mistrz olimpijski po skokach na odległość 186 i 190 metrów  jest szósty, natomiast Maciej Kot skoczył 184,5  i 183,5 metra i zajmuje dziesiątą pozycję. Po dwóch seriach konkursowych prowadzi Severin Freund, który nad rywalami ma ponad 10-punktową przewagę.
( 14 Marca 2014)
MŚ w lotach Maciej Kot czwarty w kwalifikacjach

Nasi zawodnicy przebrnęli czwartkowe kwalifikacje i w komplecie awansowali do piątkowego konkursu. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Maciej Kot, który po skoku na odległość 189 metrów zajął czwarte miejsce. Triumfowali natomiast Norweg – Anders Bardal oraz Rosjanin – Dimitry Vassiliev.
( 13 Marca 2014)
PK w skokach: Romoeren wygrywa Biegun piąty w Zakopanem

W drugim zakopiańskim konkursie Pucharu Kontynentalnego na najwyższym stopniu podium stanłaBjoern Einar Romoeren. Najlepszy z Polaków Krzysztof Biegun zakończył konkurs na piatym miejscu    Niedzielny konkurs  z powodu niekorzystnych prognoz rozpoczęto trzy godz wcześniej . Na starcie stanęło 72 zawodników w tym 13 Polskich skoczków.   Dzisiejszy start Polacy mogą zaliczyć do udanych - w finale zobaczyliśmy 7 naszych reprezentantów.   W galerii kilka fot z zawodów
( 9 Marca 2014)
Kamil Stoch na podium Pucharu Świata w Oslo!

Lider Pucharu Świata - Kamil Stoch - coraz bliżej Kryształowej Kuli za sezon 2013/14! Dziś w norweskim Oslo Polak zajął trzecie miejsce. W zawodach najlepszy okazał się Niemiec Severin Freund, a drugie miejsce zajął Norweg Anders Bardal. Stoch powiększył przewagę nad Peterem Prevcem do 168 punktów, a Severin Freund ma aż 197 punktów straty do pierwszego miejsca. Do końca sezonu pozostały tylko dwa konkursy w Planicy i 200 punktów do zdobycia.
Pięciu Polaków w konkursie PŚ w Oslo

Pięciu naszych zawodników awansowało do niedzielnego konkursu Pucharu Świata na skoczni w Oslo. W kwalifikacjach najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Maciej Kot, który po skoku na odległość 124,5 metra zajął 14. miejsce. Niestety w jutrzejszym konkursie zabraknie Klemensa Murańki, który zakończył eliminacje na 49. pozycji. Sobotnie kwalifikacje wygrał natomiast Norweg - Tom Hilde.
( 8 Marca 2014)
PK w skokach Anze Semenic wygrywa pierwszy konkurs w Zakopanem, 14. miejsce Wolnego
(żródło: fot PZN)

W pierwszym  konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach w Zakopane zwyciężył reprezentant Słowenii Anze Semenic, wyprzedził Daniela Weniga z Niemiec i Cene Prevca ze Słowenii. Najlepszy z Polaków Jakub Wolny zajął 14. miejsce
Kamil Stoch dziewiąty w Trondheim

Czterech Polaków wywalczyło kolejne pucharowe punkty. Najlepiej z nich zaprezentował się Kamil Stoch, który ukończył zawody Pucharu Świata w Trondheim na dziewiątym miejscu i powiększył swoją przewagę w generalce  nad Peterem Prevcem do  132 pkt . Konkurs wygrał natomiast Norweg - Anders Bardal przed Andreasem Koflerem oraz Noriakim Kasaim.
( 7 Marca 2014)
PŚ w Trondheim. Komplet Biało-Czerwonych w konkursie

Polscy skoczkowie w komplecie awansowali do piątkowego konkursu w Trondheim. Kwalifikacje wygrał Japończyk – Reruhi Schimizu, który uzyskał 136 metrów, natomiast najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Kot, który po skoku na odległość 128 metrów zajął 14. miejsce.
( 6 Marca 2014)
Kamil Stoch najlepszy w Kuopio

Kamil Stoch wygrał kolejne zawody Pucharu Świata. Tym razem Polak nie dał szans rywalom i triumfował na skoczni w Kuopio. Drugie miejsce zajął Severin Freund, a na najniższym stopniu na podium stanął reprezentant Norwegii – Anders Bardal.
( 4 Marca 2014)
Drugi dzień startów Polek w Pucharze Kontynentalnym

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich kobiet w Falun zakończył się wygraną Finki Susanny Forsstroem (83 i 85,5 m), która pokonała wczorajszą zwyciężczynię Ninę Lussi ze Stanów Zjednoczonych (82 i 82 m). Trzecia była kolejna z Amerykanek Nita Englund (80,5 i 81,5 m). W zawodach udział brały dwie Polki - Joanna Szwab byłą szósta, a Magdalena Pałasz - siódma.
( 2 Marca 2014)
Kamil Stoch wgrywa w Lahti i powraca na fotel lidera PŚ!

Kamil Stoch w znakomitym stylu zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w fińskim Lahti. W drugiej serii uzyskał odległość 134,5 metra, czyli tylko o metr mniej niż wynosi rekord skoczni Salapusselka. Pozwoliło mu to na wyprzedzenie prowadzącego na półmetku rywalizacji Niemca Severina Freunda oraz na powrót na fotel lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata! To piąte zwycięstwo Kamila w tegorocznym cyklu PŚ.
Drużyna polskich skoczków na 7. miejscu w Lahti

Reprezentacja Polski w składzie: Dawid Kubacki, Maciej Kot, Jan Ziobro i Kamil Stoch zajęła siódme miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w fińskim Lahti. W naszej ekipie najlepiej spisał się Kamil Stoch. Na dużej skoczni HS-130 najlepiej radzili sobie Austriacy, którzy pewnie pokonali drużynę niemiecką. Zaledwie 0,5 punktu do Niemców stracili trzeci dziś Norwegowie.