Słoneczny snowboard
 dodano: 26 Marca 2014    (źródło: Mat prasowe AZS)
Weronika Biela

W dniach 20-23 marca w Białce Tatrzańskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie organizowane przez Klub Uczelniany AZS UŚ Katowice.  Zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności  w trudnych warunkach pogodowych, jednak atmosfera oraz dobre humory dopisywały przez cały czas trwania zawodów.

Akademickie Mistrzostwa Polski rozpoczęły się już w czwartek od rozlosowania zawodników na dwie grupy: wschód i zachód. Po kwestiach technicznych zawodnicy otrzymali numery startowe i zostali zweryfikowani do zawodów. W piątkowy poranek na Stoku Kotelnica panowała iście wiosenna pogoda: było słonecznie i ciepło. Zawody rozpoczęły się równo o 8.30. Podczas eliminacji najlepszą zawodniczką na wschodzie okazała się Weronika Biela z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na zachodzie Magdalena Pasko z AWF Katowice.  W męskich eliminacjach zachód zdominował Płaza Rafał z Politechniki Poznańskiej a najlepszy czas na wschodzie uzyskał Andrzej Gąsienica-Daniel.  W finałowej rywalizacji  kobiet nie brakowało emocji aż do ostatniego zjazdu. Ostatecznie na najniższym stopniu podium znalazła się Natalia Ficek z AWF Kraków. Pierwsze dwa miejsca podzieliły między sobą zawodniczki Uniwersytetu Jagiellońskiego, srebro zdobyła Aleksandra Król a Akademicką Mistrzynią Polski została Weronika Biela z najlepszym czasem 32.51.
W piątek 21 marca o godzinie 21.00 odbyło się zakończenie turnieju wraz z rozdaniem nagród dla zwycięzców. Po oficjalnej części, uczestnicy wzięli udział w imprezie muzycznej, która trwała do samego rana.
W kategorii mężczyzn medale jak w poprzednim sezonie powędrowały do Krakowa. Zeszłoroczny srebrny medalista Oskar Bom z AWF Kraków zajął trzecie miejsce. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Gąsienica-Daniel z Uniwersytetu Ekonomicznego Kraków. Zawodnik Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, Tomasz Kowalczyk udowodnił swoją hegemonie broniąc tytuł Akademickiego Mistrza Polski z czasem 34.14.
W generalnej klasyfikacji drużynowej kobiet, brązowy medal zajęły zawodniczki UAM Poznań, drugie miejsce podium przypadło AWF Katowice a najlepszymi zawodniczkami okazały się studentki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W męskiej klasyfikacji trzecie miejsce zdobyli snowboardziści z Politechniki Poznańskiej, srebro wywalczyło AGH Kraków ,a główną nagrodę wraz ze złotym medalem otrzymali zawodnicy AWF Kraków.
Po oficjalnej części zakończenia turnieju, uczestnicy wzięli udział w imprezie muzycznej, która trwała do samego rana. Podczas zabawy nie trudno było zauważyć studentów z Poznania, którzy swoją energią nakręcali imprezę.
Podziękowania należą się sponsorom za czynny udział w imprezie oraz pomocy bez której Akademickie Mistrzostwa Polski  nie osiągnęłyby takiego poziomu.  Szczególne podziękowania należą się :