PŚ w Ruce: Kraft wygrywa inauguracyjny konkurs, Kubacki jedynym Polakiem w finale
(żródło: skijumping.pl)

Stefan Kraft pierwszym liderem Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Reprezentant Austrii zwyciężył w inauguracyjnych zawodach na Rukatunturi (HS142) w Ruce po skokach na odległość 144 m oraz 143 m. Drugie miejsce zajął Pius Paschke, który po raz pierwszy w karierze stanął na pucharowym podium. Trzeci był Stephan Leyhe. W finale wystąpił tylko jeden Polak - Dawid Kubacki został sklasyfikowany na dwudziestej pierwszej pozycji.
( 25 Listopada 2023)
PŚ w Ruce: Wellinger wygrywa kwalifikacje, komplet Polaków w konkursie

Andreas Wellinger zwyciężył w kwalifikacjach do inauguracyjnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w sezonie 2023/2024 na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Niemiec wygrał dzięki próbie na odległość 144 metrów. Polacy w komplecie awansowali do zawodów. Najlepszy z nich, Piotr Żyła (124 m) zajął dwudziestą dziewiątą pozycję.
( 24 Listopada 2023)
Skakali dla Marusarza. BGK Memoriał Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej za nami!
(żródło: SNPTT 1907 Zakopane)

Stanisław Marusarz to jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich, utytułowany i zasłużony członek klubu sportowego SN PTT 1907 Zakopane. W niedzielę, 29 października przypadła 30. rocznica jego śmierci. Dzień wcześniej, 28 października skoczkowie z powiatu tatrzańskiego upamiętnili tą szczególną dla Zakopanego postać zmagając się w BGK Memoriale Stanisława Marusarza w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.
( 31 Października 2023)
LMP w Szczyrku: Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe wygrywa konkurs drużynowy

Pierwszy zespół Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego w składzie: Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Piotr Żyła wygrał konkurs drużynowy Letnich Mistrzostw Polski na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Drugie miejsce zajęło TS Wisła Zakopane I, a trzecie - AZS Zakopane.
( 22 Października 2023)
LMP w Szczyrku: Dawid Kubacki obronił tytuł!

Dawid Kubacki powtórzył sukces sprzed roku i wywalczył tytuł indywidualnego letniego mistrza Polski! Obrońca tytułu triumfował w sobotnim konkursie w Szczyrku po skokach na odległość 102,5 m oraz 106,5 m. Srebrny medal zdobył, prowadzący na półmetku, Piotr Żyła, a brązowy - Kamil Stoch.
LMP Pań w Szczyrku: Triumf Mesikovej, złoto dla Twardosz

Tamara Mesikova wygrała międzynarodowy konkurs indywidualny Letnich Mistrzostw Polski pań na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Reprezentantka Słowacji oddała dwa skoki na odległość 93 metrów. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka, Kira Kapustikova. Trzecia była Anna Twardosz, która wywalczyła złoty medal krajowego czempionatu. Srebro przypadło Nicole Konderli, a brąz Natalii Słowik.
Rewolucja w Raw Air 2024 - trzyseryjny finał na koniec turnieju!

Podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji skoków narciarskich FIS w Klingenthal, norwescy przedstawiciele przedstawili nowy format turnieju Raw Air. Nowe zasady wejdą w życie już podczas nadchodzącej edycji w 2024 roku.
( 9 Października 2023)
LGP w Klingenthal: Niemcy triumfują w mikście, Polska poza finałem

Reprezentacja Niemiec w składzie Selina Freitag, Martin Hamann, Katharina Schmid i Andreas Wellinger wygrała konkurs drużyn mieszanych w Klingenthal, kończący tegoroczną edycję Letniego Grand Prix. Drugie miejsce zajęła Japonia, natomiast trzecia lokata przypadła Austrii. Polska nie awansowała do finału, kończąc udział w zawodach na dziewiątym miejscu.
( 8 Października 2023)
LGP w Klingenthal: Fettner wygrywa, Kubacki drugi, Zografski triumfatorem cyklu!

Manuel Fettner został zwycięzcą finałowego konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix 2023, rozgrywanego na Vogtland Arenie (HS140) w Klingenthal. Reprezentant Austrii oddał skoki na odległość 134,5 m oraz 138,5 m. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, a trzecie Austriak Daniel Tschofenig. W finale wystąpił również Piotr Żyła. Triumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu został Bułgar Władimir Zografski.
( 7 Października 2023)
Kubacki i Żyła w czołowej "10" w Hinzenbach
(żródło: A.Karczewska PZN)

Siódme miejsce Dawida Kubackiego – w obu konkursach – oraz dziesiąta pozycja Piotra Żyły w sobotę to najlepsze wyniki polskich skoczków podczas FIS Grand Prix w Hinzenbach. Punkty zdobyli także Kacper Juroszek i Paweł Wąsek, natomiast Aleksander Zniszczoł ani razu nie wskoczył do czołowej "30".
( 3 Października 2023)
PolSKI Turniej - znamy program zawodów PŚ w Wiśle, Szczyrku i w Zakopanem

Już w styczniu po raz pierwszy w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich rozegrany zostanie PolSKI Turniej na skoczniach w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. W piątek w samo południe ruszyła sprzedaż biletów na 10-dniową rywalizację najlepszych skoczków świata w Polsce. Poznaliśmy również oficjalny program zawodów.
( 22 Września 2023)
LGP w Szczyrku: Piotr Żyła wygrywa jednoseryjny konkurs! Czterech Polaków w dziesiątce

Piotr Żyła został zwycięzcą niedzielnego konkursu indywidualnego Letniego Grand Prix na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku, ograniczonego do jednej serii konkursowej. Reprezentant Polski triumfował po skoku na odległość 105 metrów. Drugie miejsce zajął Bułgar Władimir Zografski, a trzecie Niemiec Luca Roth. Piąty był Aleksander Zniszczoł, ósmy Kamil Stoch, dziewiąty Maciej Kot, a jedenasty Dawid Kubacki. Drugą rundę przerwano po skokach 22 zawodników.
( 6 Sierpnia 2023)
LGP w Szczyrku: Zografski wygrywa z rekordem skoczni, Zniszczoł i Żyła na podium!

Władimir Zografski został zwycięzcą sobotniego konkursu Letniego Grand Prix na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Reprezentant Bułgarii po pierwszej serii był dziewiąty z wynikiem 97,5 metra, ale finałowy rekordowy lot na odległość 106,5 metra pozwolił mu triumfować na polskiej ziemi. Drugie miejsce zajął Aleksander Zniszczoł, dla którego to pierwsze indywidualne podium LGP w karierze. Trzeci był Piotr Żyła, a czwarty Maciej Kot. W finale wystąpiło ośmiu Biało-Czerwonych.
"Wspólny cel" - Hula prawą ręką Rodlauera

Stefan Hula błyskawicznie odnalazł się w świecie skoków narciarskich po zakończeniu sportowej kariery. Drużynowy medalista olimpijski w Pjongczangu w sezonie 2023/24 będzie asystentem Haralda Rodlauera w kobiecej reprezentacji Polski.
( 4 Czerwca 2023)
Międzynarodowy Dzień Dziecka na Skoczniach w Chochołowie
(żródło: KS Chochołów)

86 najmłodszych skoczków rywalizowało w Chochołowie! Areną zmagań był Kompleks Skoczni Narciarskich Chochołów i obiekty HS-16 i HS30.
Pierwszy «« (46-60)(61-75)(76-90)(91-105)(106-120) »» Ostatni