Koronawirus wykluczył naszych skoczków z Mistrzostw Świata
(żródło: A.Karczewska PZN)

Juniorskiej reprezentacji Polski w skokach narciarskich mężczyzn zabraknie niestety na starcie zarówno konkursu indywidualnego, jak i drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów w Lahti. Przyczyną jest pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednego z członków naszej reprezentacji.
( 11 Lutego 2021)
MMŚJ w Lahti: Bjoerseth wygrywa konkurs pań, Twardosz ósma
(żródło: skijumping.pl)

Thea Minyan Bjoerseth wywalczyła tytuł mistrzyni świata juniorek na Salpausselce (HS100) w Lahti. Reprezentantka Norwegii zwyciężyła w konkursie indywidualnym dzięki skokom na odległość 98 m i 92 m. Srebrny medal zdobyła Francuzka Josephine Pagnier, a brązowy Słowenka Jerneja Brecl. Ósme miejsce zajęła Anna Twardosz. Do finału awansowały trzy Polki.
Monika Skinder mistrzynią świata juniorek! Karolina Kaleta z brązem

Monika Skinder w pięknym stylu została mistrzynią świata juniorek. 19-letnia reprezentantka Polski wygrała sprint techniką klasyczną rozgrywany w fińskim Vuokatti i tym samym wywalczył drugi w karierze medal Mistrzostw Świata Juniorów. Wicemistrzynią została Szwedka Moa Hansson, a brązowy medal zdobyła kolejna z naszych biegaczek - Karolina Kaleta.
( 10 Lutego 2021)
Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Lahti / Vuokatti 2021

Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład naszej reprezentacji na zbliżające się Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym. Juniorski czempionat odbywać się będzie w tym roku w Finlandii, a gospodarzami zawodów będą Lahti oraz Vuokatti. Reprezentacja Polski będzie liczyła łącznie 57 osób: 29 narciarzy oraz 28 członków sztabu szkoleniowego.
( 28 Stycznia 2021)
MŚJ w Oberwiesenthal: biegi sztafetowe za nami

Reprezentacja mężczyzn w składzie: Dawid Damian, Robert Bugara, Sebastian Bryja i Piotr Sobiczewski wywalczyła ósme miejsce w biegu sztafetowym 4 x 5 km podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Oberwiesenthal. Tytuł mistrzowski zdobyli Amerykanie. Wicemistrzami świata zostali Kanadyjczycy, natomiast na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Włosi.
( 6 Marca 2020)
Kolejny medal Izabeli Marcisz w Oberwiesenthal!

Wielu wspaniałych emocji podczas Mistrzostw Świata Juniorów w niemieckim Oberwiesenthal dostarcza nam Izabela Marcisz, która dzisiaj wywalczyła kolejny, bo już trzeci medal juniorskiego czempionatu. Nasza multimedalistka zdobyła srebrny krążek w biegu ze startu wspólnego na dystansie 15 km techniką dowolną i po raz drugi w karierze została wicemistrzynią świata juniorek. Zwyciężyła Norweżka Helene Marie Fossesholm. Natomiast brąz zdobyła Szwajcarka Siri Wigger.
( 4 Marca 2020)
MŚJ w Oberwiesenthal: Izabela Marcisz z kolejnym medalem!

Znakomicie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Oberwiesenthal prezentuje się Izabela Marcisz, która wywalczyła już dwa medale w biegach narciarskich. Po tytule wicemistrzowskim w sprincie, w poniedziałek podopieczna Aleksandra Wierietielnego zdobyła brązowy medal w biegu na dystansie 5 km techniką klasyczną.
( 3 Marca 2020)
Izabela Marcisz wicemistrzynią świata juniorek w sprincie!

Wspaniale rozpoczęły się dla nas Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. W sobotę w niemieckim Oberwiesenthal srebrny medal w sprincie rozgrywanym techniką dowolną wywalczyła Izabela Marcisz, dla której jest to pierwszy w karierze krążek imprezy mistrzowskiej. Mistrzynią została Szwedka Louise Lindstroem, a brąz zdobyła Szwajcarka Siri Wigger.
( 1 Marca 2020)
Skład reprezentacji PZN na Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim

Od 5 do 14 marca 2020 w norweskim Narviku odbywać się będą Mistrzostwa Świata Juniorów w narciarstwie alpejskim. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego powołał na te mistrzostwa czteroosobową reprezentację zawodników i zawodniczek, którym towarzyszyć będzie pięcioosobowy sztab szkoleniowy.
( 26 Lutego 2020)
Reprezentacja PZN na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym

Zarząd PZN zatwierdził skład reprezentacji Polskiego Związku Narciarskiego na Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym, które 28 lutego rozpoczną się w niemieckim Oberwiesenthal. W juniorskim czempionacie Polskę reprezentować będzie łącznie 26 zawodników i zawodniczek, którym towarzyszyć będzie 24-osobowy sztab szkoleniowy.
Reprezentacja PZN na III Zimowe Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Lozannie

Lozanna będzie gospodarzem III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które będą się odbywały w Szwajcarii od 9 do 22 stycznia 2020 roku. Reprezentacja Polskiego Związku Narciarskiego na tę imprezę będzie liczyła łącznie 23 osoby - 14 zawodników oraz 9 osób ze sztabu szkoleniowego.
( 13 Grudnia 2019)
MŚJ w Rogli: Siódme miejsce Aleksandry Michalik

Drugiego dnia Mistrzostw Świata Juniorów w Rogli snowboardziści oraz snowboardzistki walczyli o medale w slalomie równoległym. Tytuły mistrzowskie zdobyli - Rosjanka Maria Valova oraz reprezentant Ukrainy Mykhailo Kharuk. W finałowej "16" zameldowała się Aleksandra Michalik, która rywalizację w PSL ukończyła na siódmym miejscu.
( 3 Kwietnia 2019)
MŚJ w Rogli: Piąte miejsce Marii Chyc w PGS!

We wtorek w słoweńskiej Rogli rozdano pierwsze medale Mistrzostw Świata Juniorów w snowboardzie alpejskim. Tytuły mistrzowskie w slalomie gigancie równoległym wywalczyli reprezentanci Rosji - Anastasia Kurochkina oraz Dmitrij Łoginow. Bardzo dobry wynik osiągnęła Maria Chyc, która ukończyła rywalizację na piątym miejscu.
( 2 Kwietnia 2019)
Biathlon: Magda Piczura na miejscu ósmym w biegu masowych na Uniwersjadzie
(żródło: skipol.pl)

Ostatni dzień rywalizacji w ramach Uniwersjady  to biegi ze startu wspólnego. Najlepszym wynikiem było dziś ósme miejsce Magdy Piczury.