START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biegi narciarskie
„VII Biegi Narciarskie Śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”
 dodano: 15 Marca 2013    (źródło: M. Będkowski www.koscielisko.com.pl)

W sobotę 9.03.2013r., w Dolinie Chochołowskiej na Siwej Polanie odbyły się „VII Biegi Narciarskie Śladami Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej”. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Kościelisko, Urząd Gminy Czarny Dunajec, Biathlonowy Klub Sportowy „Wojsko Polskie – Kościelisko” i Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.


Zawody o godzinie 10-tej uroczyście otworzyli: Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń i Prezes Biathlonowego Klubu Sportowego Jan Piczura, serdecznie witając przybyłych zawodników i życząc im sukcesów sportowych i satysfakcji z osiągniętych wyników, a przybyłym gościom miłego spędzenia czasu i dużo emocji sportowych w czasie oglądania zawodów. Zawody zaszczycił swoim przybyciem Ksiądz Proboszcz Jan Lis z Parafii Witów, na której terenie zawody się odbywały.
W zawodach wzięło udział 170 zawodników i zawodniczek. Startowali w 20 grupach wiekowych. Pierwsze 3 miejsca w każdej grupie nagradzane były medalami: złotym, srebrnym i brązowym. Wszyscy zawodnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy uczestnictwa i czekolady. Zawodnicy, którzy w swoich grupach zajęli I, II i III miejsca, otrzymali także nagrody książkowe. Najstarszym zawodnikiem był 83- letni Antoni Marmol słynny narciarz, trener narciarski, ratownik i przewodnik tatrzański, który w najstarszej grupie senioralnej również w tym roku zdobył złoty medal!
Zawody były bardzo dobrze zorganizowane i sprawnie przeprowadzone, za co uczestnicy i goście zawodów bardzo serdecznie dziękują wszystkim organizatorom:
- Starostwu Powiatowemu – Panu Staroście Andrzejowi Gąsienicy Makowskiemu i Radnemu Powiatowemu Józefowi Szwabowi.
– Urzędowi Gminy Kościelisko – Wójtowi Bohdanowi Pitoniowi, Sekretarzowi Wojciechowi Pilchowi, Radnej Zofii Leśnik Przewodniczącej Komisji Oświaty i Sportu, Annie Fidermak prowadzącej w Urzędzie Gminy sprawy sportu, nauczycielce i trenerce Danucie Michalik i Andrzejowi Ryłko.               
– Urzędowi Czarny Dunajec – Wójtowi Józefowi Babiczowi i Sekretarzowi Michałowi Jarończykowi.                                                                   
– Biathlonowemu Klubowi Sportowemu „Wojsko Polskie- Kościelisko” – Panu Prezesowi Janowi Piczurze, Kierownikowi Zawodów majorowi Józefowi Staszlowi i ekipie, która przygotowała i przeprowadziła zawody: Elżbiecie Staszel, Marii Bukowskiej, Adamowi Jakiele, Janowi Ziemianinowi, Wiesławowi Ratułowskiemu i Janowi Murdzkowi. Nad bezpieczeństwem medycznym czuwała pani pielęgniarka Danuta Garus.              
– Wspólnocie Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie – Przewodniczącemu Rady Nadzorczej Józefowi Nędzy i członkowi Zarządu Józefowi Ziębie.
Zawody Komentował niezrównany komentator, nauczyciel, trener, dziennikarz i znawca tematyki sportowej – Czesław Fluder, wspaniale wywiązując się ze swojej roli. Szczególne podziękowania składamy uczennicom z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych „Hotelarz” w Zakopanem: Bogumile Świder, Katarzynie Toczek, Małgorzacie Toczek i Halinie Mrugale, oraz uczennicom z Gimnazjum w Witowie: Małgorzacie Ziębie, Gabrieli Gacek , Klaudii Mniszak i Sarze Gacek, pracującym społecznie w obsłudze technicznej. Dziewczęta bardzo pomogły organizatorom, sprawnie i sumiennie wywiązując się ze swoich obowiązków.
Bardzo dziękujemy właścicielom łąk na Siwej Polanie, że wyrazili zgodę na to abyśmy na ich terenie mogli zawody rozegrać.  Zawodnicy bardzo serdecznie dziękują Urzędowi Gminy Kościelisko oraz  Powszechnej Spółdzielni Spożywców  " Społem" z Zakopanego za ufundowanie dla nich czekolad i napojów , którymi mogli uzupełnić stracone na trasach biegowych kalorie. Szczególne podziękowania wszyscy składamy panu Markowi Barnowskiemu, właścicielowi restauracji „U Śliwy” w Chochołowie, słynącej na Podhalu z bardzo dobrego jedzenia. Mogliśmy się o tym przekonać częstowani wyśmienitym bigosem i gorącą herbatą z cytryną. Dzięki temu zawodnicy mogli zregenerować siły po biegu, a osoby obserwujące zawody nabierały sił do gorącego dopingowania startujących. Pyszny bigos z kuchni polowej i herbatę, wydawała zawodnikom i gościom zawodów pani Małgorzata Frączek ciężko pracując gdy inni startowali, obserwowali zawody i mile spędzali czas.
Mad bezpieczeństwem i porządkiem  zawodów czuwali druhowie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Witowie za co im serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zawodów i serdecznie zapraszamy na „VIII  Biegi Narciarskie Śladami  Błogosławionego Jana Pawła II w Dolinie Chochołowskiej” w przyszłym roku. Zdjęcia można też zobaczyć na stronie internetowej Parafii Witów www.parafiawitow.pl
 
Pełne wyniki tutaj w formacie excela!!!
Maciej Bętkowski
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    921 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018