START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Najpiękniejsze miasta już z wyjątkowymi nagrodami
 dodano: 8 Listopada 2016    (źródło: Lang Team)

 Radzymin najpiękniejszym miastem startowym, Bytom – miastem premii, a Kraków miastem etapowym – oto rozstrzygnięcia konkursu na „Najpiękniejsze Miasto  73. Tour de Pologne”. Wszystko to ogłoszono podczas uroczystej konferencji, która odbyła się w Krakowie.
 


 
 
– Wybór był trudny, ale dokonała go specjalna komisja po wielogodzinnych dyskusjach – powiedział Czesław Lang, dyrektor wyścigu. I faktycznie, pod uwagę brano wiele czynników, m.in. atmosferę, dodatkowe atrakcje, frekwencję czy organizację. Swoje typy przekazywali sami kolarze, dyrektorzy ekip oraz przedstawiciele mediów. – W kilku miejscach wychodził nam remis, bo w zasadzie wszyscy nominowani zasłużyli na nagrodę – mówił prezes zarządu firmy Lang Team Adam Siluta. I faktycznie, na nagrody i specjalne podziękowania zapracowali wszyscy.
Ostatecznie jednak trzeba było podjąć decyzje. Najlepszym miastem startowym został Radzymin, gdzie rozpoczął się wyścig. To tam przygotowano szereg dodatkowych wydarzeń upamiętniających historię miasta i Polski, z którą związane było hasło wyścigu: „Szlakiem historii”. – Jesteśmy małym miastem, ale bardzo się staraliśmy – opowiadał burmistrz Krzysztof Chaciński. Zadowolony był także zastępca prezydenta Bytomia, czyli najlepszego miasta premii. – Dziękuję za wyróżnienie, ten puchar będzie ozdobą naszego miasta. Cieszymy się tym bardziej, że debiutowaliśmy w Tour de Pologne – mówił pan Robert Dederko. Najlepszym miastem etapowym wybrany został Kraków. – Bardzo się cieszymy z wyróżnienia. Kraków jest tym dla Tour de Pologne, czym Paryż dla Tour de France – opowiadała pani wiceprezydent Katarzyna Król.
Wszyscy nagrodzenie mogli wrócić do swoich miast ze specjalnym pucharem i przez najbliższy rok będą mogli się nim chwalić. A jest czym, bo to, co przygotował rzeźbiarz Bartłomiej Kolbusz, to prawdziwe dzieła sztuki. Wykonane z części rowerowych puchary mają w sobie komputer. Dzięki temu będzie można w nich zapisywać historię wyścigu rok po roku.
Kilka miast z tych, które otrzymały nominacje, już zapowiedziały, że chcą go przejąć. – Traktujemy to jak wyzwanie. Cieszymy się z nominacji. Tour de Pologne w Katowicach to już tradycja, a przyjazd kolarzy mobilizuje mieszkańców miasta i całej aglomeracji, aby wsiąść na rower. Dla nas to także wydarzenie promocyjne, bo pokazujemy, jak zmienia się miasto z przemysłowego w nowoczesną metropolię. Pokazywanie tego przy okazji walki kolarzy daje nam możliwość zapraszania kolejnych gości, których ostatnio nie brakuje – cieszył się wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun i dodawał: – A puchar robi wrażenie. Nie tylko ze względu na okazałe gabaryty, ale też wyjątkowość pracy artysty. Postaramy się jeszcze mocniej w przyszłym roku.
Podobnie mówiła pani Beata Majcher, dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury. – Najważniejsze, że po raz pierwszy wzięliśmy udział w konkursie. Zaangażowaliśmy mieszkańców i pewnie byłoby lepiej, gdyby nie kiepska pogoda, bo to ma znaczenie. Samo miasto dawało radość i chcę to podkreślić. Widziałam kolejki do pomalowanych na żółto rowerów. Wszyscy chcieli zrobić sobie z nim zdjęcia. A o puchar będzie się dalej starali – powiedziała pani dyrektor. Podobnie mówiło wielu innych przedstawicieli miast. I wielu będzie miało okazję już w 2017 roku, bo znajdą się na trasie 74. edycji wyścigu. Na razie Czesław Lang zdradził jedną, ale bardzo ważną tajemnicę przyszłorocznego TdP – rozpocznie się w Krakowie, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    945 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018