Skoki
  Kombinacja

Skoki
MŚwL w Planicy: Złoto dla Austrii, Polska 4.

Reprezentacja Austrii nie dała szans rywalom i pewnie sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Świata w lotach w Planicy. Podopieczni Pointnera skakali dziś zdecydowanie najdalej i wyprzedzili Norwegów o prawie 100 punktów. Polacy do końca walczyli o medal, ale ostatecznie ulegli Finom.
( 21 Marca 2010)
MŚwL w Planicy: Złoty Ammann, Małysz o włos od podium

Simon Ammann został nowym Mistrzem Świata w lotach, Szwajcar nie miał sobie równych na największej skoczni mamuciej świata uzyskując w kolejnych seriach 215,5 - 216,5 - 227 - 236,5 metra. Srebrny medal zdobył Gregor Schlierenzauer, a brąz wywalczył Anders Jacobsen, który wygrał z Adamem Małyszem zaledwie o 0,4 punktu.
( 20 Marca 2010)
MŚwL w Planicy: Ammann o włos przed Małyszem po II seriach

Simon Ammann jest po dwóch skokach liderem klasyfikacji Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Planicy, Szwajcar ma zaledwie 2,8 punktu przewagi nad Adamem Małyszem, który zajmuje po  dwóch setriach drugie miejsce..
( 19 Marca 2010)
MŚwL w Planicy: Kasai wygrywa kwalifikacje, Stoch trzeci!

Noriaki Kasai został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu Mistrzostw Świata w lotach w Planicy. Japończyk poszybował na największej skoczni świata (HS-215) na odległość 210,5 metra i otrzymał notę 207,6 punktu. Na drugim miejscu ze stratą zaledwie 1,5 punktu sklasyfikowano Antonina Hajka, Czech lądował trzy metry bliżej od Japończyka. Trzecie miejsce zajął Kamil Stoch, który uzyskał 201,5 metra i zdołał wyprzedzić lądujących dalej Mattiego Hautamaekiego (204m) i Michaela Neumayera (203m).
( 18 Marca 2010)
Puchar Kontynentalny kobiet w skokach narciarskich Zakopane 2010

Austriaczka Daniela Iraschko wygrała obydwa konkursy skoków rozegranych   w Zakopanem w minioną sobotę i niedzielę i tym samym potwierdziła swoja klasę zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego kobiet. Zakopiańskie zawody na Średniej Krokwi zakończyły cykl tegorocznego Pucharu kobiet. W galerii fotoreportaż z dekoracji oraz konferencji prasowych.!!!
( 8 Marca 2010)
OOM: Maciej Kot i Klemens Murańka najlepsi w Lubawce

Drugi otwarty konkurs skoków w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Dolny Śląsk 2010 oddbył się na skoczni K85 (HS95) w Lubawce.
( 22 Lutego 2010)
Jakub Kot i Grzegorz Miętus najlepszymi skoczkami na OOM w Karpaczu

Złotymi medalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Karpaczu zostali skoczkowie narciarscy: Jakub Kot (Junior A) i Grzegorz Miętus (Junior B).
( 18 Lutego 2010)
Rafał Śliż zajął trzecie a Dawid Kubacki czwarte miejsce w niedzielnym konkursie PK w Zakopanem

Dwa pierwsze miejsca w niedzielnym konkursie PK zajęli Austriacy. Manuel Fettner  za skoki na odległość 133,3 i 134 m uzyskał notę 282,5 pkt i stanął na najwyższym stopniu podium natomiast na drugim był David Unterberger, który za skoki 127 i 128m  otrzymał 257,5  Trzeci był Rafał Śliż.  odległości 125,5 i 129 m dały mu 255,6 pkt.    W galerii fotoreportaż z konkursu!!!
( 7 Lutego 2010)
Maciej Kot drugi w sobotnim konkursie PK w skokach

Austriak Manuel Fettner wygrał sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w Zakopanem. Drugie miejsce zajął Maciej Kot. Bardzo dobrze spisali się także pozostali reprezentanci Polski. Dawid Kubacki zajął piąte, Klemens Murańka dwunaste a Jan Ziobro dwudzieste siódme miejsce.  W galerii fotoreportaż  Marcina Chmiela z konkursu!!!!!!
( 6 Lutego 2010)
Adam Małysz wraca na podium Pucharu Świata Dobry start Grzegorza Miętusa.

Tuż przed igrzyskami budzi się forma Adama Małysza. Polak latał dzisiaj fantastycznie w Klingenthal i dał się wyprzedzić tylko liderowi klasyfikacji generalnej Simonowi Ammannowi. Drugie miejsce to najlepszy wynik Małysza w tym sezonie. Z kolei młody skoczek z Dzianisza Grzegorz Miętus zajął 22 pozycję.
( 3 Lutego 2010)
Sześciu polskich skoczków na MŚJ w Hinterzarten

Aż sześciu naszych reprezentantów wyruszyło dziś na Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w czwartek i w sobotę w niemieckim Hinterzarten (HS 108).
( 25 Stycznia 2010)
Sukcesy zakopiańczyków w Pucharze Wisły w skokach i kombinacji norweskiej

W dniach 22-23 stycznia  na skoczniach w Wiśle  Łabajowie i na trasach biegowych na Kubalonce rozegrane zostały zawody o Puchar Wisły.   W dwudniowych zawodach wzięło udział ponad 120 skoczków z Polski i  Czech i Białorusi W kombinacji norweskiej wystartowało 85 zawodników  Bardzo dobrze zaprezentowali sie zawodnicy zakopiańskich klubów TS Wisła oraz AZS- zajmując czołowe miejsca zarówno w skokach jak i w dwuboju.
( 24 Stycznia 2010)
Fińskie Narty Party w Ampstrongu
(żródło: Marcin Chmiel)

Ucztę muzyczno-sportową zafundowali fińscy skoczkowie tworzący formację The Kroisos, wspólnie z zakopiańskim klubem Ampstrong.   W galerii fotoreportaż  Marcina Chmiela z  koncertu!!!
( 23 Stycznia 2010)
PS w skokach Simon Amman rekordzistą Wielkiej Krokwi Adam Małysz tuż za podium.

Gregor Schlierenzauer powtórzył wczorajszy sukces i wygrał  sobotni konkurs skoków Pucharu Swiata w Zakopanem.  Szwajcar Simon Amman ustanowił nowy rekord Wielkiej Krokwi. 140,5 m Adam Małysz  zajął czwarte miejsce - do podium brakło mu zaledwie dwa pkt.  Fotoreportaż Marcina Chmiela z konkursu tutaj!!!!   Fotoreportaż  Z. C.  z konkursu tutaj!!!
PŚ w skokach Zakopane Adam Małysz piąty.

Adam Małysz zajął piąte miejsce w dzisiejszym konkursie skoków w Zakopanem .  za skoki o dł 128 i 130 m otrzymał notę 263,4 pkt.  Konkurs wygrał Austriak Gregor Schlierenzauer, drugi był Szwajcar Simon Amman a trzecie miejsce zajął również Austriak Thomas Morgenstern. Fotogaleria Marcina Chmiela z konkursu  1 tutaj!!!!! Fotogaleria  Z. C z konkursu 2 tytaj !!!!!