Piąty i szósty konkurs tegorocznego Lotos Cup zawitał ponownie do Zakopanego.
Na skoczniach zakopiańskiego COS rywalizowało w pierwszym dniu ( piątek ) 145 skoczków oraz 78 kombinatorów norweskich z Polski Słowacji i Białorusi. W skokach po raz pierwszy w historii LOOTS CUP wystartowali również seniorzy.
W galerii fotoreportaż A. Kosman z zawodów!!!
W najstarszej grupie wiekowej -seniorów wystartowało 7 skoczków, którzy rywalizowali na K-85. Tutaj najlepszy był Łukasz Rutkowski z TS Wisła Zakopane, który za 91,5 oraz 90,5 m otrzymał notę 243,5
Drugie miejsce wywalczył Mateusz Cieślar z KS Wisła Ustronianka a trzecie Kamil Skrobot TS Wisła Zakopane
W kategorii Junior A najdalej skakał Jędrzej Ścisłowicz z LKS Klimczok Bystra (85 83,5 m 222,5 pkt) drugi był Artur Kukuła z KS Wisła Ustronianka a trzeci Patryk Dunajski z KS Wisła Ustronianka.
W juniorach B zwyciężył Mateusz Kojzar (91 i92 m 255 pkt) a drugie miejsce wywalczył Szymon Szostok obaj KS Wisła Ustronianka. Trzeci był Krzysztof Biegun z SS-R LZS Sokół Szczyrk.
W juniorach C na skoczni K-65 jak zwykle bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Leja z AZS Zakopane 68 i 66 m dały mu notę 237,6 i pierwsze miejsce. Drugi był Michał Milczanowski z TS Zakucie Zagórz a trzeci Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka.
Juniorzy D również rywalizowali na K -65 Tutaj w skokach najlepszy był Paweł Wąsek z KS Wisła Ustronianka (63,5 69,5 236,7 pkt), który wyprzedził Dawida Jarząbka z TS Wisła Zakopane oraz Dominika Kastelika z PKS Olimpijczyk Gilowice.
W juniorach E na K-35 najepszy rezultat uzyskał Jarosław Krzak z PKS Olimpijczyk Gilowice 32,5 oraz 31,5 i nota 202,4 zapewniły mu pierwszą lokate. Drugi stopien na podium zajął Mateusz Małyjurek a trzecie Tomasz Pilch obaj KS Wisła Ustronianka.
Dziewcząta starsze skakały na K-65. Tutaj najlepsze były zawodniczki TS Wisła Zakopane. Joanna Szwab zajeła pierwsze miejsce (50,5 i 56,35 156,8 ) a druga była Joanna Gawron. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre a czwarte Monika Luber z Gilowic.
Wśród dziewcząt młodszych najdalej na K-35 skakała Kinga Rajda z Sokoła Szczyrk (25,5 25 137,3 pkt) druga była Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice a trzecia Kamila Karpiel z AZS Zakopane.
Rozegrano również konkursy kombinacji norweskiej. W kategorii junior A najleszy był Michał Podżorski z KS Wisła Ustronianka, drugi był Wojciech Marusarz z AZS Zakopane a trzeci Jan Zięba z TS Wisła Zakopane.
W juniorach B najlepszy rzeultat uzyskał Damian Urbaś z Sołtysianie Stare Bystre, który wyprzedził Krystiana Gryczuka z LUKS Ski Lubawka i Michała Pytla z TS Wisła Zakopane
W juniorach C zwyciężył Łukasz Podżorski z KS Wisła Ustronianka przed Piotrem Byrskim z TS Wisła Zakopane oraz Danielem Mąką z LKS Poroniec Poronin.
W juniorach D rywali zdeklasowła Dawid Jarząbek z TS Wisła Zakopane. Drugi był Paweł Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice a trzeci Krystian Pacholarz z UKS Kłodne .
W juniorach E pierwsze miejsce przypadło Dawidowi Habernemu drugie Maciejowi Zborowskiemu obaj KS Chochołów a trzecie Tomaszowi Pilchowi z KS Wisła Ustronianka.
SKOKI NARCIARSKIE
Senior
1. Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 91,5 m i 90,5 m – nota łączna 243,5 pkt.
2. Mateusz Cieślar (KS Wisła Ustronianka) – 88 m i 85,5 m – nota łączna 227,0 pkt.
3. Kamil Skrobot (TS Wisła Zakopane) – 84 m i 82 m – nota łączna 213,5 pkt.
4. Wojciech Gąsienica Kotelnicki (TS Wisła Zakopane) – 86 m i 78,5 m – nota łączna 212,0 pkt.
5. Michał Pyclik (AZS AWF Katowice) – 81 m i 74 m – nota łączna 189,5 pkt.
6. Mateusz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) – 81 m i 72 m – nota łączna 186,0 pkt.
Wystartowało 7 skoczków.
Junior A (1992 -1993)
1. Jędrzej Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 85m i 83,5 m – nota łączna 222,5 pkt.
2. Artur Kukuła (KS Wisła Ustronianka) – 65,5 m i 63 m – nota łączna 218,5 pkt.
3. Patryk Dunajski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 84 m i 82 m – nota łączna 216,0 pkt.
4. Dawid Kanik (LKS Klimczok Bystra) – 82,5 m i 84 m – nota łączna 208,0 pkt.
5. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – 80,5 m i 80 m – nota łączna 203,5 pkt.
6. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane/ZSMS) – 79,5 m i 79,5 m – nota łączna 197,0 pkt.
Wystartowało 9 skoczków.
Junior B (1994 -1995)
1. Mateusz Kojzar (KS Wisła Ustronianka /SMS Szczyrk) – 91 m i 92 m – nota łączna 255,0 pkt.
2. Szymon Szostok (KS Wisła Ustronianka) – 90 m i 88,5 m – nota łączna 248,0 pkt.
3. Krzysztof Biegun (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) – 93,5 m i 88 m – nota łączna 247,0 pkt.
4. Piotr Mojżesz (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 84 m i 85 m – nota łączna 224,0 pkt.
5. Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 86,5 m i 79 m – nota łączna 214,0 pkt.
6. Adam Ruda (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 82,5 m i 83 m – nota łączna 211,0 pkt.
Wystartowało 32 skoczków.
Junior C (1996 -1997)
1. Krzysztof Leja (AZS Zakopane/ZSMS) – 66 m i 68 m – nota łączna 237,6 pkt.
2. Michał Milczanowski (Zagórskie TS Zakucie/SMS Szczyrk) – 66,5 m i 66 m – nota łączna 232,0 pkt.
3. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – 64,5 m i 65 m – nota łączna 225,3 pkt.
4. Daniel Mąka (LKS Poroniec/ZSMS) – 64,5 m i 64,5 m – nota łączna 223,1 pkt.
5. Przemysław Kantyka (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk) – 64 m i 64,5 m – nota łączna 222,4 pkt.
6. Mateusz Hulbój (PKS Olimpijczyk Gilowice/SMS Szczyrk) – 63 m i 64 m – nota łączna 219,3 pkt.
Wystartowało 26 skoczków.
Junior D (1998 -1999)
1. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka)) – 63,5 m i 69,5 m – nota łączna 236,7 pkt.
2. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – 62 m i 65,5 m – nota łączna 220,5 pkt.
3. Dominik Kastelik (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 61 m i 65 m – nota łączna 215,9 pkt.
4. Bartosz Czyż (KS Wisła Ustronianka) – 57,5 m i 62 m – nota łączna 197,3 pkt.
5. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) – 55,5 m i 61 m – nota łączna 189,1 pkt.
6. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne/ZSMS) – 56,5 m i 60,5 m – nota łączna 187,3 pkt.
Wystartowało 26 skoczków.
Junior E (2000-2001)
1. Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 32,5 m i 31,5 m – nota łączna 202,4 pkt.
2. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) – 31,5 m i 32 m – nota łączna 200,6 pkt.
3. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) – 31 m i 31 m – nota łączna 194,7 pkt.
4. Andrzej Szczechowicz (TS Wisła Zakopane) – 30,5 m i 31,5 m – nota łączna 193,2 pkt.
5. Szymon Pawłowski (LKS Klimczok Bystra) – 31,5 m i 31,5 m – nota łączna 191,8 pkt.
6. Szymon Jojko (KS Wisła Ustronianka) – 30,5 m i 31 m – nota łączna 191,4 pkt.
Wystartowało 32 skoczków.
Dziewczęta starsze (1998 i starsze)
1. Joanna Szwab (TS Wisła Zakopane) – 50,5 m i 56,5 m – nota łączna 156,8 pkt.
2. Joanna Gawron (TS Wisła Zakopane) – 50,5 m i 52 m – nota łączna 144,5 pkt.
3. Magdalena Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 43,5 m i 48,5 m – nota łączna 115,8 pkt.
4. Monika Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) –40,5 m i 42,5 m – nota łączna 91,2 pkt.
Wystartowało 4 skoczkiń.
Dziewczęta młodsze (1999 i młodsze)
1. Kinga Rajda (SS-R LZS Sokół Szczyrk) – 25,5 m i 25 m – nota łączna 137,3 pkt.
2. Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 24 m i 26,5 m – nota łączna 133,8 pkt.
3. Kamila Karpiel (AZS Zakopane) – 22,5 m i 25 m – nota łączna 123,5 pkt.
4. Wioletta Wątroba (PKS Olimpijczyk Gilowice) – 24 m i 23 m – nota łączna 122,2 pkt.
5. Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) – 24 m i 23 m – nota łączna 121,7 pkt.
6. Kamila Bafia (KS Chochołów) – 21 m i 22 m – nota łączna 104,3 pkt.
Wystartowało 7 skoczkiń.
KOMBINACJA NORWESKA
Kategoria OPEN
1. Michał Pyclik (AZS AWF Katowice) – czas biegu 15 min 53,7 sek
2. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) + 11,1 sek
3. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) + 52,9 sek
4. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka) + 58,9 sek
5. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 1 min 0,7 sek
6. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) + 1 min 1,7 sek
Wystartowało 23 zawodników.
Junior A (1992 -1993)
1. Michał Podżorski (KS Wisła Ustronianka) – czas biegu 16 min 03,6 sek
2. Wojciech Marusarz (AZS Zakopane/ZSMS) + 8,8 sek
3. Jan Zięba (TS Wisła Zakopane/ZSMS) + 38,6 sek
4. Vladimir Kudrevich (Białoruś) + 3 min 0,4 sek
5. Piotr Lassak (LKS Poroniec/ZSMS) + 6 min 2,5 sek
Wystartowało 5 zawodników.
Junior B (1994 -1995)
1. Damian Urbaś (UKS Sołtysianie Stare Bystre/ZSMS) – czas biegu 16 min 5,0 sek
2. Krystian Gryczuk (LUKS-Ski Lubawka) + 47,8 sek
3. Michał Pytel (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 49,6 sek
4. Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk) + 54,1 sek
5. Jakub Przybyła (WKS Zakopane/ZSMS) + 1 min 2,6 sek
6. Jan Łowisz (AZS Zakopane/ZSMS) + 1 min 31,2 sek
Wystartowało 16 zawodników.
Junior C (1996 -1997)
1. Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk) – czas biegu: 8 min 16,6 sek
2. Piotr Byrski (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 19,2 sek
3. Daniel Mąka (LKS Poroniec/ZSMS) + 20,5 sek
4. Krzysztof Dziadoń (TS Wisła Zakopane/SMS Szczyrk) + 27,2 sek
5. Nikita Maladtsov (Białoruś) + 27,3 sek
6. Igor Smorul (Zagórskie TS Zakucie) + 1 min 45,0 sek
Wystartowało 17 zawodników.
Junior D (1998 -1999)
1. Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane) – czas biegu: 9 min 20,1 sek
2. Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice) + 25,7 sek
3. Krystian Pacholarz (UKS Kłodne/ZSMS) + 34,5 sek
4. Jakub Jurosz (KS Wisła Ustronianka) + 53,1 sek
5. Paweł Wąsek (KS Wisła Ustronianka)) + 1 min 15,6 sek
6. Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane) + 1 min 21,7 sek
Wystartowało 20 zawodników.
Junior E (2000-2001)
1. Dawid Haberny (KS Chochołów) – czas biegu: 10 min 23,6 sek
2. Maciej Zborowski (KS Chochołów) + 48,6 sek
3. Tomasz Pilch (KS Wisła Ustronianka) + 1 min 7,8 sek
4. Jakub Szczepaniak (LKS Poroniec) + 1 min 23,0 sek
5. Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra) + 1 min 36,1 sek
6. Mateusz Małyjurek (KS Wisła Ustronianka) + 2 min 4,7 sek
Wystartowało 20 zawodników.
Pełne wyniki tutaj w formacie pdf