ZIO w Pekinie: Lindvik wygrywa kwalifikacje, Żyła trzeci!
(żródło: skijumping.pl)

Marius Lindvik został zwycięzcą kwalifikacji do konkursu indywidualnego na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106) na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Reprezentant Norwegii triumfował dzięki próbie na odległość 100,5 metra. Trzecie miejsce zajął Piotr Żyła (102,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 5 Lutego 2022)
Therese Johaug złotą medalistką olimpijską w biegu łączonym kobiet. Izabela Marcisz 16
(żródło: skipol.pl)

Pierwszą konkurencję biegową Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022 - bieg łączony 7,5CL + 7,5F - wygrywa Norweżka Therese Johaug. Izabela Marcisz po świetnym biegu zajmuje 16 miejsce, brawo Iza!!
Reprezentanci Podhala jadą do Pekinu

Polski Komitet Olimpijski ogłosił ostateczny skład reprezentacji na Igrzyska w Pekinie, które odbędą się w dniach 4-20 lutego.
( 25 Stycznia 2022)
Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022
(żródło: PZN)

Zarząd PZN, uchwałą numer U/02/Z/27/22 z dn. 17.01.2022, zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które od 4 do 20 lutego 2022 roku odbywać się będą w Pekinie. W kadrze PZN na najważniejszą imprezę czterolecia znalazło się na ten moment łącznie: 22 narciarzy oraz pięcioro snowboardzistów, a także 30 członków sztabu szkoleniowego oraz dwie osoby z kierownictwa PZN. Ostateczny skład ilościowy i osobowy reprezentacji Polski w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz w snowboardzie musi zostać zaakceptowany i zatwierdzony jeszcze przez Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego do dnia, 23 stycznia 2022 roku.
( 18 Stycznia 2022)
Znamy skład Polski na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie!

Tuż po zakończeniu niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w Zakopanem, trener Michal Dolezal na antenie TVP ogłosił skład reprezentacji Polski w skokach narciarskich mężczyzn na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022. W najważniejszej imprezie czterolecia wystąpi pięciu Biało-Czerwonych.
( 16 Stycznia 2022)
Skład biathlonowej reprezentacji Polski na IO w Pekinie
(żródło: PZBiathlonu)

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Polska w konkurencjach biathlonowych wywalczyła sobie pięć miejsc startowych – cztery wśród kobiet, jedno wśród mężczyzn.
( 15 Stycznia 2022)
ZIO w Pekinie: Znamy oficjalny program zawodów w skokach

Już 4 lutego w "Ptasim Gnieździe" odbędzie się ceremonia otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022. Skoczkowie narciarscy o medale powalczą w oddalonym o około 200 kilometrów Zhangjiakou.  Za Skijumping.pl przedstawimy pełny program rywalizacji na kompleksie Snow Ruyi National Ski Jumping Centre, z uwzględnieniem sesji treningowych.
( 13 Stycznia 2022)
Renata Kałuża z Czarnego Dunajca z medalem Igrzysk Paraolimpijskich!

Renata Kałuża z Czarnego Dunajca zdobyła brązowy  medal Igrzysk Paraolimpijskich! Polka wywalczyła go w konkurencji jazdy indywidualnej na czas na handbike'u.
( 31 Sierpnia 2021)
Rozmowy o programie Igrzysk Europejskich w finałowej fazie
(żródło: UMWM)

W Krakowie gościli z dwudniową wizytą przedstawiciele Europejskiego Stowarzyszenia Komitetów Olimpijskich oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Spotkania, pod przewodnictwem Marszałka Witolda Kozłowskiego, dotyczyły programu sportowego Igrzysk Europejskich.
( 27 Maja 2021)
Konrad Niedźwiedzki Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin2022
(żródło: PKOL)

Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego wybrał Konrada Niedźwiedzkiego Szefem Polskiej Misji Olimpijskiej na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin2022
( 2 Kwietnia 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Niemcy obronili tytuł, Polacy z brązowym medalem!

Reprezentacja Niemiec wygrała konkurs drużynowe na dużej skoczni (HS137) na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Srebrne medale wywalczyli Austriacy. Po brąz sięgnęli Polacy w składzie: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki.
( 6 Marca 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Kraft mistrzem świata na duzej skoczni, Żyła tuż za podium

Stefan Kraft został indywidualnym mistrzem świata na dużej skoczni (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentant Austrii zwyciężył w piątkowych zawodach na Schattenbergschanze dzięki skokom na odległość 132,5 m oraz 134 m. Srebrny medal zdobył Norweg Robert Johansson, a brązowy Niemiec Karl Geiger. Tuż za podium rywalizację zakończył Piotr Żyła. Polacy w komplecie zameldowali się w serii finałowej.
( 5 Marca 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Kraft wygrywa kwalifikacje, Żyła czwarty

Stefan Kraft zwyciężył w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego na dużej skoczni (HS137) na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Reprezentant Austrii triumfował dzięki próbie na odległość 127 metrów. Czwarte miejsce zajął Piotr Żyła (127 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.
( 4 Marca 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Niemcy obronili tytuł w mikście, Polska szósta

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie obroniła tytuł mistrzów świata i wygrała konkurs drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie. Srebrne medale wywalczyła Norwegia, a brązowe Austria. Polska powtórzyła wynik z Seefeld i zakończyła zawody na szóstej pozycji.
( 28 Lutego 2021)
MŚ w Oberstdorfie: Piotr Żyła mistrzem świata!

Jest złoto dla Polski! Piotr Żyła został mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie (HS106)! Podopieczny trenera Michala Dolezala triumfował dzięki lotom na odległość 105 m oraz 102,5 m. Srebrny medal wywalczył Karl Geiger, a brązowy Anze Lanisek. Piąty był Dawid Kubacki. W finale wystąpiło czterech Biało-Czerwonych.