OOM w skokach Krzysztof Biegun i Jakub Wolny Mistrzami Polski Juniorów
 dodano: 6 Lutego 2013    (źródło: A. Kosman PZN)

Drugi indywidualny konkurs Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich został przeniesiony z Wisły-Malinki na skocznię normalną w Szczyrku Skalitem. Mistrzem Polski w kategorii Junior A został Krzysztof Biegun, a wśród Juniorów B ponownie triumfował Jakub Wolny. w kategorii srebrny medal zdobył zawodnik zakopiańskiego TS Wisła Klemens Murańka

Mistrzem Polski Juniorów A został Krzysztof Biegun. Zawodnik klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk lądował na 102 i 107 metrze, co dało mu pewne zwycięstwo. 8,5 punktu stracił do niego Klemens Murańka (TS Wisła Zakopane), który skoczył 105 i 99,5 metra. Brązowy medal powędrował do Bartłomieja Kłuska (LKS Klimczok Bystra).

Miejsc na podium było tylko trzy, stąd trzecie z czterech "sreberek" z mistrzostw świata juniorów w Libercu - Aleksander Zniszczoł (KS Wisła Ustronianka) wylądowało na czwartym miejscu. Piąty był Grzegorz Miętus, a szósty Stanisław Biela (UKS Sołtysianie Stare Bystre).

Drugi złoty medal w kategorii Junior B zdobył Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra). Na drugim miejscu ze stratą 2,5 punktu do zwycięzcy znalazł się jego klubowy kolega Przemysław Kantyka. Trzecie miejsce zajął Adam Ruda z Zagórskie TS Zakucie.

Czwarty był Kacper Kupczak (SS-R LZS Sokół Szczyrk), piąty Sebastian Okas (TS Wisła Zakopane), a szósty Krzysztof Leja (AZS Zakopane).

Najlepszym klubem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży okazał się KS Wisła Ustronianka, który o punkt wyprzedził sklasyfikowane ex aequo na drugim miejscu kluby SS-R LZS Sokół Szczyrk oraz LKS Klimczok Bystra. Trzy beskidzkie kluby na czele sprawiły, że w klasyfikacji województw wygrał Śląsk o 75 punktów przewagi nad Małopolską, a podium uzupełniło województwo podkarpackie.