12 kolejka V ligi. Zła passa trwa.

12 kolejka  nie była zbyt szczęśliwa dla podhalańskich drużyn  bowiem wszystkie uległy swoim przeciwnikom. KS Zakopane przegrała na własnym boisku 0-2 z Olimpią Pisarzowa, Orkan Raba Wyżna również u siebie nie sprostał Grodowi Podegrodzie ,  w wyjazdowych meczach przegrały Orawa Jabłonka  i LKS Szaflary. Z powodu złego stanu boiska nie rozegrano spotkania Jarmuta Szczawnica z Sandecją II .

KS Zakopane - Olimpia Pisarzowa 0-2  (0-2)

0-1 Szkaradek 1', 0-2 Dudek 32' karny.

Sędziował: Damian Szczerba z Nowego Sącza. Widzów 100.

Zakopane: Dziedzic – Stopka, Bogdanowicz (70 Bobak), S. Stalmach, Floryn, K. Stalmach (70 Sawina), K. Bartos (55 Król), Nowobilski, Drabik, Kasperczyk ŻK, M. Grela (46 Pawlikowski).

Olimpia: Baranowski – Koralik, Górski, Pociecha, Szkaradek, Tumidaj, Dudek ŻK, Nawalaniec, Olszanecki (85 Smoleń), Zygmunt, Kubicki.

Kibice jeszcze na dobre nie zajęli miejsc na trybunie a gospodarze przegrywali już 0:1. Goście w 30 sekundzie wykonywali rzut z rogu. Jeden z zakopiańskich graczy wprawdzie wybił piłkę ale wprost na nogę ustawionego na linii szesnastki Szkaradka a ten bez namysłu kopnął piłkę w kierunki bramki zakopiańczyków. Futbolówka wpadła do rogu bramki zasłoniętego Dziedzica. W 8 minucie goście ponownie po rozegraniu kornera byli blisko zdobycia kolejnej bramki, jednak tym razem strzał głową Kubickiego wpadł w ręce zakopiańskiego golkipera. Po tych dwu akcjach gospodarze opanowali sytuację i sami zaczeli atakować. Mimo stworzenia sobie kilku niezłych okazji, żadnej z nich nie udało się im zamienić na bramkę. W 32 minucie po zupełnie niegroźnej sytuacji i strzale z dystansu jednego z graczy Olimpii piłka odbiła się od sztucznej murawy i trafiła w rękę Drabika. Sędzia podyktował rzut karny zamieniony na bramkę przez Dudka. Trzeba jednakże zaznaczyć, że wcześniej arbiter z Nowego Sącza nie podyktował ewidentnego rzutu karnego za faul na Kasperczyku i nie była to jedyna pomyłka sędziego Szczerby w tym meczu. Na jego sędziowanie zrzymali się również kibice gości. W końcówce pierwszej połowy nieźle na bramkę Olimpi strzelał z rzutu wolnego Drabik ale i tym razem piłka wprawdzie minimalnie ale jednak przeszła obok słupka. Po zmianie stron w 56 minucie gospodarze mieli rzut wolny na granicy pola karnego za faul na Nowobilskim, jednak rozegrali go fatalnie. Napór gospodarzy trwał nieustanie i goście dwukrotnie omal sami nie strzelili sobie gola. I właściwie przez cała drugą połowę atakowali gospodarze. Młodym zawodnikom KS Zakopane zabrakło jednak doświadczenie aby stwarzane sobie okazje zamienić na bramki. To był trochę przegrany mecz przez zakopiańczyków.

Szkoda, że zaczęliśmy ten mecz od wyniku 0:1. Był to chyba jedyny poważny błąd naszej młodej defensywy w tym meczu. Podyktowanie rzutu karnego w sytuacji gdy piłka odbiła się od murawy i trafiła w ręce Maikela to nieporozumienie. Nie twierdzę, że przegrana ma nas usprawiedliwiać, każdy chce wygrywać, ale na tym etapie budowy zespołu ważniejsza jest gra sposób budowanie akcji a nie wynik. Wierzę, że gdy ci chłopcy wytrzymają ciśnienie będą robić systematyczne postępy może już na wiosnę powiedział po meczu trener KS Zakopane Dawid Bartos.

(ZK)

Orawa Jabłonka – Płomień Limanowa 0-1 (0-0)

Bramka: 0:1 Kęska 62.

Orawa: T. Zubrzycki – Dworszczak ŻK, W. Zahora, Smutek ŻK, Szczerba – Andrasiak (65 Mędrak), Kasprzak ŻK, T. Zahora, P. Zubrzycki (46 Guziak) – Stasiak, Stehura.

Płomień: Ł. Koza – Dutka, S. Koza, Zawada, Hałapa – Jantas (17 Kęska), Łątka ŻK, Jańczy (77 Wydra), Dudek – Haszczyc, K. Koza ŻK.

Sędziował Paweł Folwarski z Rokicin Podhalańskich. Widzów: 100

Orkan Raba Wyżna – Gród Podegrodzie 1-3 (0-1)

Bramki: 0:1 Knurowski 21, 0:2 Zieliński 60, 1:2 Gromczak 63, 1:3 Skrzymowski 78. Sędziował: Kamil Sobczak z Limanowej. Widzów 100.

Orkan: D. Mozdżeń – Świder, Skwarek, Lenart, K. Rapta, Ł. Kasiniak (60 K. Kasiniak), Teper, Skawski, Pluta (60 Dziechciowski), Gromczak, Filipek (85 Ł. Rapta).

Gród: Binkiewicz - Kostrzewa, G. Konstanty (70 R. Kotas), Majerski, K. Zygmunt, 46 Skrzymowski), Zgrzeblak, Kurowski, Zieliński, Ciurka (77 J. Kotas), Ciągło, Olszak ŻK.

Sokół Słopnice – LKS Szaflary 7-2 (4-0)

Bramki dla Szaflar: J. Gałdyn, Dudzik. Szaflary: Kowalczuk- Mularek, Rusnak, Strama K. Gałdyn - Kantor, Dudzik, J. Gałdyn (80 Zhuk), Bierówka - Joniak (50 Bibro) – Gogolak

W innych spotkaniach 12 kolejki- 22-23 października

Kolejarz Stróże - Łosoś Łososina Dolna 5-1
AKS Ujanowice - Helena Nowy Sącz 4-2
Orzeł Wojnarowa - Zalesianka Zalesie  3-1