Zakopiański World Snow Day jak zwykle obfitował w wiele atrakcji, w których uczestniczyć mogli najmłodsi. Poza zawodami w narciarstwie alpejskim, odbyły się m.in. konkurs w malowaniu bałwana, pokaz zumby, tańca góralskiego, posłuchać można było bajki w wykonaniu aktorów Sceny A2.
W galerii fotoreportaż Sz. Zatorskiego !!!
Imprezę otworzyli burmistrz miasta Zakopane Leszek Dorula wraz ze swoją zastępczynią Agnieszką Nowak-Gąsienicą oraz dyrektorem technicznym Pucharu Świata w Skokach Narciarskich Walterem Hofferem.
Tak jak w roku ubiegłym swoje stoiska edukacyjne otworzyli partnerzy World Snow Day. Wśród nich byli:
Tatrzański Park Narodowy - na stoisku którego można było zapoznać się z informacjami na temat tatrzańskiej przyrody;
Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – gdzie zapoznać można było się z zasadami bezpieczeństwa w górach, zachowania się w trakcie wypadku lub wziąć udział w poszukiwaniach z detektorem lawinowym;
Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa – którego członkowie informowali jak dobrze przegotować się do sezonu zimowego;
Policja – organizująca konkursy na temat bezpieczeństwa
Każde chętne dziecko mogło wziąć udział w darmowym szkoleniu narciarskim.
Wyniki zawodów w narciarstwie alpejskim World Snow Day 2015:
Roczniki 2010 i młodsze – dziewczynki:
1. Klara Kulpińska
2. Susie Maksym
3. Milena Serwatowicz
Roczniki 2010 i młodsze – chłopcy:
1. Stanisław Ćwikła
2. Borys Semkowicz
3. Adam Sokołowski
Rocznik 2009 – dziewczynki:
1. Hania Cukier
2. Jagoda Żegleń
3. Ania Margasińska
Rocznik 2009 – chłopcy:
1. Filip Duda
2. Mieszko Serwatowicz
3. Ksawery Kardaś-Rogowiec
Rocznik 2008 – dziewczynki:
1. Magdalena Biela
2. Weronika Wadrzyk
3. Zofia Łodzińska
Rocznik 2008 – chłopcy:
1. Adam Margasiński
2. Tymek Kardaś
3. Stanisław Gawlak
Rocznik 2007 – dziewczynki:
1. Helenka Cukier
2. Hania Zarzycka
3. Zuzanna Moszczyńska
Rocznik 2007 – chłopcy:
1. Andrzej Łodziński
2. Antoni Łodziński
3. Wojciech Górecki
Roczniki 2005-06 – dziewczynki:
1. Julia Wysocka
2. Katarzyna Piekarska
3. Zuzanna Żegleń
Roczniki 2005-06 – chłopcy:
1. Antek Cukier
2. Mikołaj Serwatowicz
3. Anatol Kulpiński
Roczniki 2003-04 – dziewczynki:
1. Ania Skarbek Malczewska
2. Natalia Stokłosa
3. Zosia Jakubiak
Roczniki 2005-06 – chłopcy:
1. Szymek Zarzycki
2. Kasjusz Namaczyński
3. Tadeusz Bobak
Pełne wyniki tutaj w formacie excela