Kadra polskich skoczków zakończyła zgrupowanie w Zakopanem.

Kadra skoczków narciarskich od poniedziałku do piątku  trenowała  w Zakopanem. Jak powiedział  trener Łukasz Kruczek, jedyną przeszkodą w pełnym wykonaniu planu były burze. We wtorek zawodnicy przyjadą do Wisły.
( 7 Lipca 2012)
Kubacki dwukrotnie na podium Pucharu Kontynentalnego!

Dawid Kubacki znakomicie rozpoczął sezon letnich startów na igelicie. Nowotarżanin dwukrotnie wskoczył na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego w Stams, zajmując drugie i trzecie miejsce. Pierwsze w karierze punkty w tym cyklu wywalczył debiutujący w kadrze młodzieżowej Krzysztof Biegun.
( 2 Lipca 2012)
Dawid Jarząbek nowym letnim rekordzistą Skalitego
(żródło: A. Kosman PZN)

Młodzi skoczkowie i skoczkinie po raz kolejny tej wiosny zmierzyli się w zawodach na igelicie. Dziś w Bystrej i w Szczyrku rozegrano Międzynarodowe Zawody w Skokach Narciarskich na Igelicie z Okazji Dnia Dziecka pod patronatem Starosty Bielskiego - z cyklu "Nadzieje Beskidzkie". Konkurs na Skalitem nosił dodatkową nazwę - Memoriał im. Tadeusza Pawlusiaka. Triumf święcili dziś: Dawid Jarząbek, Piotr Kudzia, Bartłomiej Klimowski i Monika Luber. Od dziś letni rekord skoczni HS-44 w Szczyrku wynosi 44,5 metra i należy do Dawida Jarząbka.
( 19 Maja 2012)
Zarząd PZN zatwierdził składy kadr na nowy sezon

Podczas wtorkowych obrad Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdzone zostały składy grup szkoleniowych PZN na sezon 2012/2013.  Decyzja była bardzo oczekiwana przez działaczy TZN z komisji skoków którzy wcześniej dokonali podsumowania minionego sezonu.
( 27 Kwietnia 2012)
Kamil Stoch mistrzem Polski w skokach na Wielkiej Krokwi

Zawodnik zakopiańskiego AZS zdobył w niedzielę tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich rozegranych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.  Srebrny medal nieoczekiwanie wywalczył Bartłomiej Kłusek LKS Klimczok Bystra, a trzecie Dawid Kubacki TS Wisła Zakopane.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
( 25 Marca 2012)
MP w skokach narciarskich - AZS Zakopane mistrzowską drużyną.

Pierwszy zespól zakopiańskiego  AZS zdobył w sobotę na Wielkiej Krokwi drużynowe mistrzostwo Polski w skokach narciarskich. Drugie miejsce wywalczyła broniąca tytułu ekipa TS Wisła I Zakopane, a trzecie KS Wisła-Ustronianka I Wisła. O medale rywalizowało 14 zespołów z siedmiu klubów.
( 24 Marca 2012)
Finał PŚ w Planicy: Martin Koch wygrywa jednoseryjny konkurs

Finałowe zawody Pucharu Świata w Planicy wygrał Martin Koch, Austriak uzyskał 222,5 metra. Druga seria konkursu została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru.
( 18 Marca 2012)
PŚ w Planicy: Austriacy wygrywają, Polacy na 5. miejscu

Reprezentacja Austrii odniosła zwycięstwo w ostatnim tej zimy konkursie drużynowym Pucharu Świata, podopieczni Alexandra Poitnera zgromadzili łącznie 1619,3 punktu, co pozwoliło im znacznie wyprzedzić Norwegię oraz Niemcy.
( 17 Marca 2012)
PŚ w Planicy: Zwycięstwo Kranjca Kamil Stoch 9-y

Robert Kranjec zwyciężył na skoczni mamuciej w Planicy. Aktualny Mistrz Świata w lotach pokonał Simona Ammanna oraz Martina Kocha.. Aż pięciu Polaków zoabaczyliśmy w serii finałowej Kamil Stoch zajął 9 miejsce  Maciej Kot był 17-y, 18-y Aleksander  Zniszczoł, 22-i Klemens Murańska a 24-y Piotr Żyła.
( 16 Marca 2012)
Świetne skoki Polaków w Planicy, cała szóstka zakwalifikowana!

Znakomicie dla Polaków rozpoczął się finał Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na skoczni do lotów w Planicy wszyscy nasi reprezentanci przynajmniej raz uzyskali odległość co najmniej 200-metrową, a w kwalifikacjach bez problemu cała szóstka awansowała do piątkowego konkursu.
( 15 Marca 2012)
Znamy skład kadry na finał Pucharu Świata w Planicy!
(żródło: PZN)

Trener kadry A Łukasz Kruczek podjął już decyzję i wiemy, którzy polscy skoczkowie wystartują w kończących sezon zawodach Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy. Dla Aleksandra Zniszczoła i Klemensa Murańki będzie to pierwsza szansa sprawdzenia się na skoczni do lotów.
( 13 Marca 2012)
Śliż i Zapotoczny mistrzami TZN w kategorii OPEN
(żródło: TZN PZN A. Kosman Foto)

Rafał Śliż i Andrzej Zapotoczny to zwycięzcy Mistrzostw Tatrzańskiego Związku Narciarskiego w kategorii OPEN. Rywalizacja na Wielkiej Krokwi toczyła się w sobotę również wśród juniorów A (dwa zwycięstwa Artura Kukuły) oraz B (triumf Jakuba Przybyły i Mateusza Kojzara), a zawodom towarzyszyła piękna, wiosenna pogoda.
( 12 Marca 2012)
Podżorski, Jarząbek, Pilch, Gawron i Twardosz mistrzami UKS-ów

W czwartek w Zakopanem rozegrane zostały nie tylko zawody LOTOS Cup, ale także Ogólnopolskie Spotkania Uczniowskich Klubów Sportowych w skokach narciarskich. Tytuły mistrzowskie wywalczyli reprezentanci TS Wisła Zakopane, KS Wisła Ustronianka oraz PKS Olimpijczyk Gilowice.
( 11 Marca 2012)
PŚ w Oslo: Martin Koch wygrywa, Żyła nie wykorzystał szansy!

Martin Koch wygrał zawody Pucharu Świata na Holmenkollen w Oslo, Austriak oddał dwa równe i dalekie skoki na odległość 130,5 i 130 metrów, za co otrzymał łączną notę 247,3 punktu.
Kolejne medale Polaków na mistrzostwach świata weteranów

Srebrny medal w skokach narciarskich i krążek w tym samym kolorze w kombinacji norweskiej - to kolejne trofea, o jakie wzbogacili się dziś nasi reprezentanci Wojciech Tajner i Daniel Bachleda na mistrzostwach świata weteranów.