16 kwietnia w sali obrad zakopiańskiego Urzędu Miasta uroczyście podsumowano XXX Zimową Ligę szkolną w biegach skokach i kombninacji norweskiej.
W galerii fotoreportaż z uroczystości.
W trakcie minionego sezonu pomimo niesprzyjających warunków śniegowych udało się przeprowadzić cztery edycję zawodów: 30 stycznia w Kościelisku Kirach ,11 lutego i 13 marca na trasach biegowych COS i 22 marca na Zokówce.
Łącznie sklasyfikowano 77 dziewcząt i chłopców z 14 szkół podstawowych, oraz 71 biegaczek i biegaczy z 12 gimnazjów. Przeprowadzono również klasyfikację klubową – bowiem podczas t tegorocznej ligi uczestnicy reprezentowali 11 klubów.
Do klasyfikacji końcowej indywidualnej zostały zaliczone 3 biegi do klasyfikacji drużynowej wyniki czterech najlepszych ze wszystkich edycji w każdej kategorii wiekowej.
W klasyfikacji Szkoł Podstawowych nawięcej pkt zgromadziła:
Szkoła Podstawowa w Kościelisku,2505 pkt,
drugie miejsce wywalczyła SP Hańczowa 1054 pkt
a trzecie miejsce SP nr 2 Biały Dunajec 903 pkt
W klasyfikacji gimanzjów pierwsze miejsce zdobyło
Gimnazjum Sportowe Zakopane 2505 pkt,
drugie miejsce zajęlo Gimanzjum w Kościelisku 1641 pkt
a trzecie Gimanzjum nr 2 w Białym Dunajcu 606 pkt
Z kolei w skokach rozegrano trzy edycje 9 i 10 lutego,oraz 14 marca.
W konkursach wzięło udział 93 skoczków z roczników 1991-1997 i mł z 5 klubów:
LKS Biali Biały Dunajec, LKS Poroniec, Start Krokiew Zakopane,
TS Wisła Zakopane, WKS Regle Kościelisko.
W klasyfikacji klubowej pierwsze miejsce zdobył:
KS Start Krokiew Zakopane 1797 pkt,
na drugiej pozycji uplasowało się TS Wisła Zakopane 1772 pkt
a trzecie miejsce wywalaczyli skoczkowie LKS Poroniec Poronin 644pkt
Z kolei w Kombinacji Norweskiej rozegrano jeden konkurs i sklasyfikowano 30 zawodników
w rocznikach 1991 - 1996 z tych samych klubów.
W tej dyscyplinie w klasyfikacji drużynowej
pierwsze miejsce zajął Start Krokiew Zakopane 431 pkt,
na drugim miejscu uiplasował sie LKS Poroniec Poronin 316 pkt
a trzecią pozycję zajęło TS Wisła Zakopane 189 pkt.
Podczas spotkania trenerom i opiekunom młodych zawodników wręczono statuetki symboliczne skrzydła,
które otrzymali:
K. Bafia,
M. Chrapek,
K. Długopolski,
A. Dominiak,
B. Gał,
F. Gąsienica Groń,
Z. Janocha,
J. Jarząbek,
A. Koszyk,
J. Leśnik,
Z. Leśnik,
T. Majoch,
D. Michalik,
A. Pawlikowska,
A. Pitoń,
E. Przybyła,
J. Surówka,
St. Trebunia,
G. Wiercioch,
J. i M Wójcik.
Nagrody wręczali Burmistrz J. Majcher, J. Gąsienica Walczak, F. Gąsienica Groń, St Trebunia, B Sobańska, T. Majoch oraz Wiesław Lenard.
Uczestników na zakońzcenie czekał słodki poczęstunek,
Pełny Ranking do pobrania tutaj w formacie excela !!!
Ranking Biegi
Ranking Skoki i kombinacja Norweska.