START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Unihokej. Ekstraklasa. Derby na remis, nierówny Wiatr.
 dodano: 18 Grudnia 2016    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Derbowe starcia nowotarskich zespołów Górali i Szarotki kończyły sezon zasadniczy w rozgrywkach ekstraklasy seniorów. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów. W sobotę górą była Szarotka, dzień później Górale wzięli rewanż.


Sobotnie starcie przez dwie tercje było popisem Szarotki, która grała jak za swoich najlepszych czasów: ładnie, składnie i skutecznie. Górale momentami byli kompletnie bezradni. Co prawda pierwsi w meczu zdobyli gola, ale później zupełnie dali zdominować się rywalom. Efektem tego było prowadzenie Szarotki po 40 minutach 5:2. Mecz nabrał rumieńców w tercji trzeciej. Górale szybko w tej części gry zdobyli bramkę, a po kilku minutach dołożyli kolejną i przegrywali już tylko różnicą jednego trafienia. W końcówce kilkukrotnie gorąco było pod obiema bramkami, ale gole już w tym spotkaniu nie padły.
- Przez dwie tercje niewiele mieliśmy do powiedzenia. Chcieliśmy, ale nic na nie wychodziło. Szarotka nas zdominowała. W trzeciej tercji było już lepiej. Potrafiliśmy się podnieć i postraszyć przeciwnika – przyznał grający trener Górali, Bartosz Gotkiewicz.
- Pierwsze dwie tercje mogły się podobać w naszym wykonaniu. Byliśmy skuteczni zarówno w ofensywie jak i w defensywie. Nie pozwoliliśmy na nic Góralom. W trzeciej tercji trochę się pogubiliśmy. Zbyt łatwo traciliśmy gole i zrobiło się nerwowo. Ważne jednak że udało się nam utrzymać prowadzenie do końca – powiedział kapitan Szarotki, Lesław Ossowski.
 
W pierwszej tercji meczu niedzielnego to znów Szarotka sprawiał lepsze wrażenie, co też przełożyło się na wynik i jej prowadzenie 3:1. Górale po 20 minutowej drzemce, obudzili się w tercji drugiej. Mozolnie zaczęli odrabiać straty, dopisywało też im szczęście i przed drugą w meczu przerwą mieliśmy remis 3:3. Spotkanie rozstrzygnęło się w tercji trzeciej, a konkretnie w 46 min kiedy padł jedyny gol w tej części gry. Zdobył go dla Górali Piotr Kostela, finalizując szybką kontrę swojego zespołu.
- Przegraliśmy na własne życzenie. Dostosowaliśmy się do wolnego tempa meczu, które preferowali Górale. Niemniej wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Niestety w miarę upływu czasu mnożyły się błędy w defensywie i niewykorzystane sytuacje w ofensywie – ocenił Ossowski.
- Nie liczył się styl, ale zwycięstwo które dało nam pierwsze miejsce na koniec sezonu zasadniczego w naszej grupie. Po tej pierwszej niemrawej tercji w naszym wykonaniu, dwie kolejne już myślę były bardzo przyzwoite. Wygrana cieszy o tyle, że mamy małe problemy kadrowe, co też odbija się na frekwencji na treningach – uważał Gotkiewicz.
 
Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Górale Nowy Targ 5:4 (2:1, 3:1, 0:2) i 3:4 (3:1, 0:2, 0;1)
Bramki: I mecz: Chlebda, Ryś, Widurski, Ślusarek, Ligas – M. Tylka, Korczak, Krugiołka, Fryźlewicz. II mecz: Ślusarek, Widurski, Żuk – Kostela 2, Fryźlewicz, Leja.
Szarotka: Jastrzębski – Garb, Ryś, Ossowski, Spyra, Ligas, Kwak, Augustyn, Żuk, Ślusarek, Chlebda, Widurski, Barszczewski, Brzana, Sikora.
Górale: Pawlik – Subik, Gotkiewicz, Leja, Krugiołka, Fryźlewicz, Wątorek, Kostela, A. Tylka, Smarduch, Turwoń, M. Tylka, Korczak, Bisaga, Szewczyk.
***
Trzecia z drużyn podhalańskich Wiatr Ludźmierz w ostatnich meczach zasadniczej części rozgrywek mierzyła się w Niedzicy z MultiiKillers Kraków. Podopieczni Rafała Pelczarskiego pokazali dwa oblicza. Po wysokim zwycięstwie 12:2 w pierwszym meczu, drugie przegrali 5:6.
- Przegraliśmy w głowach. Za łatwo poszło w pierwszym meczu. W pierwszej tercji oddaliśmy tylko jeden strzał. Oni karcili nas kontrami. Brak koncentracji, strzałów i chęć dogrywania do pustej bramki, to przyczyny naszej porażki – mówił po drugim spotkaniu, szkoleniowiec Wiatru.
Wiatr Ludźmierz – Multi Killers Kraków 12:2 (3:0, 4:0, 5:2) i 5:6 (1:1, 2:2, 2:3)
Bramki dla Wiatru: I mecz: Zubek 3, Zacher 3, Hamrol 2, Jachymiak, Jachimczyk, Pelczarski, Słowakiewicz. II mecz: mecz); Słowakiewicz 2, Jachimczyk, Panek, Hamrol.
Wiatr: Udziela (Komperda) – Jachimczyk, Panek, Hamrol, Knapik, Pelczarski, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Niziołek, Szal, Jaskierski, Zubek, Luberda, Jankowski. 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    778 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018