Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Monika Hojnisz i Grzegorz Guzik triumfują.
 dodano: 30 Czerwca 2015

W ostatnim dniu trwania Mistrzostw Polski w  biathlonie letnim rozegrany został bieg z mass startu w którym startowali  seniorzy i juniorzy. Natomiast  młodsze roczniki rywalizowały w sztafetach.  Do swojej kolekcji złote medale dołączyli tym razem Monika Hojnisz oraz Grzegorz Guzik. Wśród juniorów triumfowali Beata Lassak oraz Mateusz Janik.

W galerii fotoreportaż z zawodów

Monika Hojnisz została multimedalistka tegorocznych Mistrzostw Polski w  biathlonie letnim. W biegu z mass startu okazała się po raz kolejny bezkonkurencyjna i wywalczyła trzeci złoty medal . Na dystansie 5 km mając 3 pudła uzyskała czas 24.53,4. Drugie miejsce zdobyła Krystyna Guzik - mając 47,3 straty ( obydwie zawodniczki reprezentują AZS AWF Katowice). Trzecie miejsce tym razem wywalczyła Magdalena Gwizdoń BLKS Żywiec
 Wśród seniorów  triumfował Grzegorz Guzik, który 6 km dystans pokonał w 26,30,6 z trzema niecelnymi strzałami.  Dawid Malina tym razem był zdecydowanie słabszy na strzelnicy i 9 pudeł  oraz 30 sek strata do Grzegorza Guzika pozwoliły mu zająć dopiero drugie miejsce. Trzecie miejsce zdobył Krzysztof Pływaczyk.
 Wśród juniorek  kolejny medal do kolekcji dołączyła Beata Lassak BKS WP Kościelisko, drugie miejsce zajęła Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław a trzecie Paulina Krzyżak  KS Duszniki Zdrój. Wśród juniorów podium przedstawiało się następująco. Na najwyższym stopniu stanął Mateusz Janik , drugi był Bartłomiej Filip obaj AZS AWF Wrocław a trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Jakiele BKS WP Kościelisko .
 Młodsze roczniki rywalizowały w sztafetach. BKS WP Kościelisko zdobył dwa złote i dwa srebrne medale.
  W kategorii juniorów młodszych złoto wywalczyli Tadeusz Nędza Kubiniec, Marcin Szwajnos i Paweł Leja. Srebro zdobyły juniorki młodsze : Catherine Spierenburg, Magda Piczura i Joanna Jakieła., Młodziczki  Kornelia Marszałek, Angelika Waliczek i Paulina Pawliczek również zdobyły srebro a młodziczki młodsze czyli Weronika Bieniasz, Anna Nędza Kubiniec i Natalia Stachoń stanęły na najwyższym stopniu podium.