Skoczkowie zakończyli pierwszą edycję LOTOS Cup
(żródło: A.Karczewska PZN)

W środę na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2017. W drugim konkursie ze względu na mocniej wiejący wiatr w najstarszych kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, B, C i Juniorki rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Rano natomiast warunki były zdecydowania lepsze i zawodnicy w kategoriach Junior E, D oraz Młodziczki bez przeszkód oddali po dwa skoki.  W galerii fotoreportaż  A. Kosman z zawodów
( 4 Stycznia 2017)
W Szczyrku zainaugurowano XIII edycję LOTOS Cup

We wtorek na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zainaugurowali XIII Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Do Szczyrku dotarła prawdziwa zima i ze względu na obfite opady śniegu we wszystkich ośmiu kategoriach wiekowych rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Najwięcej zwycięstw odnieśli dzisiaj reprezentanci klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk oraz WSS Wisła, którzy dwukrotnie stawali na najwyższym stopniu podium.    W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów
LOTOS Cup 2017: Tajner i Jarząbek najlepsi w Szczyrku!

Sara Tajner z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk oraz Kacper Jarząbek z TS Wisły Zakopane zwyciężyli w pierwszym konkursie LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich, który rozgrywany był na skoczni HS-44 w Szczyrku. Drugie miejsce w kategorii Młodziczki zajęła Natalia Kobiela, a najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Przybyła. Natomiast w Juniorze E eq-aequo na drugim miejscu uplasowali się Daniel Skarka i Mikołaj Serwatowicz.
( 3 Stycznia 2017)
LOTOS Cup 2017 startuje na początku stycznia
(żródło: A. Kosman PZN)

Już na początku stycznia, w dniach 3-5 stycznia 2017 roku zainaugurowana zostanie XIII Edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2017 w skokach narciarskich i siódma edycja zawodów w kombinacji norweskiej. Pierwszym miejscem zmagań zawodników będzie kompleks skoczni Szczyrk Skalite oraz trasy biegowe Kubalonki.    W galerii fotoreportaż A. Kosman  z zawodów w 2016 roku
( 28 Grudnia 2016)
LOTOS Cup 2016: Zawodnicy i trenerzy obsypani nagrodami

W sobotę 5 marca w Hotelu Gołębiewskim w Wiśle odbyła się konferencja prasowa, która podsumowała XII Edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich. W konferencji udział wzięły wielkie osobistości skoków narciarskich, m.in. mistrz świata Adam Małysz, legendarny trener Hannu Lepistoe oraz Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer.    W galerii fotoreportaż  A. Kosman z zakończenia
( 6 Marca 2016)
LOTOS Cup w KN finiszował na trasach Kubalonki

W niedzielę, 14 lutego na trasach Istebnej-Kubalonki odbyły się czwarte, finałowe zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w kombinacji norweskiej. Faworyci nie zawiedli i sięgnęli po triumf w klasyfikacji generalnej cyklu. W galerii fotoreportaż A Kosman z zawodów
( 15 Lutego 2016)
Finałowy konkurs skoków narciarskich LOTOS Cup 2016 za nami

W sobotę, 13 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite rozegrany został finałowy konkurs skoków narciarskich LOTOS Cup 2016. Do ostatniego skoku trwała walka o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej cyklu, w której najwięcej triumfów mają zawodnicy WSS Wisła, którzy zgarnęli trzy tytuły, a po jednym mają: TS Wisła Zakopane, LKS Klimczok Bystra, SS-R LZS Sokół Szczyrk, ZTS Zakucie oraz UKS Sołtysianie Stare Bystre. W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów
( 14 Lutego 2016)
LOTOS Cup 2016: Pięć wygranych dla zawodników WSS Wisła

W piątek, 12 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zainaugurowano czwartą, finałową edycję zawodów LOTOS Cup 2016. Po raz kolejny najwięcej złotych medali wywalczyli reprezentanci klubu WSS Wisła w Wiśle, którzy aż pięciokrotnie triumfowali w piątkowych zmaganiach. Bardzo ciekawie przebiegła również rywalizacja w kategorii Junior E, gdzie 45-punktową stratę zdołał odrobić Jan Rzadkosz, który został nowym liderem cyklu, gdyż prowadzący do tej pory Wiktor Szozda zakończył konkurs na szóstym miejscu.   W galerii fotreportaż A. Kosman z zawodów
( 13 Lutego 2016)
LOTOS Cup 2016: zmiany w programie finałowej edycji

W dniach 12-14 lutego odbędzie się czwarta, finałowa edycja zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Zawody zaplanowano na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem oraz trasie biegowej na Kubalonce. Po czwartkowej odprawie technicznej zmianie uległ program zawodów.
( 11 Lutego 2016)
LOTOS Cup 2016: Zacięta walka o żółte koszulki liderów.

6 lutego sukcesem zakończona została trzecia edycja zawodów LOTOS Cup 2016. Na skoczniach w Szczyrku Skalitem w blasku słońca zawodnicy rywalizowali o szósty komplet medali oraz punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Po raz kolejny rywalizację zdominowali zawodnicy wiślańskiego klubu WSS Wisła w Wiśle, którzy triumfowali w czterech z ośmiu kategorii wiekowych.   W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów
( 7 Lutego 2016)
LOTOS Cup 2016: Zawodnicy WSS Wisła zdominowali rywalizację

W samo południe 5 lutego na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zainaugurowano rywalizację w III edycji zawodów LOTOS Cup 2016. Najwięcej zwycięstw tego dnia odnieśli reprezentanci klubu WSS Wisła w Wiśle, którzy zgarnęli cztery złote medale. Po raz kolejny tej zimy na podium stanęli: Paulina Cieślar, Tomasz Pilch oraz Łukasz Podżorski. Dołączył do nich powracający do rywalizacji po przerwie - Tomasz Byrt.     W galerii fotoreportaż A, Kosman z zawodów
( 6 Lutego 2016)
Trzecia edycja zawodów LOTOS Cup 2016: dwa dni skoków w Szczyrku

Trzecia edycja zawodów Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016 w skokach narciarskich zostanie przeprowadzona w dniach 5-6 lutego 2016 roku na kompleksie skoczni narciarskich w Szczyrku Skalitem (HS-44, HS-77 i HS-106). Ze względu na niekorzystną aurę zawody kombinacji norweskiej zostaną przełożone na późniejszy termin.
( 4 Lutego 2016)
LOTOS Cup: KN Liderzy umocnili się na prowadzeniu

W czwartek, 28 stycznia na trasach biegowych ośrodka „Jonidło” w Wiśle rozegrane zostały drugie tej zimy zawody LOTOS Cup w kombinacji norweskiej. Bezkonkurencyjni okazali się dotychczasowi liderzy, którzy pewnie wygrali rywalizację w swoich kategoriach wiekowych.    W galerii fotoreportaż  A Kosman z zawodów
( 28 Stycznia 2016)
LOTOS Cup: walczyli o wyjazd na Puchar Kontynentalny

W środę, 27 stycznia na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Łotwy i Kazachstanu rywalizowali w czwartym w tym sezonie konkursie skoków narciarskich z cyklu LOTOS Cup, a także w serii skoków do kombinacji norweskiej. Stawką w najstarszych kategoriach wiekowych, rywalizujących na obiekcie HS-106, był wyjazd do austriackiego Bischofshofen na Puchar Kontynentalny. Najlepszy w tym sprawdzianie okazał się Przemysław Kantyka, który dzisiaj skakał najdalej i tym samym wywalczył szóste miejsce w składzie reprezentacji Polski na te zawody.  W galerii fotoreportaż A Kosman z zawodów!!
LOTOS Cup: trzy wygrane dla AZS Zakopane

We wtorek, 26 stycznia skoczkinie oraz skoczkowie rozpoczęli rywalizację w trzecich w tym sezonie zawodach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” - LOTOS Cup 2016. Na kompleksie skoczni w Szczyrku Skalitem (HS-44, HS-77 i HS-106) przeprowadzono konkursy skoków w sześciu męskich i dwóch damskich kategoriach wiekowych. Mimo dodatniej temperatury i lekkich podmuchów wiatru rywalizacja przebiegała w bezpiecznych i sprawiedliwych warunkach.    W galerii fotoreportaż A . Kosman z zawodów!!!