START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Mistrzostwa w Czarnym Borze dobiegły końca, Hojnisz z kompletem tytułów.
 dodano: 5 Lipca 2016    (źródło: PZ Biathlonu)

 W poniedziałek biegami sprinterskimi zakończyły się mistrzostwa Polski w biathlonie letnim. Czarny Bór w doskonałych humorach opuszczać mogą Monika Hojnisz oraz Marcin Piasecki - bezwzględnie dwie największe gwiazdy tegorocznej edycji czempionatu.


 Czarny Bór przyzwyczaił nas już do świetnej organizacji letnich mistrzostw Polski. Tegoroczna edycja przebiła jednak wszystkie poprzednie. Sportowo królowała Monika Hojnisz, która tak jak w ubiegłym roku ponownie zgarnęła komplet medali. W sprincie jako jedyna uzyskała czas poniżej piętnastu minut i wywalczyła swój piętnasty tytuł mistrzyni kraju seniorek w crossowej odmianie biathlonu. Na ogromne wyróżnienie zasługuje również Dominika Bielecka, która zaledwie dwa miesiące po rozpoczęciu treningu strzeleckiego zdobyła swoje pierwsze biathlonowe trofeum. Na najniższym stopniu podium stanęła Kamila Żuk, która o niecałą sekundę wyprzedziła Magdalenę Gwizdoń. Najmłodsza członkini kadry A walczyła jak równy z równym ze starszymi koleżankami, a ponadto wyjeżdża z trzema złotymi krążkami w kategorii juniorek.
Najlepszym seniorem mistrzostw w Czarnym Borze został trochę nieoczekiwanie Marcin Piasecki z AZS AWF Katowice, który po zwycięstwie w biegu indywidualnym oraz drugim miejscu w biegu masowym ponownie stanął na najwyższym stopniu podium. O jego wygranej przesądził świetny bieg. Mimo czterech karnych rund pokonał lepiej strzelającego Łukasza Szczurka. Różnica między nimi na mecie wyniosła tylko osiem dziesiątych sekundy! Brąz wśród seniorów, a jednocześnie złoto w gronie juniorów zgarnął Tomasz Zięba, który spośród wszystkich rywalizujących mógł pochwalić się najlepszym strzelaniem. Spudłował tylko raz.
Ciekawie było w rywalizacji młodszych roczników. Aż sześć karnych rund nie przeszkodziło w odniesieniu wygranej juniorowi młodszemmu Patrykowi Brynowi z Dusznik-Zdroju, który pokonał o piętnaście sekund Wojciecha Filipa. Najlepszą juniorką młodszą okazała sie Patrycja Rutecka z MKS Karkonosze Jelenia Góra. Jej wygrana nie podlegała żadnej dyskusji. Najlepsze strzelanie w stawce pozwoliło jej osiągnąć niemal półminutową przewagę nad Marceliną Badacz.
Jeszcze większe różnice w czołówce były wśród młodziczek. Joanna Koniuszy z PKO Harpagan Gdańsk wygrała z drugą na mecie Darią Gembicką aż o 56 sekund. Najlepszym młodzikiem został Mateusz Gierczyk z miejscowego Melafiru. Po piętach starali mu się deptać Filip Kliś z Warszawy oraz Wojciech Janik - również z Czarnego Boru.
Najbardziej zażarty bój o medale stoczyli młodzicy młodsi. Między pierwszym Janem Guńką a szóstym Fabianem Suchodolskim było tylko dziesięć sekund różnicy! W kategorii młodziczek młodszych - bez niespodzianek. Wygrała Anna Nędza-Kubiniec, na którą nie ma mocnych od zimy.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1664 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018