PŚ w Sapporo: Hula i Miętus w konkursie
(żródło: A. Kosman PZN)

Stefan Hula i Krzysztof Miętus pomyślnie przeszli piątkowe kwalifikacje i tym samym zobaczymy ich w sobotnim konkursie Pucharu Świata w Sapporo. Eliminacje wygrał reprezentant Austrii – Andreas Kofler. Tuż za nim uplasował się Słoweniec – Tomaz Naglic, a trzecie miejsce zajął Niemiec – Danny Queck. Niestety w kwalifikacjach odpadł trzeci z Polaków – Bartłomiej Kłusek.
( 24 Stycznia 2014)
Znamy skład kadry skoczków na ZIO w Soczi.

Tuż po konkursach PŚ w Zakopanem trener Łukasz Kruczek podał skład kadry polskich skoczków na ZIO w Soczi.   " Będą to Kamil Stoch, Maciej Kot, Jan Ziobro, Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki"
( 19 Stycznia 2014)
PS w skokach. Bardal najlepszy na Wielkiej Krokwi
(żródło: mat prasowe)

Anders Bardal zwyciężył w jednoseryjnym i bardzo loteryjnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach jaki rozegrany został w niedzielę w Zakopanem. Drugie miejsce wywalczył Peter Prevc ze Słowenii a trzecie Richard Freitag z Niemiec. Najlepszy z Polaków Maciej Kot był dziesiąty     W galerii obszerny fotoreportaż z zawodów!!!!
PŚ w skokach Zakopane . Polska drużyna tuż za podium- triumf skoczków ze Słowenii

Niezwykle emocjonujący przebieg miał sobotni  drużynowy konkurs skoków. Po pierwszej serii Polacy zajmowali  trzecia lokatę ale po drugiej serii ostatecznie zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu. Konkurs wygrali skoczkowie ze Słowenii, którzy wyprzedzili ekipę Niemiec i Austrii.    W galerii obszerny fotoreportaż z konkursu!!!
( 18 Stycznia 2014)
PS w Zakopanem - jedenastu Polaków w konkursie.

Jedenastu reprezentantów Polski zobaczymy w  niedzielnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem.  Najdalej spośród Polaków  skoczył Dawid Kubacki, który lądował na 131,5 m i zajął 7 miejsce.   W galerii fotoreportaż
( 17 Stycznia 2014)
PŚ w Wiśle wygrywa Andreas Wellinger, Kamil Stoch drugi

Andreas Wellinger skokami na odległość 127 i 128,5 metra wygrał konkurs Pucharu Świata w Wiśle. Niemiec zgromadził 262,8 punktu.  Drugie miejsce zajął Kamil Stoch. Prowadzący po pierwszej serii Jan Ziobro ostatecznie zajął szóstą lokatę.    W galerii fotoreportaż A. Kosman PZN z  zawodów!!!
( 16 Stycznia 2014)
Puchar Świata w Wiśle: Klemens Murańka zwycięzcą kwalifikacji

W Wiśle zakończyły się właśnie kwalifikacje do indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Zwycięzcą został Klemens Murańka. - Zawodnik spisał się doskonale - mówił po zakończonej serii Jan Szturc, pierwszy trener Adama Małysza. Już o godzinie 11:00 skoczkowie narciarscy rozpoczęli serię kwalifikacyjną do odbywającego się dzisiaj, 16 stycznia, indywidualnego konkursu Pucharu Świata. Na belce startowej stanęło 55 zawodników kwalifikujących się do dzisiejszych zawodów.
Puchar Świata w Zakopanem

Podczas drugiego dnia Pucharu Świata w Zakopanem możecie też poczuć, czym jest radość dawania. Na niedzielny konkurs zabierzcie ze sobą pluszaka. Po ceremonii dekoracji, na hasło prowadzących imprezę, każdy niech rzuci na wybieg skoczni przyniesioną przez siebie maskotkę! Trafią one do dzieci z najbiedniejszych rodzin.
( 15 Stycznia 2014)
ZAKOPANE GOTOWE NA PRZYJĘCIE SKOCZKÓW

Na organizowany w Zakopanem konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich przyjazd potwierdziło 16 ekip z łącznie 72 skoczkami. Na Wielkiej Krokwi w zmaganiach konkursowych udział brać będą zawodnicy z Austrii, Bułgarii, Kanady, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Włoch, Kazachstanu, Norwegii, Rosji, Słowenii, Słowacji, USA i oczywiście Polski.
Puchar Świata w Wiśle: znamy skład polskiej kadry!

Trener kadry polskich skoczków Łukasz Kruczek po konsultacji ze swoim sztabem podjął przed chwilą decyzję o składzie reprezentacji Polski na czwartkowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. O pucharowe punkty powalczy dwunastu zawodników z liderem klasyfikacji generalnej Kamilem Stochem na czele. W składzie obok medalistów mistrzostw świata seniorów i juniorów oraz skoczków odnotowujących w ostatnich latach dobre wyniki w Pucharze Świata znalazł się także jeden debiutant w zawodach tej rangi - Jakub Wolny.
( 13 Stycznia 2014)
Stoch i Kot w czołowej dziesiątce lotów w Bad Mitterndorf

Dwóch polskich skoczków narciarskich znalazło się w gronie dziesięciu najlepszych zawodników konkursu lotów narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Maciej Kot był dziesiąty, a Kamil Stoch zajął dziewiąte miejsce i obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dzisiejsze zawody i całą klasyfikację generalną Pucharu Świata w lotach w sezonie 2013/14 wygrał Słoweniec Peter Prevc.
( 12 Stycznia 2014)
Magdalena Pałasz punktuje w Alpen Cup

Magdalena Pałasz UKS Sołtysianie Stare Bystre  dwukrotnie zdobyła punkty w konkursie skoków zaliczanym do Alpen Cup  W piątek Polka zajęła siódme miejsce a w sobotę 11.  Konkursy skoków rozegrano we włoskim Predazzo
( 11 Stycznia 2014)
Kamil Stoch szósty, w Bad Mitterndorf triumfuje Noriaki Kasai!

Japończyk Noriaki Kasai w fantastycznym stylu zwyciężył w konkursie lotów narciarskich Pucharu Świata w austriackim Bad Mitterndorf. Najstarszy uczestnik zawodów zdecydowanie pokonał Słoweńca Petera Prevca i Austriaka Gregora Schlierenzauera. Wysokie szóste miejsce zajął dzisiaj Kamil Stoch, który w drugiej serii awansował o dwie pozycje. Punkty wywalczyli dziś także trzej inni Polacy.
Puchar świata w Polsce - specjalne połączenie z Wisły do Zakopanego 17 stycznia

Odpowiadając na oczekiwania kibiców i przedstawicieli mediów  Biuro Podróży „Gronie” z Ustronia zorganizowało  transport  zainteresowanych osób na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Specjalny autobus pojedzie 17 stycznia z Cieszyna, przez Ustroń i Wisłę do Zakopanego.