XVI kolejka Podhalańskiej I ligi juniorów starszych. Wygrana Zakopanego z Szarotką.
 dodano: 18 Maja 2009    (źródło: tekst Z. Karaś fot H. Kardaś)

Piłkarze KS Zakopane  przystąpili do meczu mało skupieni za to gospodarze bardzo zdeterminowani. Pierwsza połowa była wyrównana a okazji do strzelenia goli więcej miała Szarotka. Jednak pierwszą bramkę zdobyli zakopiańczycy, po akcji W. Guta z Sawiną.
 W galerii fotoreportaż Hanny Kardaś z meczu KS Zakopane.!!!!

Ten pierwszy wrzucił piłkę w pole karne a tam T. Gut kiwnął obrońcę i lewą nogą umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Chwilę później Fąfrowicz sfaulował w polu karnym Targosza i „11” na gola zamienił Pacyga. Kilka minut później było już 2-1 dla Szarotki. Długi rajd celnym trafieniem do bramki KS Zakopane zakończył Szal. W drugiej połowie zakopiańczycy z pełną determinacją zabrali się do odrabiania strat. W 63 minucie w zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki nowotarżan posłał Sawina. Losy meczu rozstrzygnęły w końcówce spotkania. Przy obu bramkach asystował Bukowski, który w 81 minucie dograł piłkę T. Gutowi a w doliczonym czasie Kaleciakowi.

Szarotka Nowy Targ – KS Zakopane 2-4 (2-1)
Bramki: Pacyga 28 karny Szal 35 – T. Gut 25, 81, Sawina 63 Kaleciak 90.
Sędziował: Tomasz Jabłonski z Kluszkowiec. Żółte kartki: Twardosz, Pacyga, Romanowski, Sulka, Szal, Wąsik – M. Paszuda.
Szarotka: Piwowarski (61 A. Sulka) – Stawowiak, Zięba, Luberda, Szal, Pacyga, Romanowski, Podkanowicz (46 Pyzowski), Twardosz, Twargosz, Wąsik.
KS Zakopane: D. Paszuda – Mrowca, M. Paszuda, Sawina (79 Mazalon), W. Gut, Fąfrowicz, Bukowski, Drabik, T. Gut (81 Zając), Lampa (70 Bzdyk), Kaleciak.

*****
Poroniec Poronin – Lubań Maniowy 2-1 (1-0)
Bramki: Chrobak 18, 70 – D. Firek 83.
Sędziował: Marcin Tesarski z Kościeliska. Żółta kartka: Hołyst.
Poroniec: Stachoń – J. Gutt, Cudzich, Kliś, P. Pawlikowski, Rzadkosz, Denić, M. Grela J. Stasik, K. Łukaszczyk, Chrobak.
Lubań: Ślęzak – M. Sikora, Wrocławiak, Gorlicki, Firek, Hołyst, Kobylarczyk, Zatłokiewicz, Sral, Potoczak (77 Bibro), Węgrzyniak.

Dwie celne główki Mateusza Chrobaka zapewniły liderowi wygraną z trudnym rywalem i nadal pierwszą lokatę w tabeli. Po kwadransie względnie wyrównanej gry rzut różny wykonywał Kliś. Zagrał piłkę na dalszy słupek do piłki wystartował Chrobak i celnym uderzeniem piłki głową uzyskał prowadzenie dla swego zespołu. W dalszej części gry piłkarze lidera razili nieporadnością a właściwie podejmowaniem nietrafnych decyzji.
W sytuacjach sam na sam zamiast podciągnąć piłkę w pobliże bramki strzelali z dalszych odległości, zamiast strzelać z dogodnych pozycji próbowali stworzyć sobie jeszcze lepsze. Zwykle wtedy tracili piłkę. Jednak w 70 minucie Rzadkosz z Grelą rozegrali ładną akcje na prawym skrzydle. Centra tego drugiego trafiła do nieobstawionego Chrobaka a ten uderzając piłkę głową nie dał już szans na obronę bramkarzowi Lubania. W 83 minucie bramkarz Porońca zafundował swoim kolegom nerwówkę, bowiem przepuścił syczał z 25 metrów pod brzuchem. Wynik jednak się już nie zmienił.

****
Sokolica Krościenko - Orkan Raba Wyżna 5-2 (4-0)
Bramki: Jawor 23, 27, Zachwieja 24, 34, Babiak 88 – Dudor 57, 72.
Sędziował: Jan Pawlikowski ze Stasikówki. Żółte kartki: Jawor, Chrobak, Zachwieja - Radoła, Januszek. Czerwona kartka: Januszek 65 za drugą żółtą.
Sokolica: Ponicki – Jawor (46 Jurkiewicz), M. Babiak, Zachwieja, Czerwiec, Czubiak, A. Bobak, Adamczyk, Topolski, Kacwin, P. Chrobak.
Orkan: P. Chorąży – Radoła, Szlachtowski, Pustułka, Siwek, Kurańda, Rapacz, Dudor, Prokop, Januszek, Woźniak.

W drużynie Sokolicy przez pierwsze 45 minut grał Paweł Jawor i to dzięki niemu gospodarze prowadzili 4-0. Jawor najpierw wywalczył rzut karny, po czym zamienił go na gola. Sam zdobył jeszcze jednego a przy dwu kolejnych bramkach Zachwiei asystował. W przerwie spotkania Jawor został zastąpiony przez Jurkiewicza, ponieważ na drugi dzień przewidywany był do gry w seniorach.
****
Jordan Jordanów - Turbacz Mszana Dolna 6-0 (3-0)
Bramki: Filipek 25, Firek 30, Janowski 31, Luberda 65 karny, Czubin 83, Wróbel 90.
 Sędziował: Piotr Bukowski z Zakopanego. Żółta kartka: Siepak. Czerwone kartki: Siepak za drugą żółtą, Sewioło 70, Antosz 84 za wybitnie niesportowe zachowanie.
Jordan: Kramarz – P. Luberda, Ferek, Siepak, D. Czubin, Janowski, Pietrzak, Firek, Filipek, Motor, S. Wróbel.
Turbacz: D. Górniak - Szura, Litera, Antosz, B. Zaborowski, Farganus, Jamróz, Potaczek, Koral, Polak, Swioło.

Było to niespodziewanie jednostronne widowisko. Juniorzy Turbacza zajmujący o jedną lokatę niżej niż Jordan właściwie nie oddali celnego strzału na bramkę gospodarzy a sami dopuścili do utraty aż 6 goli. Pierwszą bramkę dla Jordana zdobył Filipek strzałem z najbliższej odległości najpierw przyjmując piłkę na 5 metrze. Dwa następne gole były dziełem Janowskiego. Nie bez winy był Górniak, którego piłka przeskakiwała. Za pierwszym razem zmierzającą do bramki piłkę dobił Firek, po drugiej wrzutce Janowskiego futbolówka już bez niczyjej pomocy wpadła do siatki. Na 4-0 podwyższył Luberda wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Firku. Swoje bramki dołożyli Czubin i Wróbel, który ustalił wynik spotkania strzałem z woleja.
****
LKS Szaflary - Biali Biały Dunajec 3-4 (0-3)
Bramki: Pawlikowski 70, Świec 80, 90 - Gąsienica 22, Skupień 25, 34 karny, Karpiel 72.
Sędziował: Bogusław Górnik z Bukowiny Tatrzańskiej.
Szaflary: Cisoń – Świec, A. Szulc, Łach, Michał Pawlikowski, Strama, Kurańda, Jarząbek, B. Marek, M. Wąsik, Kułach (46 Szczerba).
Biali: Bużek – Smajdor, Ł. Pluta, Ł. Antoł, P. Cachro, A. Bafia, Łukaszczyk, Karpiel, Skupień, Gąsienica, Moczarny.

To był chyba kluczowy mecz dla obu zespołów, jeżeli chodzi o pozostanie w lidze. Przegrana gospodarzy raczej skazuje ich na spadek. Juniorzy Białych zdominowali grę w pierwszej odsłonie spotkania. Prowadzenie dla zespołu z Białego Dunajca w 22 minucie po indywidualnej akcji zdobył Gąsienica. Dwa następne gole były autorstwa Skupnia, który najpierw strzelił celnie z 16 metrów po ziemi a następnie wywalczył rzut karny i sam go  wykorzystał. Gospodarze wzięli się do odrabiania strat dość późno i chociaż w 70 minucie zdobyli bramkę to dwie minuty później stracili kolejnego gola. Dwie bliźniacze bramki Świeca w 80 i 90 minucie już nie zmieniły zwycięzcy tego spotkania.
****
Przełęcz Łopuszna - Wiatr Ludźmierz 2-1 (0-1)
Bramki: J. Chowaniec 28, Galarowicz 86.
Sędziował: Jan Buczek z Nowego Targu. Żółte kartki: Maciasz, Buła – Strama, Sopiarz. Czerwona kartka: Górz 53 faul taktyczny.
Przełęcz: Maciasz – Gil, Kamoń (60 Buła), Zajączkowski, Chowaniec, J. Chmielak, Klamerus, D. Chmielak, Hołyst, Galarowicz, Kasprzak.
Wiatr: D. Maciaś – Kopeć, S. Maciaś (46 Sopiarz), Górz, Figas, A. Cebulski, Ulman, Borkowski, M. Strama, Dąbek, P. Luberda (46 Czaja).