START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Biathlonowe Mistrzostwa Polski 2016
 dodano: 3 Lipca 2016    (źródło: PZ Biathlonu)

 W Czarnym Borze rozgrywane są Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Przeprowadzone zostały biegi indywidualne, masowe oraz sztafety. W poniedziałek odbędą się  sprinty


Hojnisz i Piasecki najlepsi pierwszego dniaNajpierw upały, a później ulewne deszcze towarzyszyły startującym podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w biathlonie letni. Tytuły w biegach indywidualnych wśród seniorów zdobyli Monika Hojnisz i Marcin Piasecki.
Czarny Bór po raz trzeci w przeciągu ostatnich czterech lat jest gospodarzem krajowego czempionatu w crossie. Miejscowi organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania zapewniając komfortowe warunki zarówno startującym i ich trenerom, jak i kibicom.
Sportowa rywalizacja zaczęła się od występu panów. Obrońcą tytułu był Dawid Malina z Ryfamy Rybnik, który tym razem musiał zadowolić się jednak tylko srebrem. Niespodziewanie po złoto sięgnął bowiem Marcin Piasecki, brąz wywalczył najlepszy z juniorów Marcin Szwajnos. Kolejność pewnie mogłaby być inna, ale prowadzący przez większość rywalizacji Grzegorz Guzik z powodu silnego bólu w okolicach brzucha musiał zejść z trasy.
Rywalizacji nie ukończyła również Kinga Mitoraj. Najlepszą seniorką okazała się Monika Hojnisz, która w samym biegu pokonała drugą najszybszą biathlonistkę aż o dwie minuty. Jej zwycięstwa podczas crossowych mistrzostw Polski jest już normą. Na podium obok niej stanęły juniorka Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń. Warte podkreślenia jest czwarte miejsce Dominiki Bieleckiej, dla której był to debiut w zawodach biathlonowych. Do medalu zabrakło niewiele.
Wśród juniorów młodszych najlepszy byli Wojciech Filip oraz Marcelina Badacz. Po południu swoje zawody rozegrali najmłodsi uczestnicy. Wygrane odnieśli Dawid Woźniak i Paulina Pawliczek (młodzicy) oraz Konrad Badacz i Anna Nędza-Kubiniec (młodzicy młodsi). 
WYNIKI

Hojnisz i Guzik obronili tytuły w biegu masowymSobota była drugim dniem mistrzostw Polski w biathlonie letnim. W najstarszych kategoriach wiekowych rywalizacja toczyła się w biegach masowych. Złote medale wywalczyli Monika Hojnisz oraz Grzegorz Guzik.Hojnisz jest na najlepszej drodze, żeby powtórzyć swoje dokonania z 2012, 2013 i 2015 roku gdy podczas mistrzostw kraju w crossie sięgała po komplet trzech złotych medali. W tym roku ma już na koncie dwa. W sobotnim biegu masowym Hojnisz nie miała najlepszego początku. Podczas strzelania w postawie leżąc spudłowała aż sześciokrotnie. Na jej szczęście w stójce obyło się bez kar i Chorzowianka na mecie zameldowała się blisko minutę przed Magdaleną Gwizdon. Zawodniczka BLKS Żywiec biegała tylko trzy karne rundy, ale nie była w stanie wykorzystać tej przewagi nad młodszą koleżanką z kadry. Brązowy medal wywalczyła Anna Mąka, która o 24 sekundy wyprzedziła Kamilę Żuk (złoto wśród juniorek). Dominika Bielecka zeszła z trasy po trzecim strzelaniu, natomiast Kinga Mitoraj nie stawiła się na starcie.Po wczorajszych problemach ze zdrowiem niczym feniks z popiołów odrodził się Grzegorz Guzik. Olimpijczyk z Soczi okazał się zdecydowanie najlepszym strzelcem w stawce. Tylko trzy pudła pozwoliły mu dobiec do mety jako pierwszy. Nad kolejnym biathlonistą - Marcinem Piaseckim z AZS AWF Katowice - uzyskał nieco ponad pół minuty przewagi. Guzik obronił tym samym tytuł sprzed roki z Kościeliska. Obok tej dwójki na podium znalazł się również Łukasz Szczurek. Czwarty był Rafał Penar, a piąte miejsce zajął zawsze groźny Dawid Malina z Ryfamy Rybnik. Uzyskał on zdecydowanie najlepszy czas biegu, ale z piętnastoma karnymi rundami nie był w stanie nawiązać walki z zawodnikami trenującymi biathlon na co dzień.Młodsze kategorie walczyły o medale w konkurencji sztafet. Najwięcej powodów do radości mieli przedstawiciele BKS WP Kościelisko. Biathloniści i biathlonistki z tego klubu triumfowały w aż trzech kategoriach: juniorzy młodsi, juniorki młodsze oraz młodziczki. Ponadto złote medale zdobywały sztafet AZS AWF Wrocław (juniorzy), UKN Melafir Czarny Bór (młodzicy), MKS Karkonosze Jelenia Góra (młodzicy młodsi) oraz UKS Kamieńczyk (młodziczki młodsze).Na poniedziałek zaplanowano biegi sprinterskie.

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1650 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018