5 kolejka PLU – 26.10.2014
 dodano: 29 Października 2014    (źródło: A. Marczyk Wizja Sportu)

Piąty niedzielny wieczór z unihokejem na najwyższym poziomie mieli okazję spędzić widzowie zgromadzeni w Hali Gorce w Nowym Targu. Podhalańska Liga Unihokeja prowadzona przez TKKF „Gorce-Nowy Targ” wraz z Wizja Sportu – Arkadiusz Marczyk z kolejki na kolejkę zaskakuje poziomem rywalizacji uczestniczących w niej zespołów.

Karne: 0:2

Mecz, którego tempo rozkręcało się z minuty na minutę. Oba zespoły badały możliwości rywala i z upływem czasu wrzucały kolejny bieg. Pierwsza połowa zakończyła nie nieznaczną przewagą bramkową Watahy ale widać było, iż Wikar Podhale nie zasypia gruszek w popiele. I rzeczywiście okazało się, że była to tylko przygrywka do niezwykle zaciętej drugiej połowy spotkania. Na 5 minut przed końcem meczu wydawało się, że zawodnicy Watahy zapomnieli jak się lokuje piłeczkę w bramce przeciwników – a sami dali sobie strzelić aż 4 bramki z rzędu. Wtedy to wzięli się do roboty zdobywając kontaktową bramkę. Kiedy już wszyscy odliczali ostatnie sekundy do zakończenia meczu – wtedy odpowiedzialność za wynik wziął na siebie duet T.Daniec – M.Leja i ten pierwszy na 5 sekund przed końcem spotkania zdobył bramkę zapewniającą swojej drużynie co najmniej 1 punkt. Co najmniej, ponieważ w przypadku remisu rozgrywana jest seria rzutów karnych. Ich zwycięzca otrzymuje dodatkowy punkt. Tak się stało w przypadku Wikar Podhale, którego gracze lepiej wykonywali ten element gry.

Karne:  4:3

Skoro gra Ostro Siostro to musi być… ostro. I w tym meczu potwierdziła się ta żartobliwa maksyma. Przeciwnik w postaci Misz Masz także nie zamierzał tanio skóry sprzedawać dlatego mieliśmy kolejny mecz niesamowitej walki. Statystyki pęczniały z minuty na minutę, bramki padały jedna za drugą a sędzia nie wahał się także karać czasowymi wykluczeniami. Drugą część spotkania zawodnicy rozpoczynali od stanu 6:6 i wtedy… zaczęło się robić jeszcze ciekawiej. Po 19 sekundach od wznowienia gry bramkę zdobył Misz Masz by potem w ciągu 3 minut „zarobić” dwie kary mniejsze a także sprokurować karnego dla Ostro Siostro. Szczęśliwie dla nich – rywale nie mieli najlepiej ustawionego celownika i nie wykorzystali karnego. Jednak co  się odwlecze to nie uciecze i za chwilę już mieliśmy remis na świetlnej tablicy. Po kolejnych wymianach celnych ciosów na półtorej minuty przed końcem meczu wynik brzmiał 8:9 dla Misz Masz. Wtedy też zespół ten został ukarany karą mniejszą następnie kolejną karą mniejszą a dodatkowo znów sprokurowali oni karnego dla Ostro Siostro. I tym razem historia się powtórzyła gdyż Ostro Siostro nie wykorzystali karnego a widzowie chwytali się za głowy ponieważ było to na 42 sekundy przed końcem czasu gry. Jednak zimna krew okazała się sprzymierzeńcem Ostro Siostro – przeprowadzili oni jeszcze jeden kontratak i na 12 sekund przed końcem doprowadzili do wyrównania. Aby dopełnić obraz dramaturgii – do wyłonienia zwycięzcy w rzutach karnych potrzeba było przeprowadzić aż osiem prób!

Aula-Bonamedica – Black Shadows 10:7 (5:3)

39:59 10:7 K.Luberda

Mecz, który miał odpowiedzieć na pytanie czy zespół Black Shadows tylko potknął się na rywalu z poprzedniej kolejki czy też rzeczywiście nie osiągnął jeszcze optymalnej formy w rozgrywkach. Ich przeciwnikiem była nieobliczalna Aula-Bonamedica. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zawodników w czerwonych koszulkach a zauważalną różnicę robił wszędobylski Łukasz Chlebda choć jego koledzy też nie odstawali poziomem gry. Z tego powodu wynik po 20 minutach brzmiał 5:3 dla Auli. W drugiej części gry obserwowaliśmy początkowy zryw Black Shadows, które wyrównało rywalizację na 5:5, do tego strzelając piątą bramkę w osłabieniu. Jednakże był to ostatni zauważalny akord tego wieczoru ze strony obecnego mistrza PLU. Aula Bonamedica jak gdyby nic zdobywała bramkę za bramką odskakując im na bezpieczną przewagę 4 goli. Do tego Black Shadows nie wykorzystało karnego co temu zespołowi raczej rzadko się zdarzało w poprzednich meczach. Pieczęć na wyniku postawił Kacper Luberda, strzelając mistrzowi dziesiątą bramkę równo z syreną kończąca to spotkanie. Trzeba też koniecznie wyróżnić obu bramkarzy, gdyż wyczyniali w swoich świątyniach istne cuda. Jeden z nich (Rafał Sulka) po spotkaniu stwierdził na gorąco: „-To początek sezonu i dopiero łapiemy formę, lepiej przegrać teraz kilka meczów niż przegrać w play-off”.

38:20 kara 2 min. Chupacabras

Ostatnie spotkanie tego wieczoru na szczęście dla rozgorączkowanej widowni nie przyniosło już tylu emocji co poprzednie. Przewaga lidera tabeli Chupacabras nie podlegała dyskusji ani przez chwilę. Stopniowo „odpływali” oni wynikiem od zespołu Górale-Amatorzy, choć po pierwszej części gry nie było to jeszcze tak widoczne na świetlnej tablicy. Dopiero druga połowa meczu wyraźnie ukazała różnicę tego wieczoru pomiędzy obiema ekipami. Duża przewaga Chupacabras urzeczywistniła się w postaci pięciu strzelonych bramek przy zerowym koncie rywali. Tym samym umocnili się oni na pozycji lidera tabeli a Górale Amatorzy liczą na kolejne punkty już w następnej kolejce.