Dyrektor PŚ w biegach narciarskich odwiedził Zakopane

W dniach 20-21 lipca w Zakopanem wizytę złożył dyrektor pucharu świata w biegach narciarskich Jurg Kapol. Delegat FIS dokonał inspekcji tras biegowych i miejsc gdzie miałby się znajdować się stadion zimowy.
( 23 Lipca 2009)
WAKACYJNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ ZAKOPANE 2009

9 lipca w parku miejskim w Zakopanem odbył się pierwszy turniej koszykówki dla dzieci i młodzieży organizowany w ramach wakacji w mieście. W rozgrywkach wzięły udział dwie drużyny w kategorii szkół podstawowych i pięć w kategorii gimnazjów. Swoje turnieje wygrali Lakersi oray Blockersi.  W galerii kilka fot z turnieju !!!!
( 10 Lipca 2009)
KALENDARZ IMPREZ SPORTOWYCH WAKACJE 2009 Zakopane

Wakacje w pełni - Wydział Edukacji Sportu i turystyki zaplanował imprezy sportowe w tym okresie  dla młodziezy szkolnej. Zaplanowano dwa turniej koszykówki oraz dwa turniej piłki nożej . Poniżej szczegóły:
( 7 Lipca 2009)
Czwórbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych.

W środę (17 czerwca) na stadionie przy ul Orkana w Zakopanem  dziewczeta i chłopcy ze szkól podstawowych powiatu Tatrzańskiego zmierzyli się w corocznym czwórboju lekkoatletycznym składającym się ze: skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegów na dystansie 60m i 600m ( dziewczęta) 1000m  ( chłopcy) W galerii fotoreportaż z zawodów!!!!!  Wyniki wkrótce.!!!!
( 17 Czerwca 2009)
XV Letnia Liga Szkolna w skokach I edycja.

Pierwsza edycje tegorocznej XV Letniej Ligi Szkolnej rozegrano 13 czerwca. Na kompleksie średnich skoczni w  zakopiańskim COS-e stanęło ponad 50 skoczków w tym trzy dziewczyny, którzy zostali sklasyfikowani w czterech kategoriach wiekowych.  36 z nich w tym dwie dziewczyny zmierzyło się jeszcze na trasach biegowych biorąc udział w  kombinacji norweskiej.
( 15 Czerwca 2009)
VI Kwietny Bieg w Zakopanem.

10 czerwca przez  Zakopane w godzinach rannych przebiegła sztafeta VI Kwietnego Biegu.   Sztafeta została przejęta od biegaczy z Kościeliska na Groniku o godz 5.50. W ciągu 46 minut zakopiańska zmiana pokonała dystans 8,5 km do granicy z Poroninem na Misiagach.
( 10 Czerwca 2009)
XV Letnia Liga Biegowa i Euroliga Biegowa.

Przy zmiennej pogodzie  na Dolnej Równi Krupowej młodzi biegacze wzięli udział w  kolejnej edycji XV Letniej Ligi Biegowej.  Równocześnie były to zawody Euroligi. W zawodach wzięło udział blisko 200 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu tatrzańskiego.   W galerii fotoreportaż z biegu.!!!
( 9 Czerwca 2009)
Dni Zakopanego- Spotkanie ze sportowcami i trenerami,

Z okazji Dni Zakopanego w sali obrad Urzędu Miasta Zakopane  ze sportowcami i trenerami zakopiańskich klubów spotkali się przedstawiciele władz Powiatu i Urzędu Miasta. Coroczne spotkanie z wyrózniajacymi się sportowcami, którzy rozsławiają nasz rgion oraz zasłuzonymi trenerami było okazją do podziękowań. Nagrody i wyróżnienia wręczali v-ce starosta Andrzej Skupeń , v-ce burmistrz Jan Gąsienica Walczak ,przewodniczący Rady Miasta Wawrzyniec Bystrzycki.oraz przewodniczący  komisji sportu Krzysztof Wiśniowski.  Poniżej lista nagrodozonych a w galerii kilka fot Agaty Pacelt ze spotkania!!!
IX Mistrzostwa Polski Skarbowców - wyniki:

Ponad 3000 pracowników 156 jednostek skarbowych z całej Polski wzięło udział w  IX Mistrzostwach, które rozegrane zostały w Zakopanem.  W galerii fotoreportaż z zawodów!!!  Wyniki poniżej:
( 8 Czerwca 2009)
Gimnazjada w koszykówce dziewcząt- Finały

W sali sportowej Zakopiańskiego Centrum Edukacji rozegrane zostały finałowe mecze  tegorocznej gimnazjady koszykówki dziewcząt. w tej fazie rozgrywek zmierzyły sie druzyny, które wygrały rywalizacje w grupach.  Były to dziewczeta z Murzasichla,  Białego Dunajca oraz zakopiańskich jedynki i dwójki. W wyniku przeprowadzonych meczy mistrzowski tytuł wywalczyła reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Zakopanem , która pokonala Gimnazjum nr 2 a na trzecim miejscu uplasowały się dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Białym Dunajcu. W galerii kilka fot z finałów.!!
( 5 Czerwca 2009)
V Międzynarodowy Turniej Przyjaźni w piłce nożnej Zakopane .

5 maja na stadionie przy ul Orkana w Zakopanem rozegrany został V Międzynarodowy Turniej  Przyjaźni w piłce nożnej. W turnieju wzięły  po dwie reprezentacje: Levocy, Popradu i Zakopanego.  W obu rocznikach najlepsi okazali się piłkarze FAM Poprad, którzy zajęli w ubiegłym roku drugie miejsce , a w tym pokonali ubiegłorocznych zwyciezców LK 05 Levoca. Trzecie miejsce przypadło drużynom UKS 2 Zakopane    W galerii fotoreportaż z rozgrywek. !!!!!
Gimnazjada w koszykówce dziewcząt eliminacje.

W Gminnej Sali sportowej w Białym Dunajcu rozegrane zostały  eliminacje w koszykówce dziewcząt wchodzące w skład tegorocznej gimnazjady,  Do finałow zakwalifikowały się dwie druzyny reprezentujace gimnazja z Murzasichla i  nr 1 w Białym  Dunajcu.   W galerii fotoreportaż z rozgrywek.!!!
( 4 Czerwca 2009)
Mistrzostwa Polski Skarbowców.2009 Zakopane

29 i 30 maja w Zakopanem ponad 3000  przedstawicieli 156 jednostek skarbowych z całej Polski zmagało się o Puchar Ministra Finansów.  W galerii fotoreportaż a wyniki wkrótce.!!!!!
( 31 Maja 2009)
Turniej Koszykówki Chłopców Gimnazjada 2009

Od 25 do 29 maja  przeprowadzony został turniej koszykówki chłopców w ramach tegorocznej gimnazjady. Mecze rozgrywane były w salach sportowych: Zakopiańskiego Centrum Edukacji, Gimanzjum nr 2 w Zakopanem oraz w Gminnej Hali Sportowej w Białym Dunajcu. Mistrzowski tytuł wywalczyła reprezentacja  Gimnazjum nr 1 w Zakopanem.
Rozgrywki 11-tek piłkarskich szkół średnich Zakopane

Trwają rozgrywki piłkarskich reprezentacji zakopiańskich szkół średnich.  Na stadionie przy ul Orkana o tytuł mIstrza powiatu walczą uczniowie ZSHT, ZSB I LO, SLO, i ZSZ nr 1. Pogoda przerwała zmagania i pozostały do rozegrania jeszcze trzy mecze.  W galerii fotoreportaż z ubiegło-tygodniowych spotkań.!!!!