Historyczne pucharowe punkty Dawida Kubackiego!
(żródło: A. Kosman PZN)

Dawid Kubacki po raz pierwszy w swojej karierze zdobył punkty Pucharu Świata w skokach narciarskich, zajmując 22. miejsce w fińskim Kuusamo. Konkurs wygrał Niemiec Severin Freund, a presji nie wytrzymał prowadzący po pierwszej serii Słoweniec Jaka Hvala.
( 1 Grudnia 2012)
PŚ w Kuusamo: Niemcy wygrywają, ostatnie miejsce Polaków!

Reprezentacja Niemiec zwyciężyła w pierwszym w tym sezonie konkursie drużynowym. Na skoczni w Kuusamo fatalnie spisali się nasi zawodnicy, którzy nie zakwalifikowali się do finałowej serii i konkurs zakończyli na ostatniej pozycji.
( 30 Listopada 2012)
PŚ w Kuusamo: Jaka Hvala wygrywa kwalifikacje, konkurs bez Kamila Stocha !

walifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w Kuusamo wygrał Jaka Hvala, Słoweniec, który wygrał obydwie serie treningowe w kwalifikacjach poszybował na odległość aż 145 metrów, za co otrzymał notę 148,4 punktu.
( 29 Listopada 2012)
PŚ w Lillehammer: Schlierenzauer wygrywa, słaby występ Polaków

Gregor Schlierenzauer odniósł 41. zwycięstwo w karierze. Austriak wygrał zawody PŚ w Lillehammer (HS-140) uzyskując 141 i 137 metrów, za co otrzymał notę 276,5 punktu. W finałowej trzydziestce znalazł się tylko Krzysztof Miętus, który został ostatecznie sklasyfikowany na 26 miejscu.
( 25 Listopada 2012)
Maciej Kot i Kamil Stoch z pucharowymi punktami w Lillehammer

Niemiec Severin Freund triumfował w pierwszym w tym sezonie konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, nieznacznie wyprzedzając Thomasa Morgensterna z Austrii i obrońcę Kryształowej Kuli Andersa Bardala. Tylko dwóch polskich skoczków zdobyło dziś punkty - Maciej Kot i Kamil Stoch.
( 24 Listopada 2012)
Inauguracja Pucharu świata w skokach w Lillehammer

Już jutro na skoczni HS 100 w norweskim Lillehammer rozpocznie się Puchar Świata w skokach narciarskich.   Do pierwszego konkursu zakwalifikowali się prócz Kamila Stocha mającego zapewniony start czterej polscy skoczkowie. Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i  Maciej Kot.
( 23 Listopada 2012)
Skoki narciarskie w Warszawie? TAK! Zapraszamy na skocznię K-4 w Złotych Tarasach!
(żródło: A.Kosman PZN)

24 i 25 listopada (sobota i niedziela) w Centrum Handlowym „Złote Tarasy” ustawiona zostanie mini-skocznia, na której każdy będzie mógł spróbować swoich sił i wcielić się w rolę „prawdziwego” zawodnika. Inauguracyjny skok odda też znany aktor Piotr Cyrwus. Wydarzeniu będą towarzyszyć konkursy sportowe, których zwycięzcy otrzymają m.in. bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem. Imprezę promującą małopolskie atrakcje organizuje Województwo Małopolskie we współpracy z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim.
( 22 Listopada 2012)
Jan Ziobro miał upadek na skoczni w Lillehammer

Polscy skoczkowie narciarscy rozpoczęli już zgrupowanie na skoczni w norweskim Lillehammer. Podczas środowego treningu upadek zaliczył zawodnik kadry A Jan Ziobro. Młody skoczek potłukł się i konieczna była wizyta w szpitalu, jednak według trenera Łukasza Kruczka powinien za kilka dni wrócić na skocznię.
( 15 Listopada 2012)
Dzień otwarty z kadrą polskich skoczków za nami
(żródło: Alicja Kosman PZN)

Kadra polskich skoczków narciarskich wraz z trenerami spotkała się w poniedzialek z przedstawicielami mediów w ramach „dnia otwartego” w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle. prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz trener kadry A Łukasz Kruczek ocenili przygotowania do sezonu zimowego oraz postawili przed zawodnikami cele na zimę 2012/2013.  Ciekawym urozmaiceniem spotkania był konkurs dla dziennikarzy „Co wiecie o skokach narciarskich?”.
( 14 Listopada 2012)
Rafał Śliż zdobywcą Pucharu prezesa TZN w skokach narciarskich.

Rafał Śliż zawodnik KS Wisła Ustronianka zdobył w niedzielę Puchar prezesa TZN w skokach narciarskich na igielicie. Zawody rozegrane zostały na Wielkiej Krokwi w Zakopanem
( 7 Października 2012)
Kamil Stoch zwycięża w VI Pucharze Solidarności.

Kamil Stoch wygrał sobotnie zawody na Wielkiej Krokwi  o Puchar Solidarności. Drugie miejsce z różnicą zaledwie o 0,1 pktzajął Maciej Kot a trzeci był Jan Ziobro. Puchar Solidarności organizowany był po raz 6-y pod patronatem Izabeli i Adama Małyszów. Po raz drugi w historii zawodów przyznano Puchar im Lecha  Nadarkiewicza. W tym roku za najlepszy rozwój w sezonie letnim trofeum otrzymał Maciej Kot.  W galerii kilka fot z zawodów.
( 6 Października 2012)
LGP w Klingenthal: Freund zwycięża w finałowym konkursie, Wank w klasyfikacji końcowej

Severin Freund zwyciężył w finałowym konkursie skoków narciarskich w niemieckiej miejscowości Klingenthal. Zawodnik gospodarzy uzyskał 137 oraz 136,5 m i z łączną notą 272,5 pkt wyprzedził zawodnika z Japonii - Taku Takeuchi oraz Thomasa Morgensterna.
( 3 Października 2012)
LGP w Hinzenbach: Maciej Kot wygrywa!

Dzisiejszy konkurs Letniej Grand Prix na skoczni HS-94 w Hinzenbach należał do Macieja Kota. Polak oddał dwa równe i dalekie skoki (87,5 i 88,5 metra) i z notą 230,1 punktu odniósł drugie w karierze zwycięstwo w ramach cyklu LGP.
( 30 Września 2012)
Finał zawodów o Puchar Prezesa PZN i wygrana liderów

Ostatnie zawody cyklu o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego nie przyniosły większych zmian w klasyfikacji generalnej. Wśród kombinatorów norweskich ponownie najlepszy okazał się Szczepan Kupczak. Najlepszym skoczkiem dnia został Andrzej Zapotoczny, ale triumf w klasyfikacji Pucharu Prezesa PZN należał do Łukasza Rutkowskiego.  W galerii kilka fot  A. Kosman z zawodów!!!
( 29 Września 2012)
Ziobro i Biegun w czołowej 10. Pucharu Kontynentalnego

Jan Ziobro z Zakopanego i Krzysztof Biegun bardzo dobrze zaprezentowali się w miniony weekend w zawodach Pucharu Kontynentalnego w rosyjskim Czajkowskim, plasując się w czołowej dziesiątce konkursów. Podczas obu dni rywalizacji najlepsze rezultaty osiągał Austriak Wolfgang Loitzl.