START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Kobieca kadra w podnoszeniu cieżarów trenowała w Zakopanem przed MŚ
 dodano: 6 Listopada 2014

  W środę zakończyło sie ponad trztygodniowe zgrupowanie polskich sztangistek , które było bezpośrednim przygotowaniem startowym przed rozpoczynającymi się w sobotę mistrzostwami swiata w  Ałmatach w Kazachstanie. Zawody są rownocześnie pierwszymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016
 


 
 
 
 
Na obozie pod Giewontem przebywały: Wioleta Jastrzębska (WLKS Ignanie Nowe, 48kg), Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra, 58kg), Katarzyna Ostapska (MAKS Tytan Oława, 63kg), Patrycja Piechowiak (LKS Budowlani Nowy Tomyśl, 69kg), oraz  w kategorii +75kg Sabina Bagińska (WKS Śląsk Wrocław) i Magdalena Pasko (MLKS Lechia Sędziszów Małopolski).
 
 
"Pracowaliśmy tu głównie nad technicznym rwaniem i technicznym podrzutem w cyklach co drugi dzień dwa treningi po cztery godziny i co drugi dwa razy po dwie godziny. Niedziele służyły relaksowi i regeneracji organizmu" 
 
W czwartek rano sztangistki wylatują z Warszawy do Kazachstanu, gdzie w sobotę rozpoczyna się nie tylko walka o medale mistrzostw świata.
"To także pierwsza możliwośc kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku i to na nowych zasadach. Do tej pory trzeba było wystawić cztery zawodniczki, które walczyły o cztery kwalifikacje, a od tego roku wysyłamy pełny skład, a liczy się do zespołu cztery najlepsze miejsca" - tłumaczy-Zdzisław Faraś - asystent trenera kadry narodowej kobiet w podnoszeniu ciężarów Waldemara Ostapskiego.
 
 
Według Farasia polskie zawodniczki są bardzo dobrze przygotowane, ale konkurencja jest bardzo mocna. "Faworytkami są reprezentantki Chin, Kazachstanu i oczywiście Rosji. Z naszych o bardzo wysokie miejsca, a więc i kwalifikacje na pewno powalczą Łochowska, która pobiła tu w Zakopanem swoje rekordy życiowe (95 kg rwanie, 116 podrzut). Piechowiak, Bagińska i Pasko. Jastrzębska i Ostapska też na pewno dadzą z siebie wszystko" - ocenił.
 
 
 
  A tak o zgrupowaniu mówi Magdalena Pasko 
" Wykonaliśmy dość dużą objętościówkę i bardzo ciężką pracę i jesteśmy trochę zmęczonę. W Kazachstanie na pewną bedą sporę emocje ale przed startem trochę odpoczniemy. Pokażemy na co nas stać i zdobędziemy te kawlifikacje i punkty , które będą się liczyły na wyjazd do Rio. A ja swoim startem chcę udowodnić że warto we mnie inwestować, że ten wyjazd nie był przypadkiem i pobiję swoje rekordy życiowe. Tutaj w Zakopanem  na sprawdzianie  zbliżyłam się do nich, które wynoszą w rwaniu 103 kg  i w podrzucie  131 kg. Uzyskałam je prawie cztery  tygodnie temu podczas mistrzostw  Polski kobiet w Makowie. Pobyt tutaj w Zakopanem nam służy i wywieziemy stąd górską moc. Który raz jestem w Zakopanem - oj nie liczyłam ale lubię tutaj przyjeżdżać jest tutaj super klimat ,super jedzenie i super obsługa - nic nam tutaj nie brakuje. " powiedziała zawodniczka
 
 
 
 
Łochowska także podkreśliła swoje dobre przygotowanie i nastawienie do startu. 
 " Na pewno jestem bardzo dobrze przygotowana do startu w MŚ.  Tutaj na  treningach poprawiłam swoje rekordy życiowe 95 kg w rwaniu  i 116 kg  w podrzucie. Dlatego założenia są może dużze ale bardzo realne. Na 100 % przepracowaliśmy trzy i pół tygodnia. COS w Zakopanem zapewnił nam wszystko co potrzebowaliśmy. Jest super - lubię tutaj przyjeżdżać, bo góry mająa swoisty urok, specyficzny klimat. Pierwsze dni treningów są zawsze ciężkie ze względu na wysokość ale jest fajnie zwłaszcza jak jest pogoda i możemy korzystać z walorów krajobrazowych. Lubię chodzić w góry ale nie zawsze możemy z tego korzystać .  Tylko podczas zgrupowań  w okresie wprowadzającym to wtedy trener zabiera nas na  wyjścia w góry . Moim ulubionym miejscem jest dolina Pięciu Stawów Polskich- jest tam bardzo ładny zakątek  i wyjście dla mnie tam było fajnym wyzwaniem. 
 Przed nami mistrzostwa. Walka będzie trudna  Najgroźniejsze  rywalki będą z Azji i Rosji ale nie można nikogo wykluczać bowiem zadecyduje walka na pomoście. Ja jadą żeby walczyć przede wszystkim ze swoimi rekordami życiowymi-aby je pobić , poprawić i żeby się jak najlepiej zaprezentować. Mam nadzieję że da to  mi dobre miejsce w klasyfikacji. Ważna jest koncentracja.  Jest to cały proces na który składa się wiele elementów , które mają w tym pomóc dużo zalezy od dnia, nastroju , samopoczucia  trudno do tego schematycznie podejść ale przeważnie słucham dobrej muzyki i spędzam tak  na spokojnie dzień żeby  nie wpaść w presję lub coś co mogłoby na mnie negatywnie wpłynąć." podsumował Joanna Łochowska 
 
 
 
 Katarzyna Ostapska
 
" Bardzo dobrze oceniam zgrupowanie, fajna atmosfera- lubię tutaj przyjeźdżać bowiem  dobrze czuję się w górach. Generalnie świetnie się tutaj trenuje i pracuje. Bardzo dobrze przepracowałam ten okres i na sprawdzianie zbliżyłam się do moich życiowch  rekordów , które wynosza 90 w rwaniu  i 116 kg w podrzucie. Tutaj brakło po kilka kilogramów ale to było w trakcie ciężkiego treningu i  zobaczymy jak będzie na zawodach.   Tam będzie ważna koncentracja. jestem typem zawodnika, który potzrebuje przed startem wyciszenia skupiena na samej sobie  i bycia tak trochę z boku .  Wtedy lubie  obejrzec dobry film poczytać i posłuchać dobrej muzyki najczęściej polskiego rocka."
 
 
 
W Kazachstanie ma wystąpić ponad 680 reprezentantów (279 kobiet i ponad 400 mężczyzn) z 75 państw.  Polskę reprezentować będą także: kat. 85kg - Krzysztof Szramiak (WKS Śląsk Wrocław), kat. 94kg - Tomasz Zieliński i Adrian Zieliński(obaj MGLKS Tarpan Mrocza), kat. 105kg - Arkadiusz Michalski(KPC Górnik Polkowice) i Bartłomiej Bonk (KS Budowlani Opole), kat. +105 kg - Daniel Dołęga(KS Budowlani Opole) i Krzysztof Klicki (CLKS Mazovia Ciechanów).
 
 
Ci, którym w Ałmatach nie uda się wywalczyć kwalifikacji olimpijskich będą mogli spróbować jeszcze raz - w przyszłym roku podczas zawodów MŚ w amerykanskim Houston.   
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3022 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019