ZIO Soczi. Kowalczyk Mistrzynią Olimpijską w biegu na 10 km
(żródło: PKOL PZN)

Justyna Kowalczyk w pięknym stylu sięgnęła po złoty medal w biegu na 10 km stylem klasycznym. O ponad 18 sekund pokonała  zdobywczynię srebrnego medalu Charlotte Kallę . Brąz zdobyła Norweżka Therese Joahaug. Jedna z głównych faworytek do podium Marit Bjoergen na mecie była dopiero piąta.
( 13 Lutego 2014)
Pierwsze treningi na dużej skoczni. Upadek Kamila Stocha

Skoczkowie rozpoczęli dzisiaj treningi na dużej skoczni. Odbyły się dwie serie treningowe, jednak podczas drugiego swojego skoku Kamil Stoch miał upadek. Ze wstępnym badań na szczęście wynika, że świeżo upieczonemu Mistrzowi Olimpijskiemu nic się nie stało, jednak na wyniki szczegółowych badań musimy poczekać do jutra.
ZIO w Soczi: Gisin i Maze mistrzyniami olimpijskimi Chrapek 33
(żródło: PZN)

Tego w historii jeszcze nie było. Dwie zawodniczki uzyskały ten sam czas zjazdu i obie wywalczyły złote medale olimpijskie. Mistrzyniami zostały Szwajcarka – Dominique Gisin i reprezentantka Słowenii – Tina Maze. Natomiast na najniższym stopniu na podium stanęła inna ze Szwajcarek – Lara Gut. Nasza zawodniczka – Karolina Chrapek zjazd zakończyła na 33. miejscu.
( 12 Lutego 2014)
ZIO Soczi. Adam Cieślar zadebiutował na igrzyskach olimpijskich
(żródło: A. Kosman PZN)

Debiutant na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi Adam Cieślar zajął 39. miejsce w pierwszej konkurencji kombinacji norweskiej - zawodach indywidualnych, rozgrywanych metodą Gundersena na normalnej skoczni HS-106 i 10-kilometrowej trasie biegu. Mistrzem olimpijskim został prowadzący po skokach Niemiec Eric Frenzel, który na ostatnich metrach okazał się o 4,2 sekundy szybszy od Japończyka Akito Watabe. Na trzecim stopniu podium stanął Norweg Magnus Krog.
ZIO Soczi. Bródka 14 Niedźwiedzki 16 w biegu na 1000m

Polscy panczeniści Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki  zajęli w biegu na dystansie 1000 m odpowiednio 14 i 16 miejsce.  Start na tym dystansie był przetarciem przed biegiem na ich koronnym dystansie 1500 m i biegiem drużynowym.  Mistrzem olimpijskim został Holender Stefan Groothuis, srebrny medal zdobył Kanadyjczyk Denny Morrison, a brązowy kolejny z Holendrów Michel Mulder.
ZIO Soczi. Michał Ligocki pożegnał się z rywalizacją
(żródło: PKOL)

Polski snowboardzista Michał Ligocki swój udział na arenach XXII ZIO w Soczi zakończył na etapie kwalifikacji w konkurencji halfpipe’u. Polak ostatecznie został sklasyfikowany na 31. miejscu.
( 11 Lutego 2014)
ZIO Soczi 19. miejsce Hojnisz w biegu pościgowym

Dzisiejszy (11 luty) biathlonowy bieg na dochodzenie na dystansie 10 km w  wykonaniu naszych reprezentantek nie był zbyt udany. Monika Hojnisz zajęła 19. miejsce, 20. była Weronika Nowakowska-Ziemniak, 34. Krystyna Pałka, a 38. Magdalena Gwizdoń.
ZIO Soczi. Polscy biegacze nie przebrnęli eliminacji.
(żródło: PKOl)

Nasi reprezentanci w biegach narciarskich nie przebrnęli dzisiejszych eliminacji do sprintów techniką dowolną.  Agnieszka Szymańczak zajęła 41. miejsce, a  Sylwia Jaśkowiec była 63. Z kolei Sebastian Gazurek zajął 57 miejsce a Maciej Staręga 67.
ZIO Soczi. Artur Waś 9. na 500 m

Panczenista LKS Poroniec Artur Waś zajął doskonałe 9 miejsce w biegu na 500 m. Drugi Polak Artur Nogal (również LKS Poroniec) uplasował się na 36 miejscu
( 10 Lutego 2014)
ZIO Soczi . Chrapek na 17. miejscu w superkombinacji

Polska narciarka alpejska Karolina Chrapek zajęła 17. miejsce w superkombinacji. Polka po zjeździe zajmowała 28. lokatę, zaś slalom pozwolił jej przesunąć się do czołowej dwudziestki.
ZIO Soczi. 7. lokata Nowakowskiej-Ziemniak w sprincie

Weronika Nowakowska-Ziemniak zajęła 7. lokatę w konkurencji sprintu. 21. była Monika Hojnisz, 33. Krystyna Pałka, a 40. Magdalena Gwizdoń.
( 9 Lutego 2014)
IO w Soczi: Złoty Kamil Stoch !!!

Kamil Stoch  zdeklasował dzisiaj swoich rywali - w obydwu kolejkach skakał najdalej i po czterdziestu dwu latach wywalczył dla Polski złoty medal olimpijski. Srebro przypadło skoczkowi ze Słowenii Peterovi Prevcowi a brąz wywalczył Norweg Anders Bardal.  Polskim skoczkom w Zębie rodzinnej miejscowości  mistrza olimpijskiego  kibicowało  na stoku Potoczki liczne grono mieszkańców oraz turystów przebywających na zimowisku.
Justyna Kowalczyk ma złamaną stopę

Justyna Kowalczyk zamieściła dzisiaj na Facebooku zdjęcie rentgenowskie kontuzjowanej stopy. Okazało się, że najlepsza polska biegaczka startuje w igrzyskach olimpijskich w Soczi z wielowarstwowym złamaniem lewej stopy! Mimo problemów ze zdrowiem Kowalczyk zapowiedziała, że na pewno dalej będzie brać udział w zawodach i walczyć o medale.
IO w Soczi: Maciej Kreczmer 39. w biegu łączonym

Fantastyczny finisz i zwycięstwo Szwajcara – Dario Cologna zdobywa złoto w biegu łączonym mężczyzn na dystansie 15 km techniką klasyczną + 15 km techniką dowolną Wicemistrzem olimpijskim został Marcus Hellner, a brązowy medal wywalczył reprezentant Norwegii - Martin Johnsrud Sundby. Dobry wynik osiągnął Maciej Kreczmer, który zakończył bieg na 39. miejscu
ZIO Soczi. Dobry czas Katarzyny Bachledy Curuś i dyskwalifikacja.

O bardzo dużym pechu może powiedzieć nasza panczenistka Katarzyna Bachleda Curuś.   W biegu na 3000 m jadąc w parze z fenomenalną Czeszką Martiną Sablikową uzyskała  z czasem 4.06,73 szósty  rezultat   ale nieznaczne  przekroczenie linii na   spowodowało dyskwalifikację Polki.  Natalia Czerwonka uplasowała się na tym dystansie na 16 miejscu a Luiza Złotkowska była 18.
Pierwszy «« (150-164)(165-179)(180-194)(195-209)(210-224) »» Ostatni