Zawody pływackie szkól podstawowych gimnazjów i szkół średnich

28 i 29 listopada na pływalni zakopiańskiego COS rozegrano zawody pływackie szkół  podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tatrzańskiego. Blisko 230 dziewcząt i chłopców rywalizowało na dystansach 25 m,  50 m stylem klasycznym i dowolnym a czteroosobowe reprezentacje szkół  gimnazjalnych i średnich zmierzyły się w sztafetach 4x 25 m.   Pełne wyniki  tutaj w formacie excela!!!
( 1 Grudnia 2013)
Gimnazjada w siatkówce chłopców listopad 2013

26 listopada w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Zakopanem rozegrano powiatowy turniej piłki siatkowej chłopców w ramach tegorocznej Gimnazjady. Spośród trzech reprezentacji wyłonionych w eliminacjach gminnych  najlepsi okazalsi się siatkarze z Bukowiny Tatrzańskiej i to oni będą reprezentować nasz powiat na szczeblu rozgrywek rejonowych w Suchej Beskidzkiej 13 marca 2014 roku
( 28 Listopada 2013)
Zakończenie XIX Letniej Ligi Szkolnej w biegach , skokach i kombinacji norweskiej

W sali obrad Um Zakopane uroczyście podsumowano XIX Letnią ligę szkolną. Podczas spotkania najlepszym zawodniczkom, zawodnikom oraz klubom i szkołom wręczone zostały puchary i dyplomy     W galerii fotoreportaż Szymona Zatorskiego  z zakończenia!!!
( 26 Listopada 2013)
Licealiada 2013 w koszykówce dziewcząt

22 listopada w sali sportowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji  w ramach licealiady rywalizowały dziewczęta z zakopiańskich szkół średnich.    Koszykarki z ZSHT tym razem sięgnęły po tytuł mistrza  i to one będą reprezentować nasz powiat w finale rejonowym zaplanowanym na 17 stycznia 2014 r w Nowym Targu.  Drugie miejsce przypadło drużynie  ZSZ nr 1 a reprezentacja I Lo nie obroniła ubiegłorocznego tytułu i zajęła dopiero trzecie miejsce .  Najlepszym strzelcem turnieju  została zawodniczka  ZSZ nr 1 Agnieszka Augoff, która zdobyła 28 pkt dla swojej drużyny. W ubiegłym roku ta sama zawodniczka zdobyła 14 pkt.
( 22 Listopada 2013)
Gimnazjada powiatu tatrzńskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców

W Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu rozegrano turnieje koszykówki dziewcząt i chłopców w ramach gimnazjady powiatu tatrzańskiego . Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu i to one zagrają na szczeblu rejonowym 20 stycznia  2014 w Nowym Targu. Natomiast w kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja z Gimnazjum nr 2 w Zakopanem . Finał rejonowych rozgrywek zostanie przeprowadzony 27 stycznia 2014 w Nowym Targu. .
( 21 Listopada 2013)
XIX Letnia Liga Biegowa- klasyfikacja.

W ramach XIX Letniej Ligi biegowej rozegrano cztery edycje biegów przełajowych na Równi Krupowej. W zawodach wystartowało blisko 800 dziewcząt i chłopców z 10 szkół gimnazjalnych i 12 szkół podstawowych z tereny gminy tatrzańskiej.
( 18 Listopada 2013)
Gimnazjada w koszykówce chłopców

22 października w  Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu rozegrano turniej koszykówki chłopców Spośród trzech drużyn  najlepsza okazała się reprezentacja gimnazjum nr 2 w Zakopanem ,która pokonała gospodarzy- gimnazjalistów z Białego Dunajca i Kościeliska. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Jan Zwijacz z Gimnazjum nr 2 Zakopane, który dla swojej drużyny zdobył 18 pkt
( 15 Listopada 2013)
Gimnazjada- w siatkówce dziewcząt i chłopców.

W październiku rozegrano  na szczeblu gminnym turnieje dziewcząt i chłopców, które wyłoniły  finalistów na szczeblu powiatu siatkarskiej Gimnazjady.
Siatkówka Licealiada dziewcząt

12 i 13 listopada w sali sportowej ZSHT rozgrano licealiadę w siatkówce dziewcząt. Reprezentacja I LO obroniła ubiegłoroczny tytuł mistrza Powiatu i to ona awansowała do rozgrywek na szczeblu rejonowym w Myślenicach 19 marca 2014 r
( 14 Listopada 2013)
Licealiada w siatkówce chłopców 2013

4 i 5 listopada w sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrano  mecze siatkówki w ramach licealiady chłopców. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyna najlepsza okazała się reprezentacja I LO , która będzie reprezentować nasz powiat podczas rozgrywek rejonowych w Suchej Beskidzkiej 14 marca 2014 r   W galerii fotoreportaż z rozgrywek!!!
XIX Letnia Liga Szkolna w skokach i kombinacji norweskiej.

W  ramach XIX letniej ligi w skokach i kombinacji norweskiej  na obiektach zakopiańskiego COS rozegrano cztery  konkursy , w których wzięło udział 63 skoczków i 5 skoczkiń reprezentujących sześć klubów sportowych . W kombinacji norweskiej  wzięło udział 50 zawodników. Do  indywidualnej klasyfikacji  zaliczona została punktacja z trzech konkursów a do klasyfikacji drużynowej zaliczone zostały wyniki uzyskane przez wszystkich zawodników danego klubu w czterech edycjach.
XXI SZTAFETOWY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI im. Marszałka Józefa Piłsuskiego

312 biegaczy  w 37 sztafetach wzięło udział w dwudziestym pierwszym Sztafetowym Biegu Niepodległości, który został rozegrany na trasie Zakopane Park Miejski Sp nr 4 na Olczy. Najlepsze sztafety tego biegu w poszczególnych kategoriach to reprezentacje: SP nr 2 w Cichem, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego ,  ZSHT Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i OSP Olcza.   W galerii fotoreportaż z biegu!!!!
( 8 Listopada 2013)
Młodzi o sporcie
(żródło: A.Pacelt UM Zakopane)

Młodzieżowa Rada Miasta w poniedziałek, 4 listopada, spotkała się z radnym Komisji Sportu i Turystyki Leszkiem Behounkiem, który odpowiadał na liczne pytania dot. pacy Komisji, kandydatury 2022, tras rowerowych i narciarskich, a także zniżek na wstęp na obiekty sportowe. Podzielił się ponadto swoją wielką pasją - biegami górskimi, opowiadając o ich organizacji i prezentując medale zdobyte w zawodach.
( 6 Listopada 2013)
3 edycja Pucharu Olimpijskich Nadziei w pływaniu Euroregionu Tatry.
(żródło: fot W Watras)

Już po raz trzeci zakopiańscy uczniowie wzięli udział w  pływackim Pucharze Olimpijskich Nadziei Euroregionu Tatry, który rozgrany został w Popradzie.  W 300 osobowej grupie zawodników ze słowackich oraz polskich szkół 18 dziewcząt i chłopców reprezentowało nasze Miasto. Zakopiańczycy przywieźli  dwa indywidualne medale i jeden w sztafetach. Wśród zawodników brało reprezentacji Wielkiej Brytanii, która ze względu na warunki atmosferyczne  w tym roku nie dotarła z Londynu do Popradu .  W galerii fotoreportaż W Watrasa z zawodów w Popradzie.