MŚ Oslo- Adam Małysz Zdobywa brązowy medal na skoczni.

Adam Małysz zdobył dzisiaj brązowy medal na skoczni HS 106 podczas pierwszego konkursu skoków tegorocznych Mistrzostw Świata w Oslo. Lepsi od niego byli tylko Austraicy . Thomas Morgenstern stanął na  najwyższym stopniu podium a  Andreas Kofler na drugim. Kamil Stoch był 6-y
( 26 Lutego 2011)
PK w skokach Zakopane -Mario Innauer pierwszy- Rafał Śliż szósty

Austriak Mario Innauer wygrał sobotni, pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Najlepszy z Polaków, Rafał Śliż był szósty.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!
Kamil Stoch - mistrzem Polski w skokach

Kamil Stoch wywalczył dziś złoty medal mistrzostw Polski w skokach narciarskich na skoczni w Szczyrku Skalitem. Jako jedyny dwukrotnie pokonał granicę setnego metra, odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Wicemistrzem kraju został Tomasz Byrt, który dzięki świetnym skokom zdobył także bilet na mistrzostwa świata do Oslo. Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Śliż.
( 19 Lutego 2011)
Wisła Zakopane triumfuje w mistrzostwach Polski

Pierwszy zespół Wisły Zakopane w składzie: Klemens Murańka, Łukasz Rutkowski, Marcin Bachleda i Dawid Kubacki zdobył złoty medal drużynowych mistrzostw Polski. Zakopiańczycy pokonali pierwszą drużynę Wisły Ustronianki (srebro) oraz AZS Zakopane I (brąz).
( 18 Lutego 2011)
Najlepsi skoczkowie z roczników 1994-95 to Polacy!

Polacy po pierwszej serii zmagań zajmowali drugą pozycję ze stratą 15 punktów do Finów. W drugiej rundzie, przy gęsto padającym śniegu nasi skoczkowie skakali jeszcze lepiej i różnicą pół punktu zdołali pokonać zespół fiński, zdobywając złoty medal.
Znamy skład polskiej ekipy na mistrzostwa świata w Oslo!

Za niewiele ponad tydzień rozpoczynają się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo. Najważniejsza impreza sezonu potrwa dwanaście dni (23 lutego - 6 marca), a uczestniczyć w niej będzie jednak trzynastu, a nie czternastu naszych reprezentantów w trzech dyscyplinach: skokach, biegach i kombinacji norweskiej.
( 16 Lutego 2011)
PŚ w Vikersund: Schlierenzauer wygrywa, Małysz na podium!

Gregor Schlierenzuaer okazał się najlepszy w drugich zawodach lotów narciarskich w norweskim Vikersund. Austriak szybował na 227m i 237,5m! Zwycięstwo w Norwegii było 34. w karierze młodego skoczka.
( 13 Lutego 2011)
PK Pań Collin Mattel - druga wygrana na Średniej Krokwi

reprezentantka Francji powtórzyła sobotni sukces i w niedzielnym konkursie Pk w Zakopanem ponownie stanęla na najwyższym miejscu podium. drugie miejsce zajęła Japonka Sara Takanashi a trzecia była Włoszka  Elena Runggaldier   W galerii kilka fot z konkursu.!!!
PK w skokach narciarskich kobiet - zwycięstwo Collin Mattel
(żródło: fot Zuza Chmiel)

Francuzka Collin Mattel zwyciężyła sobotni konkursPucharu Kontynentalnego rozegrany  na Średniej Krokwi w Zakopanem  Druga była Japonka Sara Takanashi a trzecia Eva Logar ze Słowenii.
( 12 Lutego 2011)
PŚ w Vikersund: Evensen i Schlierenzauer dzielą się zwycięstwem!

Johan Remen Evensen (240 m, 234,5 m) oraz Gregor Schlierenzauer (243,5 m, 232,5 m) okazali się najlepsi w zawodach lotów narciarskich w norweskim Vikersund. Obaj zawodnicy uzyskali notę 498,6 pkt. Obaj znokautowali po prostu resztę stawki, przewaga 46,6 punktu nad kolejnym zawodnikiem, jest drugą największą w historii Pucharu Świata!  Adam Małysz był 5-y a Kamil Stoch 11-y
PŚ w Vikersund: Kranjec wygrywa kwalifikacje, 246.5m Evensena!

Robert Kranjec okazał się najlepszy w kwalifikacjach do jutrzejszego konkursu Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Słoweniec poszybował aż na 232m, co jest nowym rekordem jego kraju.Oprócz Kamila Stocha i Adama Małysza w pierwszej serii konkursowej zobaczymy jeszcze tylko Piotra Żyłę (161m i 27. lokata). W zawodach nie weźmie udziału Maciej Kot (131m i 35. pozycja) oraz Marcin Bachleda (102m i 43. miejsce).
( 11 Lutego 2011)
PŚ w Oberstdorfie: Austriacy wygrywają konkurs i FIS Team Tour

Reprezentacja Austrii nie miała sobie równych podczas konkursu drużynowego lotów na skoczni Heiniego Klopfera (HS-213) w Oberstdorfie. Drugie miejsce zajęli Norwegowie ze stratą 51 punktów, a na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy. Tuż za czołową trójką uplasowali się reprezentanci Finlandii, którzy wyprzedzili znacznie piątych Japończyków. Na szóstej pozycji sklasyfikowana została nasza reprezentacja. Polska była dziś cieniem zespołu, który zajął 3. miejsce w drużynówce w Willingen. Czołową ósemkę zamknęli kolejno Słoweńcy i Czesi. W drugiej serii zabrakło reprezentantów Rosji.
( 6 Lutego 2011)
PŚ w Oberstdorfie: Martin Koch nokautuje na mamucie! Adam Małysz szósty

Martin Koch wygrał sobotni konkurs na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Adam Małysz zajłą 6 lokatę a Kamil Stoch był jedenasty
( 5 Lutego 2011)
PŚ w Oberstdorfie: Janne Happonen wygrywa kwalifikacje, czterech Polaków w konkursie

Janne Happonen okazał się najlepszy w kwalifikacjach przed konkursem głównym Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie. Fin oddał skok na odległość 210,5m i otrzymał notę 208,4 pkt. w konkursie procz Adama MaAłysza i Kamila Stocha zZobaczymy Piotra Żyłę i Tomasza Byrta.
( 4 Lutego 2011)
PŚ w Klingenthal: Kamil Stoch najlepszy!!!

Kamil Stoch ponownie wygrywa! Skoczek z Zębu po wspaniałej walce odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie i w karierze pokonując rywali na Vogtland-Arena w Klingenthal (HS-140). Polak awansował tym samym na 9 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ