GLPS
  Siatkówka II III i IV i liga

PLS Chicago
4 kolejka PLS Chicago Lider pokonany w meczu na szczycie.

Po czterech kolejkach PLS Chicago nastąpiła zmiana na fotelu lidera.Po porażce Somy w meczu na szczycie liderem został zespół McGrath Audi który bez większych problemów zwyciężył Vytis . Niespodziankę swoim kibicom sprawili również zawodnicy KGS Net pokonując wyżej notowany Żywiec.

A oto wyniki wszystkich 5 spotkań i
Fullerton      -     Soma      2:0 ( 25:23;28:26)

Fullerton:Chuchała,Sikora,Sokołowski,Kapustka,Rafało,Radojewski
Soma:Krzyżak,Ciszek,Lehnart,Jabłonski,Rafee,Dzierżanowski oraz Wnęk,Kravtsov
Sędziowali: Frącz i Baniak                                 Widzów 70

Mecz lidera z trzecią drużyną ligi zapowiadał się bardzo emocjonująco.Po jednej stronie siatki obrońcy tytułu zespół Fullerton po drugiej brązowi medaliści poprzednich rozgrywek Soma. Siły w tym sezonie bardzo wyrównane I kto wie jak zakończyłoby się to spotkanie gdyby przy stanie 17:13 dla Somy w pierwszym secie bardzo poważnej kontuzji nie nabawił się najlepszy dotychczas na boisku Rafee. Narzucona zmiana spowodowana tą sytuacją pokrzyżowała troszkę szyki Somy I niestety zespół ten przegrał pierwsza partię. Drugi set to swoisty dreszczowiec w którym prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie . Oronną ręka w tej części gry znów wyszli zawodnicy Fullerton I to oni zainkasowali 3 jakże cenne punkty. Soma natomiast po tej porażce spdła na trzecie miejsce w tabeli.

KGS Net        -        Żywiec          2:1 (21:25;25:23:15:11)

KGS Net:Lachowicz,Sobczyk,Volchinov,Świgoń,Majewski,Żuk
Żywiec: B.Haniaczyk,Petrov,Koziara,AnyżRachwalski,Rysz oraz Banyś(libero) Filipek

Sędziowali : Frącz i Baniak                                    Widzów 50
Do dużej niespodzianki doszło w meczu tych drużyn ponieważ wyżej notowany zespół „piwoszy” był stu procentowym faworytem tego spotkania.KGS Net natomiast już w poprzedniej kolejce zgłaszał akces do marszu w góre ligowej tabeli i formę sprzed siedmiu dni utrzymał a dodatkowo poprawił również rozegranie i nie trzeba było długo czekać na efekty. Żywiec natomiast zawiódł na całej linii poczynając od podstawowych elementów siatkarskiego rzemiosła. Bardzo słaba gra w obronie, fatalna zagrywka ( sześć zepsutych zagrywek tylko w tie-breaku)  to zadecydowało o porażce można powiedzieć na własne życzenie.