Kajakarze popłynęli Dunajcem
(żródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

210 zweryfikowanych zawodników popłynęło we czwartek spod kładki przy lodowisku w trasę LXXII Międzynarodowego Spływu Kajakowego na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. W przyszłym roku impreza obchodzi 80. rocznicę organizacji pierwszej edycji.
( 31 Maja 2013)
Kajakowe Mistrzostwa Polski w zjeździe -4 medale zawodników Pienin
(żródło: KS Pieniny)

Zawodnicy KS Pieniny zdobyli 4 medale na MP w zjeździe (jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe). Oprócz srebrnego krążka w sprincie osady Wiercioch / Majerczak po złoto indywidualnie, w klasycznym zjeździe odbywającym się w sobotę, sięgnął Jan Węglarz w konkurencji K1 juniorów pokonując liczne grono zawodników - zarówno slalomistów jak i płaskarzy z którymi nie rywalizuje na codzień z takich klubów jak Górnik Czechowice, Yacht Club Kraków, "4" Katowice. W sobotę osada Wiercioch / Majerczak do swojej bogatej kolekcji trofeów dołożyła brązowy medal, podobnie w niedzielę w zespołach C2x3 zdobyli także brąz, wspólnie z osadami Radosław Wojtaszek / Artur Wojtaszek i Piotr Mędoń / Adam Czaja. Gratulacje !
( 20 Października 2012)
Maraton szlakiem bł. Jana Pawła II 2012 -
(żródło: K. Sarata KS Pieniny)

Rywalizacja na trasie Sromowce Wyżne - Szczawnica rozpoczęła się od uroczystej Mszy św. sprawowanej przez księdza Grzegorza Gila. Oprócz zawodników, trenerów i osób związanych z kajakarstwem we Mszy św. udział wzięła liczna rzesza szczawnickiej społeczności, a także poczty sztandarowe Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, OSP w Szczawnicy, Gimnazjum Publicznego w Szczawnicy oraz KS Pieniny, wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie.
( 7 Października 2012)
Zawody w ramach zadania "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek"

Przez całe lato KS Pieniny wraz z Miastem i Gminą Szczawnica organizował program "Kajakarstwo - sposób na aktywny wypoczynek". Każdy, kto aktywnie chciał spędzić czas, mógł brać udział w bezpłatnych zajęciach, korzystać ze sprzętu i poznawać tajniki tej pięknej dyscypliny sportu. Wraz z końcem okresu letniego przyszedł czas na podsumowanie programu w formie zawodów. Uczestnicy brali udział w dwóch konkurencjach, najpierw walczyli na trasie sprintu, a potem w slalomie. Niedzielne spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Poniżej wyniki.
( 18 Września 2012)
Medale Mistrzostw Europy Juniorów i U23 dla kajakarzy KS Pieniny.
(żródło: KS Pieniny fot M. Ćwiertniewicz)

W Solkan (Słowenia) rozgrywane są Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców (do 23 lat). Pierwszy dzień finałów przyniósł trzy medale dla reprezentacji Polski. Po złoto sięgnął zespół C2x3 młodzieżowców w którym startowała osada KS Pieniny Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak wspólnie z pochodzącymi również z regionu Pienin: Dominikiem Węglarzem (były zawodnik Pienin, obecnie AZS AWF Kraków) wraz z partnerem Dariuszem Chlebkiem (były zawodnik Sokolicy Krościenko, teraz także AWF Kraków), w składzie znaleźli się także bracia Filip i Andrzej Brzezińscy (AWF Kraków, wcześniej Sokolica).
( 9 Września 2012)
52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe - Memoriał A.A. Wernerów

W Szczawnicy rozegrano po raz 52 Międzynarodowe Regaty Slalomowe  Memoriał A. A. Wernerów. Zawody były równocześnie IV  rzutem Pucharu Polski w slalomie kajakowym.  Pod nieobecność czołówki polskich kajakarzy górskich startujących w Pucharze Świata i Mistrzostwach Europy wykazać się mogli młodsi  i mniej utytułowani zawodnicy. Zawody jednak były emocjonujące a rywalizacja była ostra.    W galerii fotoreportaż K Saraty z zawodów!!!!
( 27 Sierpnia 2012)
PŚ w Pradze: Mateusz Polaczyk na podium!
(żródło: fot M. Ćwiertniewicz)

Wychowanek KS Pieniny Szczawnica  Mateusz Polaczyk stanął na podium zawodów Pucharu Świata w kajakarstwie górskim w konkurencji K-1. W finale zawodów  jakie rozgrywane są w Pradze Polak zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Francuzem Etienne Daille.
( 25 Sierpnia 2012)
MP Seniorów 2012 Nowy Sącz . Grad medali dla zawodników z Pienin.

Podczas Mistrzostw Polski w slalomie kaajkowym,które rozegrane zostały 11 i 12 sierpnia w Nowym Sączu podium zdominowali zawodnicy z Pienin - i to nie tylko  obecni zawodnicy  KS Pieniny Szczawnica ale również wychowankowie  tego klubu bracia Polaczykowie, bracia Brzezińscy a także Monika Liptak ze Sromowiec.
( 13 Sierpnia 2012)
MP Juniorów i OOM Medale dla kajakarzy z KS Pieniny
(żródło: Ks Pieniny)

Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tym roku zostały rozegrane na torze w Krakowie. Po raz kolejny w tym sezonie medalowe pozycje przypadły w udziale zawodnikom KS Pieniny. Organizatorem tegorocznych zmagań w XVIII OOM jest Małopolska, w imprezie tej startują zawodnicy w wieku 15 i 16 lat.
( 23 Lipca 2012)
Brązowy medal pienińskich kajkarzy na MŚ U23
(żródło: K. Sarata KS Pieniny - fot Polski Związek Kajakowy)

Osada KS Pieniny Michał Wiercioch / Grzegorz Majerczak wywalczyła brązowy medal w konkurencji indywidualnej C2 młodzieżowców w Wausau w Stanach Zjednoczonych.  Filip Brzeziński i Andrzej Brzeziński zajęli piąte miejsce Gratulacje!
( 16 Lipca 2012)
VII Puchar Burmistrza Szczawnicy w slalomie kajakowym
(żródło: K. Sarata KS Pieniny.)

7 lipca tor kajakowy na rzece Dunajec w Szczawnicy był areną zmagań dzieci i młodzieży z Polski i Słowacji w slalomie kajakowym. Blisko 80 dziewcząt i chłopców  z 10 klubów kajakowych rywalizowało na kajakach w zawodach o puchar Burmistrza miasta Szczawnica. Zawody zostały zorganizowane przez KS Pieniny.    W galerii kilka fot z zawodów!!!!!    Więcej fot  tutaj.!!!
( 8 Lipca 2012)
Spływ po raz 71.

Około dwustu kajakarzy z Polski, Słowacji, Czech, Węgier i Niemiec wzięło udział w 71. Międzynarodowym Spływie Kajakowym na Dunajcu im. Tadeusza Pilarskiego. Imprezę, która tradycyjnie rozpoczyna się przy Miejskiej Hali Lodowej oficjalnie otworzył Burmistrz Marek Fryźlewicz.
( 8 Czerwca 2012)
ME w kajkarstwie górskim

W drugim dniu Mistrzostw Europy w kajakarstwie górskim rozgrywane były półlfinały teamów  W C2 na 4 miejscu uplasowali się Polacy: Marcin Pochwała/ Piotr Szczepański, Dariusz Chlebek/ Dominik Węglarz oraz Filip i Andrzej Brzezińscy.   W K1 Polacy ( Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Rafał Polaczyk) również upasowali się na czwartym miejscu. Gorzej poszło kobiecej ekipie. Natalia Paciernik, Joanna Medoń Polaczyk oraz Agnieszka Nosal zajęły 9 lokatę
( 11 Maja 2012)
Polscy kajakarze górscy walczą w Mistrzostwach Europy w Augsburgu.

9 maja na torze  kajakowym w Augsburgu rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w kajakarstwie górskim. Rywalizacja w tych zawodach jest ostatnią okazją do zdobycia przepustek na IO w Londynie.  Polscy kajakarze mają kwalifiakcje za sobą ale walkajest o to kto pojedzie  z nich do Londynu.  Trzonem naszej reprezentacji są zawodnicy z Pienin, Agnieszka Nosal, rodzeństwo  Polaczyków Mateusz i Rafafał, Joanna Mędoń Polaczyk, bracia  Andrzej i Filip Brzezińscy- obroncy tytułu mistrzowskiego  sprzed roku.
( 10 Maja 2012)
Kajakowy maraton Szlakiem Papieskim

Dunajcem na odcinku- Sromowce - Szczawnica rozegrany został kajakowy Maraton Szlakiem Papieskim. W zawodach wystartowało 60 zawodników. Przed spływem odprawona została pod przewodnictwem KS Stanisława Kocoła msza sw. przy kamieniu poświęconym Szlakowi Papieskiemu.     W galerii fotoreportaż z zawodów!!!