Łyżwiarski PŚ Salt Lake City.
 dodano: 23 Listopada 2015

Druga odsłona łyżwiarskiego Pucharu Świata została rozegrana w miniony weekend w Salt Lake City.

Ny uwagę zasługują dwa wyniki Natalia Czerwonka była 9 na 1000 m grupy B a Luiza Złotkowska w biegu z mass startu grupy A wywalczyła 5 lokatę.

W biegu na 5000 m grupy B Luiza Złotkowska zajęła 12 lokatę, Aleksandra Goss była 16 a Urszula Włodarczyk 20.

Na dystansie 500 m gr B Piotr Michalski zajął 6 miejsce a Artur Nogal 17 W grupie A na tym dystansie Artur Waś został sklasyfikowany na 18 miejscu.

Ostatnimi dystansami w piątek były wyścigi na 1500 m. W gr A mężczyzn Jan Szymański zajął 9 miejsce a Konrad Niedźwiedzki 16. W grupie B Zbigniew Bródka zdobył 7 lokatę, Sebastian Kłosiński 9, a Piotr Puszkarski 18

W sobotnim wyścigu na dystansie 1000 m grupy B Jan Szymański był 11, Zbigniew Bródka 24 , a Konrad Niedźwiedzki został zdyskwalifikowany. Na dystansie 1000 m gr B Luiza Złotkowska zajęła 5 lokatę ze stratą 1,32 do zwyciężczyni Kanadyjki Ivanie Blondin (1,55.14). Katarzyna Woźniak zajęła 19 lokatę. W biegu na 1000 m gr A Piotr Michalski był 19.

Z kolei Natalia Czerwonka w biegu na 1500 m gr A zajęła 17 miejsce..

W niedzielnym biegu na dystansie 1000 m gr B Natalia Czerwonka wywalczyła znacznie lepszą 9 lokatę ze startą 0,81 sek do triumfatorki Rosjanki Jekateriny Shikhovej. Luiza Złotkowska w tym wyścigu była 14.

W biegu na 500 m gr B Artur Nogal był 7 a Piotr Michalski 16.

Katarzyna Woźniak w wyścigu z mass startu gr B zajęła 6 miejsce . W tej grupie wśród mężczyzn Jan Szymański był 8 a Marcin Bachanek 9

W drugim biegu gr A na 500 Artur Waś był 5.

Rewelacyjny wynik uzyskała Luiza Złotkowska w biegu z mass startu gr A bowiem zajęła 5 lokatę , Aleksandra Goss uplasowała się na 18 miejscu.

Drużynowy bieg sprinterski mężczyzn zakończył zmagania w Salt Lake city. Polski team w składzie Artur Waś , Artur Nogal i Piotr Michalski zajął 7 miejsce.