Pewne wygrane Górali, niespodzianka Szarotki.

Piątą i szóstą kolejkę spotkań rozegrali seniorzy. Z nowotarskich drużyn dwa pewne zwycięstwa nad Olimpią Łochów odnieśli na swoim parkiecie Górale. O sporego kalibru niespodziankę postarała się Szarotka, która wygrała wyjazdowe sobotnie starcie z wicemistrzem Polski MUKS Zielonką. W rewanżu górą byli już gospodarze.

Górale w starciu z drużyną z Łochowa podobać się mogli przede wszystkim w grze ofensywnej, w której bardzo sprawnie konstruowali składne i szybkie ataki. Większość z nich kończyła się golami, na ogół bardzo efektownymi. W pierwszym meczu w rolę egzekutorów wcielili się Piotr Kostela i Jakub Korczak. Pierwszy zaliczył 4 trafienia, drugi o jedno mniej. Dzień później ciężar zdobywania bramek przejęli Karol Pelczarski (4 gole) i Mateusz Turwoń (3 gole). Sporo za to pracy przed nowotarżanami jeżeli chodzi o grę w defensywie. Za dużo było w niej bałaganu, chaosu i niedokładności. Z tego brały się bramki dla przyjezdnych.

- Bardzo dużo czasu poświęcamy ostatnio taktyce. Na razie różnie to wychodzi. Raz lepiej, raz gorzej. Stąd nasza gra jeszcze faluje. Dobre momenty, przeplatamy ze słabszymi – przyznał gracz Górali, Bartosz Gotkiewicz.
Szarotce niewiele osób dawało szanse na jakąś zdobycz w Zielonce. Tymczasem nowotarżanie już w pierwszym spotkaniu sięgnęli po komplet punktów, zwyciężając aż 5:1.
- Po słabym występie w Wejherowie zmobilizowaliśmy się na Zielonkę. Rozegraliśmy bardzo dobry mecz przede wszystkim w obronie. Dawno nie graliśmy tak pewnie i cierpliwie, praktycznie nie popełnialiśmy błędów w rozegraniu piłeczki. Świetnie w bramce spisywał Jastrzębski. W trzecie tercji gospodarze się odkryli i wtedy karciliśmy ją kontrami – cieszył się kapitan Szarotki, Lesław Ossowski.
Po 20 minutach niedzielnego spotkania zanosiło się na drugą wygraną Szarotki, która prowadziła 2:0. Potem jednak inicjatywę przejęli rywale. Ułatwili im to nowotarżanie, seryjnie łapiąc wykluczenia. – Część z nich była mocno kontrowersyjna. Wdaliśmy się w dyskusje arbitrami, co nie wyszło nam na dobre. A szkoda, bo pierwsza tercja była kapitalna w naszym wykonaniu – przyznał Ossowski.
Górale Nowy Targ – Olimpia Łochów 12:5 (1:0, 6:3, 5:2) i 12:6 (2:0, 5:4, 5:2)

Bramki dla Górali: I mecz: Kostela 4, Korczak 3, Pelczarski 3, Fryźlewicz. II mecz: Pelczarski 4, Turwoń 3, Widurski 2, Kostela, Gotkiewicz, Korczak.

Górale: Pawlik, Komperda – Subik, Gotkiewicz, Kostela, Fryźlewicz, Korczak – A. Tylka, Turwoń, Pelczarski, Bisaga, Widurski – Polaczek, Garb, Smarduch, M. Tylka, Staszel.

MUKS Zielonka – Worwa Szarotka Nowy Targ 1:5 (0:1, 0:0, 1:4) i 6:4 (0:2, 3:0, 3:2)

Bramki dla Szarotki: I mecz: Panek 2, Zacher, Luberda, Żuk. II mecz: Ryś, Ślusarek, Jachymiak, Panek.

Worwa Szarotka: Jastrzębski – Ligas, Zacher, Hamrol, Augustyn, Ossowski – Barszczewski, Ryś, Żuk, Jachymiak, Ślusarek oraz Panek, Luberda.