START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Unihokej. Pierwsza derbowa wygrana Wiatru
 dodano: 20 Listopada 2016    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W kolejnej serii spotkań rozgrywek ekstraklasy seniorów odnotowaliśmy niespodziankę. W takich kategoriach należy bowiem rozpatrywać zwycięstwo młodej drużyny Wiatru Ludźmierz nad Szarotką Nowy Targ. To pierwsza derbowa wygrana debiutujących w ekstraklasie podopiecznych Rafała Pelczarskiego.


 Ludźmierzanie wygrywali pierwsze, sobotnie starcie mimo że z początku nie układało się ono po ich myśli. Po pierwszej tercji przegrywali już bowiem 0:2. Decydująca o losach spotkania okazał się tercja druga, w której zespół z Ludźmierza zdobył cztery gole z rzędu. Ostatecznie nadzieję Szarotki na korzystny wynik rozwiały dwa kolejne gole Wiatru zdobyte na początku tercji trzeciej.
 
Dzień później Szarotka wzięła rewanż, zwyciężając 8:5. Nowotarżanie prowadzili od początku do końca. Wiatr dwukrotnie zbliżał się na dystans jednego gola, ale Szarotka niemal natychmiast odpowiadała kolejnym trafieniem. Co warte odnotowania obie drużyny zaliczyły po golu zdobyty w liczebnym osłabieniu.
 
– W pierwszej tercji pierwszego meczu Szarotka nas zdominowała – przyznał opiekun Wiatru – Od drugiej tercji nieco zmieniliśmy ustawienie, zaczęliśmy grać wysokim pressingiem i to zdało egzamin. Dopisało nam też w niektórych momentach szczęście. W rewanżu już niewiele mieliśmy do powiedzenia. Brakuje jeszcze chłopcom doświadczenia, nie potrafią utrzymać równego poziomu. Przytrafiło się nam zbyt dużo błędów w kryciu, w dodatku seryjnie łapaliśmy kary – podsumował Pelczarski.
 
- Pierwsze spotkanie zasłużenie przegraliśmy – uważa kapitan Szarotki, Lesław Ossowski - Co prawda dobrze je zaczęliśmy, ale od momentu straty pierwszej, dosyć przypadkowej bramki było już tylko gorzej . Graliśmy kontra za kontrę, a to była woda na młyn dla zawodników Wiatru. Drugie spotkanie już dużo lepsze w naszym wykonaniu, przede wszystkim jeżeli chodzi o dyscyplinę na boisku. O dziwo, mimo że graliśmy tylko na dwie piątki, dobrze wyglądaliśmy fizycznie – ocenił Ossowski.
 
Górale bez większych problemów uporali się w Krakowie z najsłabszą w grupie ekipą Mullti Killers Kraków. Nowotarżanie dwukrotnie zwyciężali w dwucyfrowych rozmiarach: 10:2 i 15:3.
 
- Mecze bez historii – mówi grający trener Górali Piotr Kostela - W pierwszym długo graliśmy zbyt wolno. Z biegiem czasu rywal jednak tracił siły, a my zdobywaliśmy bramki. Mimo wysokiej wygranej, trzeba powiedzieć o słabej obsadzie sędziowskiej, która popełniała wiele błędów w obie strony, które na poziomie ekstraklasy nie mają prawa się zdarzać. W niedzielę rywal wystąpił jeszcze skromniejszym składzie i o wygraną było jeszcze łatwiej – dodał Kostela.
 
Wiatr Ludźmierz – Szarotka Nowy Targ 6:3 (0:2, 4:0, 2:1) i 5:8 (1:2, 2:3, 2:3)
 
Bramki: I mecz: Słowakiewicz 2, Jachymiak 2, Pelczarski, D. Widurski – Żuk 2, Brzana. II mecz: Hamrol 2, Pelczarski, Widurski, Jachymiak - Ślusarek 2, Garb, Sikora, Ossowski, Ligas, Augustyn, Ł. Widurski.
 
Wiatr: Udziela (Komperda) – Panek, Szal, Hamrol, Knapik, Pelczarski, Słowakiewicz, Jachymiak, D. Widurski, Jaskierski, Dominik, Nitka, Cyrwus, Jachimczyk.
 
Szarotka: Jastrzębski – Ligas, Garb, Ryś, Frysztak, Augustyn, Ossowski, Brzana, Żuk, Ślusarek, Sikora, Ł. Widurski.
 
Mullti Killers Kraków – Górale Nowy Targ 2:10 (0:2, 0:4, 2:4) i 3:16 (2:7, 1:5, 0:4)
 
Bramki dla Górali: I mecz: Korczak 4, Kostela 2, Turwoń, Subik, Gotkiewicz, Krugiołka. II mecz: Krugiołka 5, Korczak 4, Kostela 3, Turwoń 2, Leja, Fryźlewicz.
 
Górale: Pawlik – Gotkiewicz, Subik, Turwoń, A. Tylka, Wątorek, Kostela, Leja, Korczak, Fryźlewicz, Krugiołka, Smarduch, Szewczyk, Bisaga, M. Tylka.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    955 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018