I liga juniorów starszych. Zwycięstwo KS Zakopane. Wiatr pierwszym liderem.
 dodano: 26 Sierpnia 2008    (źródło: tekst Z. Karaś , fot H. Kardaś)

Na inaugurację trzecia drużyna ubiegłego sezonu KS Zakopane pokonała beniaminka Turbacz 3-1. W pierwszej połowie meczu, piłkarze obu zespołów w zasadzie nie stworzyli sytuacji bramkowych. Tylko strzał z wolnego Leksa mógł zaskoczyć Nawieśniaka. Piłka po uderzeniu rozgrywającego zakopiańczyków odbiła się od dalszego słupka i nie miał jej, kto skierować do siatki.

Po zmianie stron przez dłuższy czas gra obu zespołom też się nie kleiła. W 57 minucie Koral z łatwością wymanewrował polu karnym Zająca i Sawinę i pewnym strzałem z bliska pokonał Bryniarskiego. Zaraz po wznowieniu szkolny błąd popełnili Antosz z Grzesiakiem przepuszczając wysoko zagraną piłkę w pole karne. Futbolówka odbiła się od słupka i trafiła w nadbiegającego Klusia a następnie do siatki. Druga bramką, jaką zdobyli zakopiańczycy była już przedniej marki. Po podaniu, Klusia do Lampy i ładnej centrze tego drugiego lekko głową piłkę musnął Leks i futbolówka odbijając się od wewnętrznej strony dalszego słupka znowu znalazła się w bramce Turbacza. Kwestia wygranej rozstrzygnęła się 84 minucie po koszmarnym błędzie bramkarza drużyny gości. Nawieśniak zamiast łapać piłkę w polu karnym wybijał futbolówkę nogą i podał do Leksa, który bez problemów posłał, ją do pustej bramki z 18 metrów.

KS Zakopane – Turbacz Mszana Dolana 3-1 (0-0)
Bramki: Kluś 58, Leks 60, 84 - Koral 57.
 Sędziował: Marek Ciężobka z Nowego Targu.
Zakopane: Byniarski – Mrowca, Sawina, Marusarz, Mazalon (55 Zając), Leks, Kluś, Drabik, Bukowski, Lampa (75 Fąfrowicz), Kaleciak.
Turbacz: Nawieśniak – Aleksandrowicz, Antosz, Farganus (55 Grzesiak), Szura, Koral, Surówka (80 Żak), Litera (75 B. Zaborowski), Karalus, Sewioło, Jamróz.
******

Lubań Maniowy – Wiatr Ludźmierz 0-3 (0-3)
Bramki: M. Maciaś 3, 12, 40.
Sędziował: Łukasz Królczyk z Nowego Targu. Żółte kartki: Kobylarczyk – M. Maciaś, Kopeć.
Lubań: Gołębiowski -  Zawada (43 Żyła), Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Sral, Zatłokiewicz (75 Węgrzyniak), Hołyst, Sikora, Kobylarczyk, Potoczak.
Wiatr: D. Maciaś – Lubarda, S. Macias, Figas, Kubowicz, Kopeć, Borkowski, Górz, M. Maciaś, Strama, Cebulski.

Juniorzy Lubania nie wpisali się pozytywnie w obchody jubileuszu 60 lecia swojego klubu. Ich przegrana wynikała przede wszystkim z bardzo słabej postawy w pierwszej odsłonie spotkania. A w niej brylował Marcin Maciaś, który ustrzelił klasycznego hack tricka. Pierwszą i trzecią bramkę zdobywał w podobny sposób. Otrzymywał dalekie podania ze skrzydła mijał obrońcę na pełnym biegu i posyłał piłkę do bramki obok wybiegającego bramkarza. Drugiego gola M. Maciaś zdobył po indywidualnej akcji w polu karnym i pewnym strzale z 8 metrów. W pierwszych 45 minutach ze strony gospodarzy groźnie strzelali tylko Zatłokiewicz i Sikora, ale ich uderzenia leciały nad poprzeczką. Po zmianie stron więcej z gry mieli juniorzy Lubania, ale nadal byli nieprecyzyjni, bowiem strzały Potoczka (dwukrotnie), czy Srala także były za wysokie.
******

Orkan Raba Wyżna – Biali Biały Dunajec 3-3 (1-2)
Bramki: Siwek 9, Lenart 62, 90+2 – Marduła 19, 23, 88 karny.
 Sędziował: Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich. Żółta kartka: Rycerz.
Orkan: Filipek - Radoła, Rycerz, Lenart, Woźniczka, Chrobak, Siwek, Budzik (60 Rapacz), Rzeszutko, Kurańda, Prokop.
Biali: Bużek - Antoł, Karpiel, Skupień, Marduła, Dżoku, Borkowski, Dańko, Cachro, Pluta.

Wicemistrz poprzednich rozgrywek Biali Biały Dunajec wystąpił w tym meczu tylko w dziesięcioosobowym składzie. Wprawdzie obecny był Łukaszczyk, ale nie mając dokumentów tożsamości nie mógł wystąpić w meczu. Mimo to białodunajczanie wcale nie myśleli poddawać się. W pierwszej połowie po bramce Siwka dwa gole zdobył najlepszy na boisku Marcin Marduła. Miał nawet szanse na ustrzelenie hack tricka. Po wyrównaniu wyniku przez Lenarta Marduła przeprowadził indywidualna akcję, w której w polu karnym został nieprzepisowo powstrzymany. Sam wymierzył sprawiedliwość dając swemu zespołowi kolejne prowadzenie. Jednak gospodarze już w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania.
******

Poroniec Poronin – Jordan Jordanów 3-3 (3-1)
Bramki: Łukaszczyk 10, Chrobak 22, J. Stasik 3 – Traczyk 24, Czubin 67, Siepak 71.
 Sędziował: Kazimierz Antolak z Nowego Targu. Żółte kartki: Stasik, Chrobak.
Poroniec: Stachoń – Strzęp (75 Pańszczyk), Gutt, Pawlikowski, Cudzich, Stasik, Kliś, Denić (80 Chowaniec), Maciczek, Chrobak, Łukaszczyk.

Jordan: Kramarz – Kawula (60 Proszek), Traczyk, Kluska, Siepak, Wróbel, Ferek, Czubin (78 Filipek), Motor, Luberda, Rączka.

Juniorzy Porońca mistrzowie II ligi nie uczcili zwycięstwem nad Jordanem uroczystości wręczenia im medali. W pierwszych 45 minutach byli zdecydowanie lepsi i pewnie prowadzili 3-1 mając przy tym okazje na zdobycie dwu-trzech bramek więcej. Po zmianie stron gospodarze oddali inicjatywę przyjezdnym a ci w 71 minucie doprowadzili do remisu. Teraz to juniorzy Jordana mieli okazję na rozstrzygniecie spotkania na swoja korzyść, ale podobnie jak Poroniec nie wykorzystali nadarzających się okazji i wynik się nie zmienił.
*****

Szarotka Nowy Targ – LKS Szaflary 1-2 (0-2)
Bramki: Krauzowicz 59 – P. Walkosz 21, Handzel 44 karny.
Sędziował: Mariusz Mroczek z Zakopanego. Żółte kartki:  Wójciak, Bierówka, Tomala, Szal – Handzel. Czerwone kartki: Wójciak 86 - Handzel 83 za drugie żółte.
Szarotka: A. Sulka – Luberda (46 J. Sulka), Szal, Twardosz, Bierówka, Wójciak, Korzeniowski, Tomalak, Krauzowicz, Żądło (85 Wąsik), Barszczewski (46 Dudek).

Szaflary: Cisoń - Pawlikowski, Szulc, Handzel, Kułach, Kurańda, Wąsik, Furczoń, P. Walkosz, Marek.

Szaflarzanie do Nowego Targu przyjechali w, dziesięciu, ale i ten skład wystarczył na pokonanie nowotarżan. Obie bramki dla Szaflar wypracował Kurańda, który asystował przy pierwszym golu a w 44 minucie wywalczył rzut karny zamieniony na bramkę przez Handzela. Juniorzy Szarotki wprawdzie zdobyli kontaktową bramkę w 59 minucie, jednak na więcej nie starczyło im pomysłu.
******

Sokolica Krościenko – Przełęcz Łopuszna 3-2 (2-0)
Bramki: Jankowski 3, 16, 54 – Hołyst 61, Chowaniec 82 karny.
Sędziował: Roman Baran z Witowa. Żółta kartka Chowaniec.
Sokolica: Zachwieja – Morawczyński, Czerwiec, Bobak, Topolski, Tkaczyk, Chrobak, Adamczyk, Ponicki, Brzegowski, Jankowski.
Przełęcz: Maciasz – Gacek, Kamoń, A. Chmielak, Chowaniec, Zązel, Klamerus, Kasprzak, Hołyst, Buła, D. Chmielak.

Trzy bramki Jankowskiego zapewniły gospodarzom wygrana na inaugurację ligi. Goście w drugiej części meczu byli zespołem lepszym, ale zdołali strzelić tylko dwa gole, a to było za mało nawet na remis.