Gimnazjada młodzieży szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt.

W kwietniu  w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu oraz w sali sportowej ZCE rozegrane zostały mecze turnieju piłki ręcznej gimnazjalistek.  W rozgrywkach organizowanych przez Wydział Edukacji i Sportu UM Zakopane wzięło udział 10  reprezentacji gimnazjów z terenu całego powiatu tatrzańskiego.  Turniej wygrała reprezentacja gimnazjum nr 3 w Zakopane i ta drużyna będzie reprezentować nasz Powiat podczas etapu rejonowego 5 maja w Sułkowicach W galerii kilka fot  K. Konarskiego z turnieju!!!!
( 29 Kwietnia 2010)
" Dwa ognie " szkół podstawowych
(żródło: H. Kardaś)

W dniach 21-26 kwietnia w  sali SPortowej SP nr 9 na Harendzie rozegrany został turniej  w dwa ognie. Organizatorem rozgrywek był Wydział Edukacji i Sportu UM Zakopane oraz Hanna Kardaś – nauczyciel wf w SP nr 9  W galerii fotoreportaż  Hanny Kardaś z rozgrywek.!!!!!
( 28 Kwietnia 2010)
V Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym
(żródło: Hanna Kardaś)

W sobotę 24 kwietnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Zakopanem na Harendzie odbył się już po raz piąty Memoriał im. Ryszarda Leśniaka w tenisie stołowym. Ryszard Leśniak był wieloletnim działaczem sportowym, zawodnikiem, trenerem, sędzią i dziennikarzem. Zajmował się między innymi tenisem stołowym. Pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Hanna Kardaś nauczycielka SP 9 w Zakopanem a w przeprowadzeniu turnieju pomógł Wydział Edukacji Turystyki i Sportu UM Zakopane.  W galerii fotoreportaż z turnieju!!!
( 27 Kwietnia 2010)
Uroczyste zakończenie XXXIII ZLS w skokach, kombinacji norweskiej i biegach.

26 kwietnia w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane uroczyście podsumowano XXXIII Zimową ligę szkolną w skokach kombinacji norweskiej i biegach.  Podczas spotkania najlepszym sześciu zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych kategoriach  wiekowych i dyscyplinach wręczone zostały puchary i dyplomy.  W galerii fotoreportaż Z. Karasia z podsumowania.
( 26 Kwietnia 2010)
Zakończenie XXXIII ZLS w narciarstwie alpejskim i łyżwiarstwie.

W poniedziałek w sali obrad Urzędu Mista Zakopane  uroczyście podsumowano XXXIII Zimową Ligę szkolną w narciarstwie alpejskim i łyżwiarstwie. Podczas spotkania wręczono puchary i dyplomy najlepszym zawodnikom w poszczególnych kategoriach wiekowych. Puchary odebrały także szkoły w klasyfikacji drużynowej łyżwiarstwa oraz kluby w  zjazdach. W galerii fotoreportaż z zakończenia!!!!
( 19 Kwietnia 2010)
XXXIII ZLS w Biegach Ranking

W minionym sezonie zimowym w ramach XXXIII ZLS w biegach rozegrano  cztery edycje biegów narciarskich 27, 28 i 30 stycznia na  trasach COS Zakopane oraz 1 marca na Siwej Polanie .  Łącznie sklasyfikowano 266 dziewcząt i chłopców z 20 szkół podstawowych i 14 gimnazjów . Zawodnicy reprezentowali równoczesnie 23 kluby sportowe z całej Polski
( 15 Kwietnia 2010)
Prezentacja kandydatury Miasta Zakopane na MS FIS 2015

8 kwietnia w hotelu Hyrny odbyła się konferencja, podczas której samorządowcom z Podhala i Małopolski(Krzysztof Kępa z Urzędu Marszałkowskiego), przedsiębiorcom, działaczom sportowym oraz dziennikarzom oficjalnie zaprezentowano kandydaturę miasta Zakopane do organizacji Mistrzostw Świata w konkurencjach klasycznych w 2015 roku. Spotkanie prowadzili burmistrz Janusz Majcher i jednocześnie przewodniczący kandydatury Zakopane 2015 oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu a także dyrektor kandydatury Zofia Kiełpińska.   W galerii fotoreportaż ze spotkania!!!
( 9 Kwietnia 2010)
Uroczyste podsumowanie XXXIII Szkolnej Ligi Sportów Zimowych w narciarstwie zjazdowym i łyżwiarstwie szybkim.

W dniu 19.04.2010 / poniedziałek / o godzinie 15.00 w sali  obrad Urzędu Miasta Zakopane rozpocznie się uroczyste zakończenie ligi połaczone z wręczeniem nagród i dyplomów. Zgodnie z regulaminem nagrodzeni będą zawodnicy, którzy zajęli  pierwsze 6 miejsc w klasyfikacji końcowej ligi ,w każdej z sześciu kategorii wiekowych, oraz zwycięskie kluby do trzeciego miejsca.
( 31 Marca 2010)
Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Zakopane

25 i 26 marca w sali Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrano  turnieje piłki ręcznej dziewczat i chłopców w ramach licealiady.   Rozgrywki wygrały: dziewczęca i chłopięca reprezentacje Zespołu Szkół Hotelarsko - Turystycznych i  te dwie drużyny będa reprezentować Powiat Tatrzański podczas rozgrywek rejonowych w  Suchej Beskidzkiej
( 30 Marca 2010)
XXXIII ZLS w zjazdach. Ranking końcowy

W ramach tegorocznej XXXIII Zimowej Ligi Szkolnej  w narciarstwie alpejskim rozegrano 6 edcyji slalomu giganta dzieci oraz 3 edycje slalomu giganta młodzików. Łącznie w lidze sklasyfikowano 166 dzieci z 23 klubów z całej Polski oraz 62 młodzików z 17 klubów. Do końcowej klasyfikacji dzieci wzięto cztery najlepsze wyniki z sześciu edycji a w klasyfikacji młodzików dwa najlepsze z trzech edycji.
Ostatnia edycja XXXIII ZLS w skokach i kombinacji norweskiej.

20 marca na kompleksie średnich skoczni oraz na trasach biegowych zakopiańskiego COS  rozegrano ostatnią edycję  XXXIII Zimowej Ligi Szkolnej w skokach i kombinacji norweskiej.  W zmaganiach wzięło udział 79 skoczków  w tym  44 dwuboistów. Zawodnicy reprezentujace kluby sportowe z Podhala  z roczników 2000-1994 w zależności od wieku startowali na skocznaich K-15, K-35, K-65 i K-85
( 29 Marca 2010)
Tatrzańska Euroliga biegowa. Sprinty w Strbskim Plese

19 marca w Strbskim Plese na słowacji rozegrana została kolejna edycja euroligi biegowej. Tym razem rozegrane zostały sprinty.  W galerii fotoreportaż A.Pacelt  z zawodów!!!
( 23 Marca 2010)
XXXIII ZLS - ostatnia edycja zjazdów - Kluszkowce.

17 marca w Kluszkowcach rozegrana została ostatnia edycja zjazdów. Na starcie stanęło 96 dziewczat i chłopców z roczników 1999-2002.
( 18 Marca 2010)
XXXIII ZLS w zjazdach na Rusińskim Wierchu

Piąta edycja Zjazdów XXXIII Zimowej Ligi Szkolnej została rozegrana na Rusińskim Wierchu w Bukowinie Tatrzańskiej.  Tym razem na starcie stanęło 103 dziewcząt i chłopców z roczników 1999-2002.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!
( 24 Lutego 2010)
XXXIII ZLS w zjazdach Jurgów.
(żródło: fot Zuza Chmiel)

133 dziewcząt i chłopców startowało w piątek w Jurgowie w ramach kolejnej edycji XXXIII ZLS w zjazdach.   W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!