W dniu 10 marca na terenie Stacji Narciarskiej „Biały Potok” odbyła się kolejna XVII edycja Memoriału Bronisławy Staszel Polamnkowej. Zawody zaliczne były również do punktacji XXXVIII ZLS w biegach narciarskich. Zawody wspólorganziowane były przez MOSIR Zakopane UKS Regle oraz Gminę Kościelisko
Na starcie toru przeszkód staneło ponad 80 dziewcząt i chłopców z Wiśniowej, Mszany Dolnej, Kasiny Wielkiej, Zębu i Gminy Kościelisko z roczników 2008 -1999
Pomysłodawcą toru jest profesor Szymon Krasicki ,który od lat twierdzi, że dzieci powinny bawić się i w pierwszej kolejności nabywać umiejętności techniczne.
Bronisława Staszel Polankowa urodzona. 23 stycznia 1912 w Kościelisku, zm. 1 lutego 1988 tamże) – polska narciarka, ośmiokrotna mistrzyni Polski Karierę narciarską rozpoczęła w latach 20-tych XX wieku jako zawodniczka Towarzystwa Sportowego „Sokół”. Brała udział w mistrzostwach Polski, w których zwyciężyła ośmiokrotnie. W latach 30-tych była ratownikiem GOPR. Wystąpiła w nieoficjalnym biegu kobiet zwyciężając podczas Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 1929. Brała udział w Powstaniu Warszawskim.
Wyniki
|
|
Chłopcy ur. 1999 i 2000 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
11 |
Staszel Dariusz |
G. Kościelisko |
1999 |
04:35,5 |
2 |
52 |
Puto Bartłomiej |
G. Kasina Wielka |
2000 |
05:19,4 |
3 |
51 |
Nawara Jan |
G. Kościelisko |
2000 |
05:22,9 |
4 |
48 |
Szczepaniak Łukasz |
G. Kościelisko |
2000 |
06:14,4 |
5 |
8 |
Kula Maciej |
G. Dzianisz |
1999 |
06:18,8 |
6 |
43 |
Jach Adam |
G. Dzianisz |
2000 |
07:12,3 |
7 |
13 |
Szaflarski Stanisław |
G. Dzianisz |
1999 |
07:14,7 |
8 |
14 |
Zubek Marek |
G. Dzianisz |
1999 |
07:29,8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziewczęta ur. 1999 - 2000 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
23 |
Piekarz Iwona |
G. Wiśniowa |
1999 |
05:27,8 |
2 |
22 |
Kaleta Weronika |
G. Kasina Wielka |
1999 |
05:59,2 |
3 |
21 |
Stasiak Milena |
G. Wiśniowa |
1999 |
07:04,9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Chłopcy ur. 2001 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
70 |
Chowaniak Andrzej |
G. Kościelisko |
2001 |
05:08,8 |
2 |
89 |
Kubowicz Seweryn |
G. Kasina Wielka |
2001 |
05:49,0 |
3 |
87 |
Ogórek Marcin |
G. Dzianisz |
2001 |
06:12,7 |
4 |
84 |
Staszel Michał |
G. Dzianisz |
2001 |
06:49,5 |
5 |
90 |
Murzyn Kamil |
G. Wiśniowa |
2001 |
06:58,1 |
6 |
86 |
Gruszka Grzegorz |
G. Dzianisz |
2001 |
07:13,4 |
7 |
88 |
Tylka Krzysztof |
G. Dzianisz |
2001 |
07:58,4 |
8 |
72 |
Stoch Grzegorz |
G. Dzianisz |
2001 |
07:59,5 |
9 |
83 |
Szpunar Łukasz |
G. Dzianisz |
2001 |
08:05,5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziewczęta ur. 2001 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
92 |
Szymoniak Natalia |
G. Wiśniowa |
2001 |
06:07,6 |
2 |
101 |
Iwaniec Małgorzata |
G. Kościelisko |
2001 |
06:20,2 |
3 |
100 |
Nawara Alina |
G. Kościelisko |
2001 |
06:21,1 |
4 |
102 |
Gąsienica Kamila |
G. Kościelisko |
2001 |
06:27,5 |
5 |
91 |
Jędrocha Patrycja |
G. Wiśniowa |
2001 |
06:41,0 |
6 |
97 |
Oczkoś Julia |
G. Kościelisko |
2001 |
07:46,8 |
7 |
94 |
Bukowska Natalia |
G. Kościelisko |
2001 |
08:06,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Chłopcy ur. 2002-2003 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
130 |
Bugara Robert |
SP Kościelisko |
2002 |
03:28,4 |
2 |
129 |
Iwaniec Sylwester |
SP Kościelisko |
2002 |
04:09,9 |
3 |
165 |
Szczepaniak Dawid |
SP Kościelisko |
2003 |
04:14,1 |
4 |
126 |
Szczepaniak Daniel |
SP Kościelisko |
2002 |
04:31,2 |
5 |
159 |
Michalik Mateusz |
SP Kościelisko |
2003 |
04:44,8 |
6 |
113 |
Domagała Stanisław |
SP Ząb |
2002 |
04:47,6 |
7 |
155 |
Kowalczyk Adam |
SP Kasina Wielka |
2003 |
05:11,4 |
8 |
117 |
Mulica Paweł |
SP Kościelisko |
2002 |
05:13,1 |
9 |
120 |
Bobak Kamil |
SP Ząb |
2002 |
05:13,2 |
10 |
154 |
Dudzik Kamil |
SP Wiśniowa |
2003 |
05:14,1 |
11 |
153 |
Kowal Ksawery |
SP Wiśniowa |
2003 |
05:32,1 |
12 |
118 |
Kluś Michał |
SP Ząb |
2002 |
05:40,2 |
13 |
111 |
Karciarz Andrzej |
SP Ząb |
2002 |
06:13,2 |
14 |
156 |
Kaczorowski Dawid |
SP Kościelisko |
2003 |
06:35,0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziewczęta ur. 2002-2003 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
135 |
Kaleta Karolina |
SP Kasina Wielka |
2002 |
03:54,7 |
2 |
131 |
Bajer Małgorzata |
SP Wiśniowa |
2002 |
03:55,8 |
3 |
187 |
Nędza Anna |
SP Kościelisko |
2003 |
04:23,4 |
4 |
188 |
Szczepaniak Kamila |
SP Kościelisko |
2003 |
04:30,8 |
5 |
140 |
Nędza Kinga |
SP Kościelisko |
2002 |
04:35,8 |
6 |
133 |
Kopytek Joanna |
SP Kasina Wielka |
2002 |
04:38,0 |
7 |
175 |
Dudzik Izabela |
SP Wiśniowa |
2003 |
05:03,6 |
8 |
148 |
Bukowska Magdalena |
SP Kościelisko |
2002 |
05:28,2 |
9 |
172 |
Ślósarz Anna |
SP Wiśniowa |
2003 |
05:38,6 |
10 |
174 |
Dominik Izabela |
SP Wiśniowa |
2003 |
05:48,8 |
11 |
184 |
Bartol Julia |
SP Ząb |
2003 |
05:50,7 |
12 |
134 |
Kuropatwińska Ewa |
SP Poręba |
2002 |
05:59,1 |
13 |
171 |
Kowal Julia |
SP Wiśniowa |
2003 |
06:14,6 |
14 |
136 |
Borowska Weronika |
SP Poręba |
2002 |
06:52,0 |
15 |
173 |
Bonder Sandra |
SP Wiśniowa |
2003 |
06:55,1 |
16 |
132 |
Hajduk Martyna |
SP Poręba |
2002 |
06:59,2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Chłopcy ur. 2004 i 2005 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
212 |
Wójcik Kamil |
SP Ząb |
2004 |
04:23,1 |
2 |
206 |
Wójcik Jakub |
SP Ząb |
2005 |
04:45,0 |
3 |
193 |
Woźniczka Szymon |
SP Wiśniowa |
2004 |
05:07,1 |
4 |
194 |
Rokosz Oskar |
SP Wiśniowa |
2004 |
05:14,4 |
5 |
208 |
Celej Maciej |
SP Kościelisko |
2004 |
05:22,9 |
6 |
209 |
Tylka Suleja Kamil |
SP Kościelisko |
2004 |
05:43,6 |
7 |
192 |
Jaśkowiec Konrad |
SP Wiśniowa |
2005 |
06:10,5 |
8 |
207 |
Celej Jan |
SP Kościelisko |
2005 |
07:13,1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziewczęta ur. 2004 i 2005 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
247 |
Michalik Zofia |
SP Kościelisko |
2004 |
04:24,3 |
2 |
221 |
Gdula Gabriela |
SP Droginia |
2005 |
04:35,9 |
3 |
224 |
Dróżdż Kinga |
SP Wiśniowa |
2004 |
05:00,1 |
4 |
244 |
Karpiel Zofia |
SP Kościelisko |
2005 |
05:01,7 |
5 |
225 |
Kus Julia |
SP Wiśniowa |
2004 |
05:03,9 |
6 |
222 |
Rapacz Oliwia |
SP Kościelisko |
2004 |
05:05,8 |
7 |
243 |
Bończyk Barbara |
SP Kościelisko |
2004 |
05:13,3 |
8 |
223 |
Banach Izabela |
SP Wiśniowa |
2004 |
05:20,3 |
9 |
238 |
Mroczkowska Karina |
SP 2 Zakopane |
2005 |
05:32,5 |
10 |
242 |
Obrochta Julia |
SP Kościelisko |
2004 |
05:59,1 |
11 |
240 |
Świder Ewelina |
SP Kościelisko |
2004 |
06:19,5 |
12 |
230 |
Fatla Zuzanna |
SP Kościelisko |
2005 |
10:54,4 |
13 |
248 |
Bobak Martyna |
SP Kościelisko |
2005 |
12:48,2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Chłopcy ur. 2006 i 2007 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
263 |
Zwatrzko Jan |
SP Kościelisko |
2006 |
03:49,1 |
2 |
266 |
Czuj Michał |
SP Witów |
2006 |
04:13,4 |
3 |
251 |
Gdula Jakub |
SP Droginia |
2006 |
04:20,2 |
4 |
262 |
Stoch-Michna Wojciech |
SP Kościelisko |
2007 |
04:58,0 |
5 |
265 |
Michalik Michał |
SP Kościelisko |
2006 |
05:54,4 |
6 |
252 |
Banach Bartłomiej |
SP Wiśniowa |
2006 |
06:50,9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dziewczęta ur. 2006 i 2007 |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
271 |
Michalik Anna |
SP Kościelisko |
2006 |
04:42,6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Chłopcy ur. 2008 i mł. |
|
|
|
M |
Nr |
Nazwisko i imię |
Szkoła |
Data ur. |
Wynik |
1 |
264 |
Michalik Andrzej |
SP Kościelisko |
2009 |
04:44,4 |
|