PŚ w Lillehammer: Kofler ponownie najlepszy, Żyła na 7. miejscu!
(żródło: ww.skijumping.pl)

Andreas Kofler kontynuuje serię zwycięstw, Austriak trzeci raz z rzędu wygrał zawody Pucharu Świata i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji. Kofler oddał dziś na dużym obiekcie w Lillehammer (HS-138) dwa dobre skoki na odległość 125,5 i 129 metrów. Kamil Stoch po spóźnionym  wybiciu się wyladował na 101 m i  nie zobaczyliśmy go w  finałowej  serii. Skoczek z Zębu spadł z 3 na 8 miejsce w kalsyfikacji generalnej PŚ
( 4 Grudnia 2011)
PŚ w Lillehammer: Kofler zwycięża, Stoch na podium!

Andreas Kofler zwyciężył w drugim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich. W pierwszym skoku poszybował na odległość aż 105m, co jest nowym rekordem skoczni olimpijskiej w Lillehammer.
( 3 Grudnia 2011)
PŚ w Lillehammer: Norweg Sklett zwycięża w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie

Vegard-Haukoe Sklett zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach do konkursu skoków narciarskich na skoczni HS 100 w Lillehammer. Norweg lądował na 101m i z notą 144,3pkt wyprzedził Andreasa Wanka oraz Bjoerna Einara Romoerena.  Wszyscy Polacy zakwalifikowali się do konkursu.
( 2 Grudnia 2011)
PŚ w Kuusamo: Austriacy wygrywają, Polacy na 7. miejscu

Pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy, składający się z jednej serii wygrała z ogromną przewagą nad rywalami reprezentacja Austrii. Polacy zajęli tym razem 7. miejsce.
( 27 Listopada 2011)
Kamil Stoch tuż za podium w Kuusamo!

Bardzo dobry początek sezonu w wykonaniu naszego najlepszego skoczka narciarskiego Kamila Stocha, który w Pucharze Świata w Kuusamo zajął wysokie czwarte miejsce. W pierwszej dwudziestce wylądował także Piotr Żyła. Podium należało dziś do Austriaków - wygrał Kofler przed Schlierenzauerem i Morgensternem.
Łukasz Rutkowski zawiesza treningi

Tej zimy nie zobaczymy na skoczni Łukasza Rutkowskiego, który po wykonaniu kompleksowych badań lekarskich postanowił zawiesić treningi do czasu poprawy stanu swojego zdrowia. Tym samym kadra A w sezonie 2011/2012 składać się będzie z sześciu skoczków narciarskich.
( 21 Listopada 2011)
Skład polskich skoczków na inaugurację Pucharu Świata

Inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich zbliża się coraz szybciej - w dniach 26-27 listopada na skoczni w Kuusamo znów spotkają się najlepsi skoczkowie na świecie. Do Finlandii wyruszy także siedmiu polskich skoczków - trener kadry Łukasz Kruczek podał dziś skład naszej ekipy.
( 17 Listopada 2011)
23 Mistrzostwa Świata Weteranów w skokach i kombinacji norweskiej Szczyrk 2012
(żródło: Tatra Sport)

W dniach 5-10 marca 2012 odbędą się na skoczniach Skalite w Szczyrku Mistrzostwa Świata Weteranów w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody zostaną rozegrane w Polsce po raz trzeci (1995 i 2003 odbyły się w Zakopanem), organizatorem imprezy jest firm TATRA SPORT z Zakopanego, a nasz portal objął patronat medialny nad tymi mistrzostwami.
( 5 Listopada 2011)
Ogólnopolskie Spotkania UKS-ów w skokach i kombinacji norweskiej.

W Zakopanem rozegrano dziś mistrzostwa Uczniowskich Klubów Sportowych w kategoriach junior C, D oraz E. Złote medale w skokach wywalczyli: Mateusz Hulbój, Dawid Jarząbek i Paweł Okas. W kombinacji norweskiej triumfowali Mateusz Gruszka, Dawid Jarząbek i Piotr Byrski.  Zawody rozegrane były przy iście jesiennej aurze.
( 7 Października 2011)
LGP w Klingenthal: Stoch nokautuje w konkursie, Morgenstern wygrywa cykl!

Wspaniałe emocje towarzyszyły finałowemu konkursowi Letniej Grand Prix w Klingenthal. Zwycięzcą konkursu, po raz drugi w sezonie, został Kamil Stoch, który po prostu znokautował Gregora Schlierenzauera i resztę stawki. Na najniższym stopniu podium stanął Roman Koudelka. Piotr Żyła tuż za podium!
( 3 Października 2011)
V Puchar Solidarności - Rafał Śliż znowu najlepszy.

Rafał Śliż zwyciężył w drugim konkursie V Pucharu Solidarności i  tym samym otrzymał Puchar im Lecha Nadarkiewicza jako najlepszy zawodnik  dwudniowych skoków
( 24 Września 2011)
V Puchar Solidarności w skokach narciarskich. Śliż, Bachleda i Ziobro na podium piątkowego konkursu.

Rafał Śliż zwyciężył w piątkowym konkursie skoków rozegranym na Wielkiej Krokwi w ramach V Pucharu Solidarności . Drugie miejsce zajął Marcin Bachleda a trzeci był Jan Ziobro.   W galerii fotoreportaż ze skoków!!!!
Kamil Stoch mistrzem Polski w skokach narciarskich na igielicie na Wielkiej Krokwi

Kamil Stoch  z AZS Zakopane wywalczył w sobotnim(17 wrzesnia) konkursie skoków na Wielkiej Krokwi  tytuł mistrza Polski w skokach na igielicie. Vice mistrzemzostał  jego kolega klubowy Krzysztof Miętus a trzecie miejsce przypadło zawodnikowi KS Wisła Ustronianka  Piotrowi Żyle.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!
( 17 Września 2011)
Puchar Jesieni - Rafał Sliż najlepszy na WielkieJ Krokwi.

Kolejny konkurs skoków tegorocznego Pucharu Jesieni rozegrany został na Wielkiej Krokwi.  Zwycięzcą został Rafał Śliż, który pokonał Krzysztofa Miętusa i Marcina Bachledę. W zawodach wystartowało 49 skoczków.
( 10 Września 2011)
Puchar Jesieni 2011 Krzysztof Miętus i Tomasz Pochwała triumfują w pierwszych zawodach.

Krzysztof Mietus w skokach i Tomasz Pochwała w kombinacji norweskiej triumfowali podczas pierwszej edycji tegorocznego Pucharu Jesieni.  W konkursie skoków na HS 94 wystartowało 64 skoczków ,  a w kombinacji sklasyfikowano 32 zawodników.