Piłka nożna szkół średnich Zakopane.

W ramach Dni Sportu Szkolnego na stadionie przy ul Orkana rozegrano turniej piłki nożnej szkół średnich, w których wzieły udział  reprezentacje czterech szkól średnich. Najlepsi okazali się piłkarze z I LO, kórzy wygrali wszystkie swoje spotkania. W galerii fotoreportaż z finałowych meczy!!!
( 15 Czerwca 2011)
Kwietny Bieg w Zakopanem
(żródło: fot W. Watras)

Po raz kolejny trasa Kwietnego Biegu , który przemierza Polskę wokół  jej granic na dystansie 3560 km,  przebegała przez Zakopane.  W tym roku Bieg upamietnia I pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski
( 9 Czerwca 2011)
Podsumowanie sezonu sportowego - Zakopane
(żródło: A. Pacelt UM Zakopane)

Podczas tegorocznych Dni Zakopanego  jak w latach poprzednich w sali obrad UM uroczyście podsumowano miniony sezon sportowy. W galerii fotoreportaż  A. Pacelt z  wręczenia nagród!!!
( 8 Czerwca 2011)
VII Międzynarodowy Turniej Przyjaźni w piłce nożnej

3 czerwca w Kościelisku na boisku "Orlik" rozegrany został VII Międzynarodowy Turniej Przyjaźni w piłce nożnej.  Rozgrywki zostały zorganizowane przez Janusza Wierciocha z UKS " Dwójka Zakopane" przy wsparciu UM Zakopane.  Na boisku zmierzyły się drużyny FAM Poprad, UKS Dwójka, SP nr 2 Zakopane  oraz LKS Poroniec z roczników 1998 oraz 2001 i mł.   W najmłodszej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna FAM Poprad B a w starszej grupie  UKS Dwójka Zakopane.
( 6 Czerwca 2011)
IV Wysokogórski Bieg im dh F. Marduły
(żródło: fot udostępnione przez Barbarę Gąsienicę Józkowy - autor Jan Gąsienica Józkowy)

154 kobiet i meżczyzn z całej Polski  oraz Słowacji wystartowało w IV biegu wysokogórskim im dh Franciszka Marduły . Najszybciej trasę 22 km biegu  z 1700 m przewyższenia pokonał Marcin Świerc z Lisowiec . Wśród kobiet pierwsza na mecie na Kalatówkach była Anna Celińska z Bielska Białej
II Bieg im hr Władysława. Zamoyskiego.

84 biegaczek i biegaczy zmierzyło się 4 czerwca na 10 km trasie II biegu im hr W. Zamoyskiego. Bieg na trasie Palenica Białczańska - Schronisko nad Morskim Okiem został zorganizowany przez TG Sokół Zakopane przy współudziale  Klubu Zamoyskich,  UM Zakopane oraz TPN
( 4 Czerwca 2011)
II Zakopiański test Coopera

Na tartanowej bieżni zakopianskiego COs po raz II  biegacze zmierzyli się w teście Coopera. Test Coopera polega na 12 minutowej  próbie wysiłkowej. W tym czasie uczestnicy muszą pokonać jak najdłuższy dystans na bieżni  W  tym roku  do próby zgłosiło się 104 biegaczy . Test zostal zorganizowany przez TG Sokół Zakopane przy współpracy z UM Zakopane oraz COS W galerii kilka fot W. Watrasa z testu.!!!!
Piłkarski Dzień Dziecka w Zakopanem

Zarząd KS Zakopane wraz z Biurem Promocji Zakopanego w ramach Dnia Dziecka  zorganizował tradycyjny turniej piłkarski dla drużyn z rocznika 1996 i mł.  W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, z których najlepsi okazali się zawodnicy ze słowackiego Tatranu z Lubicy.   W galerii kilka fot z turnieju.!!!!
( 2 Czerwca 2011)
Polska Biega w Zakopanem
(żródło: wyniki L. Behounek fot A. Pacelt)

263  uczestników  to zakopiański rekord uczestników tegorocznej edycji Polska Biega.   W galerii fotoreportaż A. Pacelt
( 31 Maja 2011)
Letnia Liga biegowa rozpoczęła zmagania
(żródło: fot A. Pacelt)

Biegiem przełajowym na  Dolnej Równi Krupowej  rozpoczęła się letnia liga biegowa.  W piątek wystartowało  88 gimnazjalistek i gimnazjalistów oraz 246 dziewcząt i chłopców -uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu tatrzańskiego.
( 30 Maja 2011)
GIMNAZJADA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT
(żródło: fot K. Konarski)

Od 4 do 16 maja w sali sportowej ZCE oraz Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu rozgrano turniej piłki ręcznej w ramach gimnazjady  młodzieży szkolnej dziewcząt . W turnieju wzięło udział  10 reprezentacji szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Tatrzańskiego a najlepsze okazały się szczypiornistki z Gliczarowa Górnego.   W galerii fotoreportaż K. Konarskiego
( 16 Maja 2011)
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt SP Zakopane

Rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi króTkie i długie  miały do pokonania dziewczęta  ze szkół podstawowych powiatu tatrzańskiego.  Zawody zostały rozgrane na stadionie lekkatletycznym zakopiańskiego COS.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!  Pełne wyniki tutaj w formacie excela.!!!
( 11 Maja 2011)
Igrzyska młodzieży szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt

W kwietniu w sali sportowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji i Gminnej Sali Sportowej w Białym Dunajcu rozgrany został turniej piłki ręcznej dziewcząt. W rozgrywkach najlepsza okazała sie druzyna SP nr 1 w Białym Dunajcu.  najwięcej - po 17 bramek zdobyły Maria Gromala Maria i Magdalena Dziubas.
( 5 Maja 2011)
Mistrzostwa Świata FIS 2017 Zakopane

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS przyjęła kandydaturę Zakopanego jako organizatora Mistrzostw Świata FIS w 2017.  Naszymi kontrkandydatami są: Lahti (Finlandia), Oberstdorf (Niemcy) i Planica (Słowenia). Rozstrzygnięcie 31 maja 2012 w Gangwon (Korea). Trzymajmy kciuki za Zakopane!
( 4 Maja 2011)
Mecz piłkarski Urzędnicy kontra Kupcy

Zakopiańscy kupcy  3-2 pokonali urzędników w meczu piłki nożnej, który zotał rozgrany na stadionie przy ul Orkana.  Z kolei w karnych lepsi byli urzędnicy.   W przerwie meczu zagrały młodsi piłkarze KS Zakopane   W galerii fotoreportaż Zuzy Chmiel z rozgrywek!!!!