Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku:
(żródło: skijumping.pl)

W niedzielę na skoczniach kompleksu Skalite (HS44 i HS75) rozegrano Memoriał Tadeusza Pawlusiaka. Zawody przeprowadzono w pięciu kategoriach wiekowych.
( 28 Maja 2023)
Kadry Narodowe w skokach narciarskich na sezon 2023-2024
(żródło: A.Karczewska PZN)

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził składy Kadr Narodowych w skokach narciarskich mężczyzn na sezon 2023-2024. Powołane zostały dwie grupy szkoleniowe: Kadra Narodowa A i B.
( 19 Maja 2023)
PŚ w Planicy: Finał sezonu dla Zajca, Żyła czternasty, Zniszczoł z rekordem życiowym

Timi Zajc został zwycięzcą finałowego konkursu Pucharu Świata w sezonie 2022/2023 na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentant Słowenii wygrał niedzielne zawody dzięki lotom na odległość 232,5 m oraz 234 m, wyprzedzając o 0,1 punktu Anze Laniska. Trzecie miejsce zajął Stefan Kraft, który triumfował w klasyfikacji PŚ w lotach oraz Planica 7. Najlepszy z Polaków, Piotr Żyła był czternasty. Nowy rekord życiowy ustanowił Aleksander Zniszczoł (235,5 m).
( 2 Kwietnia 2023)
PŚ w Planicy: Zwycięstwo Austriaków, Polacy tuż za podium

Reprezentacja Austrii wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Podopieczni Andreasa Widhoelzla w ostatniej kolejce serii finałowej wyprzedzili głównych faworytów, Słoweńców. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie. Polacy w składzie Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek, Kamil Stoch i Piotr Żyła ukończyli rywalizację na czwartej pozycji.
( 1 Kwietnia 2023)
PŚ w Planicy: Kraft wygrywa jednoseryjny konkurs, Żyła trzeci!

Stefan Kraft triumfował w przełożonym z piątku, jednoseryjnym konkursie indywidualnym Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w słoweńskiej Planicy. Reprezentant Austrii w swojej zwycięskiej próbie poszybował na odległość 239,5 metra. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzeci był Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło trzech Polaków.
PŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Stoch dziesiąty, kolejna życiówka Zniszczoła

Anze Lanisek zwyciężył w kwalifikacjach do piątkowego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w lotach narciarskich na Letalnicy (HS240) w Planicy. Reprezentant Słowenii triumfował dzięki próbie na odległość 239 metrów. Dziesiąty był Kamil Stoch (224 m), jedenasty Piotr Żyła (221 m), a dwunasty Aleksander Zniszczoł z nowym rekordem życiowym (227,5 m). Awans do zawodów wywalczył jeszcze Andrzej Stękała.
( 30 Marca 2023)
Kadra Polski na finał PŚ w Planicy, debiut Habdasa w lotach narciarskich

W poniedziałek poznaliśmy skład reprezentacji Polski na finałowe zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy (HS240). W Słowenii zaprezentuje się sześciu Polaków, w tym debiutujący na mamuciej skoczni Jan Habdas.
( 27 Marca 2023)
PŚ w Lahti: R. Kobayashi wygrywa jednoseryjny konkurs, Habdas jedenasty

Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą niedzielnego, jednoseryjnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. Reprezentant Japonii zwyciężył po skoku na odległość 136,5 metra. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzeci był Karl Geiger. Pucharowe punkty zdobyło pięciu Polaków. Najlepszy z Biało-Czerwonych, Jan Habdas zajął jedenastą pozycję.
( 26 Marca 2023)
PŚ w Lahti: Zwycięstwo Austriaków, Polacy na trzecim miejscu!

Reprezentacja Austrii w składzie: Daniel Tschofenig, Michael Hayboeck, Jan Hoerl i Stefan Kraft wygrała sobotni konkurs drużynowy Pucharu Świata na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. Drugie miejsce zajęli Słoweńcy, a na trzeciej pozycji uplasowali się Polacy - Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Kamil Stoch.
( 25 Marca 2023)
Raw Air w Vikersund: Kraft zwycięzcą konkursu, Granerud całego turnieju

Stefan Kraft został zwycięzcą finałowego konkursu Raw Air w lotach narciarskich rozgrywanego w Vikersund (HS240). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 246,5 m oraz 235,5 m. Drugie miejsce zajął Halvor Egner Granerud, który triumfował w klasyfikacji generalnej turnieju, a trzecie Anze Lanisek. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był ósmy. Biało-Czerwoni w komplecie zameldowali się w finale.
( 19 Marca 2023)
Raw Air w Vikersund: Granerud triumfuje, Kubacki i Żyła w "10"

Halvor Egner Granerud został zwycięzcą sobotniego konkursu Raw Air w lotach narciarskich w Vikersund (HS240). Reprezentant Norwegii wygrał dzięki lotom na odległość 235,5 m oraz 222 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Daniel Tschofenig. Na ósmej pozycji konkurs ukończył Dawid Kubacki, a dziesiąty był Piotr Żyła. Pucharowe punkty zdobyło czterech Polaków.
( 18 Marca 2023)
Raw Air w Vikersund: Kraft wygrywa prolog, Kubacki siódmy

Stefan Kraft zwyciężył w piątkowym prologu Raw Air do sobotniego konkursu indywidualnego w lotach narciarskich na Vikersundbakken (HS240) w Vikersund. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na odległość 239 metrów. Siódme miejsce zajął Dawid Kubacki (235 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.
( 17 Marca 2023)
Raw Air w Lillehammer: Dawid Kubacki wygrywa na Lysgaardsbakken!

Dawid Kubacki został zwycięzcą czwartkowego konkursu indywidualnego Raw Air na skoczni Lysgaardsbakken (HS140) w Lillehammer! Reprezentant Polski triumfował dzięki skokom na odległość 137,5 m i 138,5 m. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzecie - Daniel Tschofenig. Siódmy był Kamil Stoch. Biało-Czerwoni w komplecie awansowali do finału.
( 16 Marca 2023)
Raw Air w Lillehammer: Lanisek zwycięzcą prologu, Stoch czwarty

Anze Lanisek wygrał prolog do czwartkowego konkursu indywidualnego Raw Air na olimpijskiej skoczni w Lillehammer (HS140). Reprezentant Słowenii poszybował na odległość 137 metrów. Czwarte miejsce zajął Kamil Stoch (138,5 m), a siódmy był Dawid Kubacki (131 m). Awans do zawodów wywalczyło pięciu Polaków.
Raw Air w Lillehammer: Granerud wygrywa, Polacy poza dziesiątką

Halvor Egner Granerud został zwycięzcą wtorkowego konkursu indywidualnego Raw Air na Lysgaardsbakken (HS140) w Lillehammer. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki skokom na odległość 135 m i 139,5 m. Drugie miejsce zajął Stefan Kraft, a trzecie Manuel Fettner. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch był piętnasty. Punktowało pięciu Biało-Czerwonych.