START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Znów to zrobiła! Guzik na podium sprintu w Presque Isle.
 dodano: 13 Lutego 2016    (źródło: PZ Biathlonu)

 Kolejny znakomity występ Krystyny Guzik. Polka zajęła trzecie miejsce w sprincie w Presque Isle. Wygrała Gabriela Soukalova z Czech. 


 Starty w Ameryce Północnej zdecydowanie służą Krystynie Guzik. Kilka dni temu Polka zajęła drugie miejsce w sprincie w Canmore, dzisiaj w tej samej specjalności była trzecia w Presque Isle. To czwarte podium w karierze Polki. W 2013 roku zajęła drugie miejsce w biegu na dochodzenie podczas mistrzostw świata w Novym Meście oraz trzecie w tej samej konkurencji w pucharowych zawodach w Hochfilzen.
 
Guzik dobrze rozłożyła siły - całą trasę pokonała w równym tempie. Kluczem do wysokiego miejsca było jednak strzelanie. Polka była na niej bezbłędna i szybka. Pod tym względem była ósmą zawodniczką w całej stawce. Niewiele brakowało, a Guzik zakończyłaby zawody jeszcze jedno miejsce wyżej. Do drugiej Susan Dunklee straciła tylko nieco ponad sekundę.To dobra pozycja przed biegiem na dochodzenie, w którym Polka może kolejny raz zameldować się w czołówce.
 
Zdecydowane zwycięstwo odniosła Gabriela Soukalova. Czeszka była jedną z szybszych biegaczek na trasie. W przeciwieństwie do Marie Dorin Habert i Kaisy Makarainen potrafiła jednak połączyć szybkość z precyzją i nie biegała ani jednej rundy karnej. Na mecie miała prawie 20 sekund przewagi nad Dunklee i Guzik.
 
Niezły start zaliczyła Magdalena Gwizdoń, która z jedną rundą karną uplasowała się w drugiej dziesiątce. Zdecydowanie słabiej wypadły pozostałe reprezentantki Polski. Weronika Nowakowska zakończyła zawody w szóstej dziesiątce, a Monika Hojnisz nie zakwalifikowała się do biegu na dochodzenie.
O włos od kolejnego podium!

Gabriela Soukalova po triumfie w sprincie zwyciężyła także w biegu pościgowym w Presque Isle. Drugie miejsce zajęła Kaisa Makarainen, a trzecie Marie Dorin Habert. Francuzka na ostatniej rundzie ograła świetnie spisującą się Krystynę Guzik. Cały bieg miał niezwykle dramatyczny przebieg ze względu na liczne pudła w strzelaniach w postawie stojąc. Na pierwszym strzelaniu ze ścisłej czołówki spudłowała tylko Dorin Habert, która musiała przebiec dodatkowe 150 metrów. Pozostałe zawodniczki były bezbłędne, więc prowadzenie utrzymała Soukalova, a za nią z kilkunastosekundową stratą plasowały się Dunklee, Wierer i Guzik. Raz pomyliła się Gwizdoń, która spadła na 21. miejsce.
Podczas drugiego pobytu na strzelnicy solidarnie spudłowały Dunklee, Makarainen i Guzik. Wciąż na bezpiecznym prowadzeniu znajdowała się Soukalova, drugie miejsce z 11-sekundową stratą okupowała Wierer, a na trzecie awansowała tym razem bezbłędna Dorin. Jeden błąd kosztował Guzik spadek na ósme miejsce. Tym razem bezbłędna była Gwizdoń, która przeskoczyła na czternastą lokatę.
Trzecie strzelanie spowodowało olbrzymie przetasowania w stawce. Wszystkie zawodniczki z czołówki pudłowały na potęgę i zaliczały co najmniej dwie karne rundy. Na prowadzenie wyszła Wierer mimo trzech karnych rund, tuż za nią wybiegła Soukalova, która też spudłowała 3 razy, a trzecia była Dunklee która pomyliła się tylko dwa razy. Guzik przebiegła 300 dodatkowych metrów, a mimo to awansowała na szóstą lokatę. Niespotykaną sytuację, być może związana z warunkami atmosferycznymi, wykorzystały zawodniczki z drugiej dziesiątki – bezbłędne Aymonier, Gwizdoń i Brorsson wskoczyły do dziesiątki.
Czwarte strzelanie też obfitowało w karne rundy. Bardzo solidna w tym sezonie Soukalova strzelała długo, ale była bezbłędna i dzięki temu mogła bezpiecznie zmierzać po zwycięstwo. Na drugie miejsce awansowała również bezbłędna Makarainen, a na trzecie Krystyna Guzik, która tym razem także się nie pomyliła. Dziesięć sekund do Polki traciły szybko biegające Dunklee i Dorin Habert. Magdalena Gwizdoń spudłowała dwukrotnie i spadła na czternaste miejsce.
Na ostatnim okrążeniu Gabriela Soukalova spokojnie dowiozła zwycięstwo do mety. Na drugim miejscu dobiegła niezagrożona Makarainen, a trzecie miejsce wywalczyła sobie Dorin Habert, która tuż przed metą dopadła Krystynę Guzik. Polka zanotowała kolejny dobry bieg, ale musiała zadowolić się czwartym miejscem. Czołową szóstkę uzupełniły Dunklee i Vitkova. Magdalena Gwizdoń zakończyła rywalizację na 15. miejscu.
Do biegu nie przystąpiła Weronika Nowakowska. Podobnie jak szesnasta po sprincie Podczufarowa.
Najlepszy czas w biegu pościgowym uzyskała Niemka Preuss, która przesunęła się z 36. miejsca na 14. Na samej biegowej trasie zdecydowanie najszybsza była Marie Dorin Habert.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    740 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018